Літера АЇН

Літера АЇН

Смислове значення букви аїн передає вже її назва, що перекладається як «око» — орган зору. Але поняття «зір» включає в себе два аспекти: матеріальний і духовний. Буква аїн поєднує внутрішній світ людини із зовнішнім світом, що її оточує.

Яким чином? Натяк на це є вже в самій формі букви: її утворює буква йод, витягнута вниз і поєднана з нижньою половиною букви заїн. Йод символізує абстрактну досконалість як своєю формою — точкою, що не має матеріального втілення, — так і гематрією. Число десять об'єднує окремі деталі в єдине ціле; дев'ять точок, розташованих на площині прямо і по діагоналі, та точка центру з'єднуються в єдину букву йод. Це відображення двомірного, абстрактного світу, що не має прямого зв'язку з реальністю. Буква заін, що символізує зв'язок Небесного і земного, з чисельним значенням сім, сенс чого пояснювався раніше, об'єднує сторони світу, верх і низ з центром, в якості втілення конкретної реальності в усій її повноті. А це вже тривимірний світ, даний нам у відчуттях. Поєднання цих букв, які не тільки за формою, а й за добутком своїх гематрій утворюють букву аїн, поєднання абстрактної духовності з конкретною матеріальністю символізує ідеальний погляд на світ.

Тільки Тора дає можливість сформувати таке бачення світу. У трактаті «Шабат» Гмара каже: «Сімдесят ликів у Тори», — себто сімдесят підходів до будь-якого явища, сімдесят способів сприйняття є у «ока» Тори — літери аїн. У вищій законодавчій та судовій установі єврейського народу, Сангедрині, засідали сімдесят старійшин Ізраїлю. І в цьому числі — натяк на єврейське світорозуміння, засноване на вченні Тори. Між іншим, єврейських мудреців і рабинів називають «очима громади», маючи на увазі, що вони адекватно сприймають світ і виразно бачать, в чому полягає благо для нашого народу. І це їхнє бачення — втілення внутрішнього сенсу букви аїн.

+1
583
RSS
18:08
+1
Нова порція, що перегукується з філософічними текстами пана Олександра.

P.S. До речі, вітаю — ми перевалили вже за 2/3 алефбет!
_ура
18:11
+1
Друже Анатолію! Аїн — це тобі ще одна невимовна літера алефбет — до пари з алеф.
І як це єврейський народ звуки рідної мови погубив? Букви залишились, а звуків нема.
1800 років у вигнанні! А що ж Ви хотіли?!
_шкодую
Особлива процедура збереження написаних текстів існувала, тому вони і збереглися. Але ж фонографи винайшли тільки в ХІХ столітті — а як без звукозапису зберегти звуки?! Отож і втратили…
_шкодую

Випадкові Дописи