Ошо про Індію

Ошо про Індію
Джерело матеріалу:

Четверте питання: Бхагаван, чи існує насправді пекло?

Так, спочатку Бог захотів створити пекло, але після створення Індії він змінив своє рішення. Як тільки він створив Індію, було марно створювати пекло, це було б марною тратою часу і простору. А ти знаходишся в Індії і ще питаєш: «Чи дійсно існує пекло?» ...

Це суцільне пекло. Індія дуже показова: вона втілює пекло. Голод, злидні, бідність. І крім того — приголомшлива дурість. Люди чіпляються за свою бідність, за своє голод. Вони не тільки чіпляються за це, але й виправдовують це, звеличують це, вихваляються цим. Вони вважають, що бідність — ознака духовності, що хвороба і голод — це щось святе.

До Індії приїхав граф Кайзерлінг.

До речі, зараз його син знаходиться серед моїх саньясінів.

У своєму щоденнику він пише: «В Індії я зрозумів, що бути бідним — значить бути духовним, бути хворим — значить бути духовним, бути голодуючим — значить бути духовним».

Створенню цього пекла найбільше сприяє дурість — більше, ніж злидні, більше, ніж голод, більше, ніж бідність. Індія чіпляється за свою убогість, вона хвалиться нею. Вона думає: весь світ загруз в мирському, крім нас. Ми — релігійні люди, ми — не від світу цього.

Ви повинні бути не від світу цього, тому що це ваша єдина надія. Цей світ, який ви створили, такий потворний, це життя, яке ви ведете, таке нещасне, що ви не були б в змозі жити, якби це було єдине життя. Ви повинні проектувати свої ідеї на життя після смерті.

Тому індійці завжди думають про посмертне життя. Вони приходять до мене і запитують: «Що станеться після смерті?»

Я кажу їм: «Не говоріть нісенітницю — запитуйте про те, що станеться до смерті. Дійсна проблема полягає в тому, що трапиться перед смертю, а не після смерті. Те, що трапиться перед смертю, буде продовжувати траплятися і після смерті. Не турбуйтеся про це ».

Але я можу зрозуміти, чому вони не питають про життя. Вони звиклися з його потворністю, вони не збираються змінювати його. Це пекло, і його створили самі люди. Ніякий диявол не несе відповідальності за це.

+2
728
RSS
Чудово сказано! У Індії все так і є! Але і у нас майже все так само! Свідомість переважної більшості людей знаходиться або у майбутньому, або у минулому, тільки не там, де відбувається справжнє життя — в точці «тут і тепер»! У цьому вся проблема. Тому люди й допускають у своє життя страждання зараз, щоб покайфувати на тому світі! Звідси ж беруться й усілякі шахіди, які підривають себе тут, щоб там потрапити до «раю», як вони його собі уявляють…
А по-моєму, все навпаки. Люди придумують собі майбутній рай, бо в точці «тут і тепер» їм вельми не комфортно. Правда цей дискомфорт вони теж самі собі придумали в минулому, коли створювали попередній «рай».
00:17
+1
В точці «тут і тепер» буває не комфортно тоді, коли людина порівнює все з минулим, або нафантазованим майбутнім.
Правильно. Один мій знайомий мав приказку: «Тільки не малюй собі мультиків». Бо людина часто собі придумує майбутнє, а потім впадає у відчай, коли реальність не схожа на ці фантазії.
Щоб не розчаровуватись, не треба зачаровуватись!))))))
народна мудрість.
Коментар видалено
00:41
Але незважаючи на такий стан речей в Індії, сама ця країна дала світу унікальних духовних діячів та потужні філософські системи (адвайта, вищі школи буддизму та ін.).

В Індії філософія завжди була незалежною від науки, тому розвивалася набагато швидшими темпами. В Європі ж навпаки, філософія була придатком до науки і завжди залежала від наукових відкриттів.
Чесно кажучи, думаю, що вони там втілювалися для підтримання балансу!

О, знову смайли не працюють, правда це інший комп, але такаж сама вінда-10 і опера остання:Скріншот.
11:10
+1
Спробуйте почистити кеш браузера. Мабуть в цьому справа. В усіх браузерах Ctrl+Shift+Del щоб викликати потрібне вікно.
Дякую, допомогло! Тепер смайли працюють!
11:30
Чесно кажучи, думаю, що вони там втілювалися для підтримання балансу!


Думаю, що Індія — це єдина країна, де могли виникнути такі потужні духовні течії. Ця країна колись була дуже хорошим місцем для життя. Не було перенаселення. Теплий клімат забезпечував досить комфортні умови життя. Не було потреби багато працювати і люди могли зосередитись на самопізнанні. Тодішня Індія значно відрізнялася від теперішньої.

Інша справа була в колишній Європі, де холодний клімат заставляв людей постійно шукати можливості виживати. Постійні війни. Це все призвело до гіпертрофованого бажання постійно чогось досягати та завойовувати. Тому тут могла розвиватись тільки наука. А філософія максимум як її придаток.
23:05
+1
Справжнє мистецтво вимагає:«Віднайди Царство Боже скрізь», — де поставить Тебе життя. Особливо коли Тобі здалось що десь неправильно, гидко, брудно, тощо.., це і є осуд, котрий ставить Тебе на таке чи подібне місце на наступному відрізку простору-часу, бодай Ти віднайшов там той гармонійний простір, котрий не помітив в даному моменті, та який став Тобі недовподоби. Тому пробудженням беззаперечно має бути усвідомлення та відчуття того, що усі вібрації у Всесвіті однаково прекрасні, будь те: скрегіт чи музика, багатство чи бідність, життя чи смерть, пекло чи рай…
20:52
+1
І гора Карпат, Веди, все є в Індії, і Пакистан — «земля чистих», яка була повністю заселена Аріями, ну до 1.5 тисячоліття до нашої ери.
Хто був в Індії, чи поїде, задайте таке запитання «вчителям», чому вони так поступають зі своїми учнями, чому дозволяють поклонятись собі?
Хороший вчитель БАЧИТЬ БОГА В КОЖНОМУ, цей стан передається всім, хто вміє прийняти…
Віднаходити нічого не треба, шукає розум, він завжди в пошуку, це його функція — все пояснювати, шукати і знаходити…
Царство Боже СКРІЗЬ, тому що тільки СКРІЗЬ і існує))), нічого крім Царства Божого нема…
00:10
І гора Карпат, Веди, все є в Індії, і Пакистан — «земля чистих», яка була повністю заселена Аріями, ну до 1.5 тисячоліття до нашої ери.

Так. Індію тоді заселили арії. Але коли вони її заселяли ще не було навіть примітивного уявлення про карму. Все було на рівні обрядів і задобрювання «богів». Тобто потужні філософські системи виникли вже в самій Індії, а не були принесені за її меж. А на батьківщині аріїв вірування на жаль ніколи не були вищими за ті, які були на момент заселення Індії.

Інша справа, що в тих народів, які були витіснені аріями з Індії, вірування були ще набагато нижчими і не дуже розвивалися. І в даному випадку, мабуть, можна говорити про хороше ДНК аріїв, які попавши в сприятливе середовище змогли народити такі потужні та унікальні філософські системи.

І це не дивно. Коли арії заселяли західну Європу, вони розвивали науку, а коли Індію — то філософію. Знову ж таки вважаю, що вся річ тут в середовищі.

Хто був в Індії, чи поїде, задайте таке запитання «вчителям», чому вони так поступають зі своїми учнями, чому дозволяють поклонятись собі?

Це Ви про кого? Про Будду чи Шанкару?
В Індії є дууууже багато різних вчителів самих різних мастей, і ще набагато більше «учнів» теж самого різного рівня розвитку, і які потребують різних вчителів.

Царство Боже СКРІЗЬ, тому що тільки СКРІЗЬ і існує))), нічого крім Царства Божого нема…

На абсолютному рівні так. І не обов’язково «Царство Боже». Слово «Порожнеча» теж прекрасно підходить. Ну, принаймні так думають буддисти. Але «Царство Боже» може існувати тільки тоді коли існує «Пекло», а «Порожнеча» тільки тоді коли існує «Наповненість». А це все вже дуальні терміни. Тому не годяться для характеристики Бога, так само як для цього не годяться і всі слова, які тільки існують.

Хоча «Царство Боже» або «Абсолют», «Бог» та ін. звучить гарніше ніж «Порожнеча». Мабуть цим буддизм відлякує багатьох людей При тому, що цими різними термінами пояснюється одне й те саме. Те, що не можна пояснити словами.
21:36
+1
Отже коли хтось намагатиметься побороти Бога в собі — богоборець — марна справа — ВСЕ ОДНО БОГ
22:16
Ага, немає куди втекти і заховатися! Все одно прийдеться бути «Богом», ну або «Порожнечею» Як кому більше подобається.
Коментар видалено
15:24
+1
Хто намагається побороти Бога, вже починає намацувати шлях до себе.
Вікторе, боротись нема з ким, тому що експериментальний стан трьохвимірного сприйняття знаходиться в вакуумі, людське сприйняття знаходячись одночасно в першопричині — відділені від неї. Розум людини — без Бога)), тому й шукає його деінде. Трьохвимірне розділене людське сприйняття розчиняється в небутті коли людина приходить до стану Єдності, тобто коли стає Богом. А так, розум людський лиш механізм, який працює в зворотньому напрямку
15:26
+1
А з Буддою поговоримо, щоб не пускав оману словом порожнеча))), БОГ не порожнеча)))
Мав на увазі все що не в собі порожнеча — простір для Творення.
08:38
Порожнеча всюди (в собі:) ), це не простір, це те що складає простір, тобто з чого Творець Творить). Тому… так пояснювали Творця, осягнувши безкінечність порожнечі, красу буття.
14:22
+1
МОЖЛИВО ВСЕ — КРАСА
08:32
І про Будду, Шанкару..., порожнечу)) Це все РІВНІ СПРИЙНЯТТЯ))) НЕМА ІНШОГО БОГА КРІМ Я, порожнеча — стан безмислення, буддисти прагнуть прийти до цього стану… словами пояснюючи — це по дорозі до Бога, але це ще не Царство Боже.
Не було у Аріїв уяви про карму, тому що Арійський стан інший, вони поза зоною карми), знання принесені Арійцями — знання вільних. Примітивні вже після — філософські трактування.
11:29
порожнеча — стан безмислення

Порожнеча — це не тільки стан. Вони цим словом описують реальність. Не існують різні речі самі по-собі, значить нічого не існує, є тільки Велика порожнеча. Хоча це слово звучить, звичайно, не так гарно як слово «Бог».

знання принесені Арійцями — знання вільних

Так, на той час вони були передовими, в порівнянні зі знаннями народів, які там жили. І вони відповідали тим можливостям сприйняття, які були в тодішніх людей. Але не більше.
І тільки з віками, коли можливості пізнання у людей значно зросли, появилися такі потужні школи, як Адвайта-Веданта чи Мадг'яміка.

«Примітивні вже після — філософські трактування», — наслідки ночі. В наступаючому світанковому пробудженні ж знання звільняються — знання вільних. Та без сну не буває більш якісного пробудження
22:07
+1
Кожного разу коли «філософські трактування» заходили десь не туди, на Землі з’являлась людина, яка повертала їх назад на правильну дорогу. Тут все гарно описано. Так що можна сильно не турбуватись за чистоту вчень. І не обов’язково ритись в дуже старовинних книжках, які були написані для тогочасних людей, так як це робить багато хто.
12:21
+1
Розум рветься пояснити Бога, стан — явність буття. Все в стані, зміна станів — перехід в різні реальності. Вони описують — ваш розум розуміє, вникає, усвідомлює. Це властивості мозку. Стан порожнечі за межами реальностей, водночас всюди. БОГ — вічна безпричинна потенція всього. Будда прийняв стан порожнечі, усвідомив (відпустив коло забуття, всі програми, вийшовши з астрально-ментально-каузальних планів), Христос прийняв все — БОГА.
Прийміть Доброслав те що є і вам не потрібно буде черпати інформацію з будь яких зовнішніх джерел і сперечатись з самим собою, і у вас пробудиться арійська пам«ять а отже і знання. Хоча розум сперечаючись розкривається до ширшого стану сприйняття і так далі…
21:13
+1
Поздоровляю Нас з Собою

Випадкові Дописи