До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

Короткочасне голодування перезапускає імунну систему і відновлює організм

Короткочасне голодування перезапускає імунну систему і відновлює організм

Постійне голодування шкідливе для організму, але коли мова заходить про голодування короткочасне, не тільки різного роду практики, націлені на духовний розвиток, а й сучасна наука підтверджує його користь. При цьому короткочасне голодування не тільки сприяє очищенню організму і швидкій втраті ваги, але і природному відновленню клітин і зміцненню імунної системи. Estet-portal.com пояснить, чим корисне короткочасне голодування для імунітету, як не переборщити з голодуванням і витягти з нього максимум користі для здоров'я.

Короткочасне голодування для імунітету — схвалено наукою

Дослідники з Університету Південної Каліфорнії опублікували свої висновки з приводу «здорового» старіння в журналі «Cell Stem Cell».

Справа в тому, що, коли Ви голодуєте, організм намагається економити енергію, і одним із способів це зробити є «переробка» безлічі імунних клітин, яких він на даний момент не потребує. Особливо «під роздачу» потрапляють пошкоджені клітини імунної системи. Так вважає співавтор дослідження Вальтер Лонго (Valter Longo), професор у Школі геронтології Девіса (Університет Південної Каліфорнії) і директор Інституту довголіття (Університету Південної Каліфорнії).

Вищеописаний процес, який пояснює користь голодування для імунітету, характерний як для людини, так і для тварини.

У ході досліджень проведених як на мишах, так і на людях, фахівці позбавили піддослідних їжі, що призвело до зменшення кількості лейкоцитів в організмі. Саме вони відповідають за боротьбу з хворобами і наповнюють кров у разі проникнення хвороботворних агентів в кров. Однак падінням рівня лейкоцитів справа не закінчилася: цикл голодування призвів до природного «перезапуску» вироблення лейкоцитів.

Після 2-4 днів голодування система кровотворення знищила старі та пошкоджені імунні клітини і утворила нові. Вчені вважають, що короткочасне голодування корисне не тільки для імунної, але і для інших систем і органів організму.

Вплив короткочасного голодування на інші системи організму

Короткочасне голодування змушує організм запасатися цукрами, жирами і кетонами і руйнувати значну кількість білих кров'яних тілець. Кетони виробляються, коли організм перетворює жир в енергію, вони є основними гравцями на полі втрати ваги.

Короткочасне голодування дозволяє організму використовувати жир як основне джерело енергії. Воно допомагає прискорити обмін речовин і поліпшити кишкову перистальтику, давши травній системі перепочити. Така перерва в прийомі їжі сприяє більш ефективному спалюванню калорій, як би нагадуючи організму про правильний травний процес.

Короткочасне голодування подібне до кнопки перезапуску для всього організму. Воно створює здорове середовище, в якому організм вивільняє регульовані гормони, щоб навчитися розпізнавати реальний голод. Якщо людина їсть кожні 3-4 години, то організму невтямки, що таке справжній голод. Звільнивши організм від процесу травлення на 12-24 год., Ви даєте йому можливість сфокусуватися на регенерації інших систем.

Також короткочасне голодування сприяє виведенню токсинів з організму і регуляції роботи «фільтруючих» органів — печінки і нирок.

Важливо! Період голодування не повинен перевищувати чотири дні, а протягом усього періоду голодування необхідно збільшити вживання води.

З кожним «сеансом» короткочасного голодування виснаження популяції білих кров'яних тілець призводить до утворення нових клітин імунної системи. Коли вміст ферменту протеїнкінази А (ПКА) зменшувався разом з кількістю лейкоцитів, дослідники зрозуміли, що відбувається «перемикання» організму, яке робить можливим формування нових клітин і призводить до зниження рівня IGF-1, який пов'язаний зі старінням, ростом пухлин і ризиком розвитку раку.

Для переведення стовбурових клітин в режим регенерації необхідно відключити дію ПКА, в результаті чого стовбурові клітини починають профілювати і, відповідно, призводять до оновлення системи.

Також цілющий ефект короткочасного голодування полягає у позбавленні від пошкоджених або старих елементів, які більше не здатні працювати ефективно. Цим пояснюється сприятливий вплив короткочасного голодування на імунну систему після проходження хіміотерапії — вона (імунна система) просто оновлюється.

+2
610
RSS
22:03
+1
Є смисл повністю не їсти один день на тиждень? Чи це замалий термін для короткочасного голодування?
Для початку, непогано! Але один день голодування слід рахувати наступним чином:
  • наприклад, у п'ятницю — ви вживаєте їжу востаннє перед голодуванням до 18-00;

  • в суботу — ясно, що нічого не їсте;

  • в неділю — починаєте їсти щось легеньке, типу фруктів чи варених овочів, не раніше 11-ї години.


Здається так писав Арнольд Ерет, книгу якого переклав українською Анатолій Висота та розмістив її на НО.

Щасти!
Так. Це найоптимальніший варіант для тих, хто живе в місті й на роботу мусить щодня ходити. Перші кілька разів можна навіть не робити повного голодування на воді, а використовувати свіжі соки чи відвари трав з медом.
21:02
+1
Зрозуміло. Просто знаю, що є люди які голодують саме так (один день на тиждень).
21:12
+1
Я час від часу кидаю їсти хліб. Але вистачає мене зовсім не надовго чомусь. А від м’яса відмовився дуже легко. Взагалі ніякої ломки не було. Тут вже всі вегетаріанці?
Ще не всі. У мене час від часу бувають зриви. Особливо на Свята
Я вже більш, ніж два місяці — сироїд!
23:21
Вітаю! І які відчуття?
Скільки б не з'їв сирої їжі — ніколи не тягне до сну! І взагалі, останнім часом став спати 6-7 годин на добу, більше не спиться, вдень на сон також не тягне. Скинув зайву вагу. Тиск знизився до норми. Голова ясна. Працездатність не постраждала. Фізична витривалість збільшилася у кілька разів.

Серед «мінусів» — важко спілкуватись зі своїм оточенням, адже у них усе крутиться накруг кухні, застілля та випивки. Взимку стає меншим вибір овочів, зелені та фруктів, але я намагаюся використовувати злаки, пророщую гречку, горох, сочевицю, жито… Є тут певні проблеми, але, сподіваюсь протриматися.
20:18
+1
Серед «мінусів» — важко спілкуватись зі своїм оточенням, адже у них усе крутиться накруг кухні, застілля та випивки.


Розумію. Тепер в гостях, мабуть, взагалі немає що їсти для Вас

Випадкові Дописи