УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Літера ЗАЇН

Літера ЗАЇН

Чисельне значення букви заін — 7. Магарал пояснює, що це число символізує духовний аспект матеріальної реальності. Як вже говорилося, будь-який матеріальний предмет орієнтований за шістьма векторами: на захід, на схід, на північ, на південь, вгору і вниз. Центром цієї просторової фігури є сьома точка — центр. Так шість днів творення світу завершилися сьомим днем — суботою. Завдяки тому, що людина відпочиває від продуктивної праці, відривається від буднів і зосереджується на центральній, духовної точці буття, цей день надає сенс нашому існуванню протягом усього тижня.

Вчення хасидизму докладно розбирає ідею, яка пояснює, що все в світі має свої призначення і суть, свою духовну іскру, яка і є причиною і джерелом існування. Символом саме цієї іскри і є буква заїн. Число сім пов'язано в кабалі з атрибутом Малхут (букв. «Царствена»), і тому суботу називають царицею Суботою. Властивість царственості, по суті, виражається в тому, що влада монарха не залежить від різних факторів, що діють навколо, — навпаки: вона підпорядковує їх собі й об'єднує. Взагалі число сім пов'язано з поняттями, джерело яких — святість: сім днів свят Песах і Сукот, відлік днів омера, що триває сім тижнів, сьомий рік, коли не обробляють землю, — рік шміта (мн. шмітот). Цикл з семи шмітот закінчується йовель — роком, в який виходили на свободу всі раби і земля поверталася до її початкових власників. Можна згадати також сім гілок Менори — храмового світильника, — родоначальників нашого народу (трьох прабатьків і чотирьох праматерів), сьомого за ліком пастиря єврейського народу — царя Давида, нащадком якого буде рятівник всього людства — цар Машиах.

З букви заїн, що виражає духовну основу існування і життєвості світу, починається слово зан — «той, який забезпечує», «той, який дає поживу». І в цьому — явний натяк на справжню ієрархію різних рівнів світобудови. Творець, Джерело всього сущого, забезпечує матеріальний світ життєвою силою завдяки духовності цього світу і заради неї.

Центр діалектично співвідноситься з тим, що знаходиться довкола, а це передбачає протистояння, характерне для відносин між матеріальним і духовним аспектами реальності. За своєю формою буква заїн нагадує букву вав з поперечиною нагорі. Вав — символ матеріальної реальності — обмежується згори, утворюючи букву заїн, що диктує матерії її форму, межі та зміст. Гармонія між духом і матерією не дається нам як дар небес — вона вимагає від людини боротьби, головним чином із самою собою. На цю боротьбу, що ні на мить не вщухає, і натякає форма літери, що нагадує меч. Сама її назва означає на івриті «зброю».

+2
409
RSS
19:17
+1
_наляканий Літера-меч! _наляканий

Випадкові Дописи