В Україні запустили сайт із пошуку пращурів

В Україні запустили сайт із пошуку пращурів
Джерело матеріалу:

Тепер можна вивчити історію своєї сім’ї онлайн. В Україні створили сайт pra.in.ua, який дозволяє досліджувати родоводи. Наповнювати його допомагають і професійні історики, і волонтери, повідомляє “24 канал“.

Працює сайт pra.in.ua за принципом соцмереж. Реєструєтеся і можете шукати за регіоном чи прізвищем. Ігор Гошовський – розробник порталу. Свій родовід вивчає ще зі школи, дослідив його аж до 14 століття.

Гошовські, вони виникли у 1395 році. Король Ягайло подарував моєму там 26 чи 27 разів прадіду за вислугу років пустище в Івано-Франківські області,

– розповів автор ідеї сайту Ігор Гошовський.

Ігор знайшов інформацію про дві тисячі своїх предків. Це не один рік роботи.

Він вирішив створити мережу, де можна легко і безкоштовно дослідити минуле своєї родини. Виклав онлайн, те, що зібрав сам. Частину зісканованих архівних документів дали дослідники. Наприклад, метричні книги із регіонів. Тож зараз на сайті є інформація про більш, ніж два мільйони українців, починаючи із 17 століття.

За кордоном сайти, які допомагають вивчати генеалогію – поширені. Та й архіви викладають більше інформації онлайн.

+3
522
RSS
01:55
+1
Ага! Є такий. Я там раніше зареєструвався, повносив відомості про предків, які знаю:

І спробував пошукати діда — того самого Івана Федоровича Литовченка, якого разом із Косіором знищили. Колись в одному з оприлюднених протоколів НКВС 1939 року згадувався «Литовченко, який відмовився давати свідчення» — але навіть без ініціалів… А на цьому сайті я знайшов Федора Литовченка, який згадується під 1910 рік — отже, годиться Івану Федоровичу в батьки… Важливо, що він з Полтавщини. Я списався з Віктором Литовченком, який веде ВАТА-ТВ — він теж з Полтавщини родом! Ох, відчуваю, що можна новий запит в СБУ подавати з уточненими відомостями про діда! Треба буде зайнятися, як напруга по Львову спаде…
_чудово
17:18
+1
Дякую!

Випадкові Дописи