Літера ШИН

Літера ШИН

І передостання буква в алефбет також запрошує нас замислитися над природою світобудови, над співвідношенням в ній духовного і матеріального.

Графічно буква шин складається з букв йод, вав і заїн, написаних поспіль. Нагадуємо, що йод символізує духовність вищих сфер, вав є каналом, що проводить її в наш світ, а заїн набуває значення зан — те, що живить, підтримує життя. Отже, духовність, сходячи в цей світ, надає йому життєвої сили. З іншого боку, в ім'я вищих ідей можна внести в світ смерть і руйнування і тоді буква заїн реалізується в своїй смертоносній якості — «зброя»; ми вже відзначали, що на івриті слово заїн означає саме це. Отже, духовність може слугувати як творенню, так і руйнуванню. І людині належить зробити вибір між цими шляхами.

Небезпека помилки, прихована в подвійності літери шин, обговорюється в Талмуді («Шабат», 104), де сказано, що на цій букві будується слово шекер — «брехня». Приказка «У брехні короткі ноги» несподівано знаходить підтвердження в написанні слова шекер: шин-коф-рейш, — де жодна з букв не має більше однієї ніжки, що говорить про нестійкість брехні. На івриті слово «правда» — емет, алеф-мем-тав — складається з букв, що стоять на двох ніжках, адже правда є стабільною та не кон'юнктурною. Крім того, всі букви, що складають слово шекер, скупчилися наприкінці алефбет, і в цьому [також] демонструючи нестійке становище, а букви [слова] емет, навпаки, представляють весь алфавіт: алеф — перша, мем — середня, а тав — остання його букви.

Суперечлива, подвійна природа світу проявляється як в прагненні людини до Абсолюту, так і в її сумнівах і непослідовності. Вона може будувати, а може знищувати побудоване. Шин нагадує нам про це — і не тільки сенсом букв, що складають її назву, чи двома способами вимови. Основу літери утворюють три лінії, що сходяться — тріада, що є схемою багатьох творчих процесів в нашому світі. Це і знамените «теза + антитеза = синтез», діалектична основа процесу мислення, або, в інтерпретації кабали, — хесед, ґвура, тіферет. Це і три просторові характеристики нашого світу.

Є ще один цікавий прояв цієї ідеї. Гематрія літери шин — 300. Це число змушує знов згадати про діалектичну природу світу. Триста — це тричі по сто; сотня, як уже пояснювалося вище, вказує на третій вимір. Саме число три — символ синтезу двох початків. Їхнє з'єднання в букві шин вказує на ідею розвитку світобудови. Яким би чином, навіть через смерть і руйнування, це не відбувалося, світ прийде до своєї досконалості та буде шалем — «цілісним».

+1
615
RSS
Дуже оригінальна літера! Мабуть що, тільки в давньоєврейській/івриті та східнослов'янських мовах (українській, білоруській, російській) існують окремі літери для позначення звуку «ш». До того ж, візуально схожі між собою…
_вибачаюсь

Випадкові Дописи