Літера ЦАДІ

Літера ЦАДІ

Цаді — вісімнадцята буква єврейського алфавіту. Разом з наступною за нею буквою коф назва цієї букви утворює слово цадик — «праведник». Цадик — втілення в людині Б-жественої справедливості — цедек.

Чисельне значення цаді — 90. Як сказали мудреці: «… в дев'яносто — [людина] згинається [під тягарем років]...» («Піркей-авот», 5:22). Нагадує схилену фігуру форма літери — символ смирення праведника перед Творцем. Але пряма форма літери цаді, коли вона стоїть наприкінці слова (цаді-софіт), натякає на нагороду цадика наприкінці часів, коли праведність буде звеличена і прославлена.

За формою букву цаді утворюють буква нун, що є символом смиренності, і буква йод, що символізує Джерело творення, Його заступництво щодо цадика.

Р[ав] Кук пише, що цедек — «правосуддя» — необхідно остільки, оскільки є різні сутності (речі, люди, концепції, держави тощо). Оскільки вони різні й обмежені (межа на івриті — цад — «сторона», «грань»), між ними можливі конфлікти. Але вища, Б-жествена справедливість, цедек, забезпечує співіснування і взаємодію потенційно конфліктних сторін.

Та ж ідея відображена в чисельному значенні букви цаді — 90, дев'ять помножене на десять. Як ми вже говорили в розділах, присвячених буквам тет і йод, дев'ятка символізує вибір, індивідуальність, в той час як десятка вказує на єдність як на якісно новий щабель після поділу. Взаємодія цих чисел і породжує праведність.

Співвідношення між індивідуальністю і єдністю — це точка дотику роз'єднаного світу з вищою, духовною реальністю, не обмежену звичними рамками. У цьому з'єднанні й полягає сенс існування праведника.

+1
511
RSS
22:32
+1
Літера з гематрією 90 — все, покінчили з «одиницями» і з «десятками»! Попереду ще чотири заключні літери алефбет, що символізують сотні в діапазоні 100-400. Нагадую, що сотні в діапазоні 500-900 символізують софіти, однак ця інформація вже виходить за межі «старшого аркану» карт Таро.
_вибачаюсь

Випадкові Дописи