УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Нагальна потреба тиші

Нагальна потреба тиші

Неможливо не помітити, не звернути увагу на той факт, який океан різноманітної інфо вирує навколо нас… Стільки різних за якістю – як низькочастотних, так і високих, поміркованих й шляхетних — думок кружляють всередині нас. Розум ними постійно зайнятий. Він безкінечно їх перетравлює і продукує свої.

І на фоні цієї сизифової праці розуму — просто нагальна, невідворотна потреба тиші. Внутрішньої і зовнішньої.

Здається, аби ми усім світом змогли замовкнути зовні і спромоглися на ментальну тишу внутрішньо — бодай на коротко, але усі одночасно, ми дуже б допомогли Божественному в Його роботі. Просто тим, що помовчали і дали змогу пробитися променям Вищої мудрості крізь товщу фільтру нашого повсякчас галасливого розуму...

+4
481
RSS
11:56
+5
Це точно, пані Наталья. Ой, як вірно!!! Дійсно, так хочеться тиші всередині. Весь час ловиш себе на тому, що мозок працює як якийсь автомат, який постійно створює ментальний шум. На хвилинку проконтролюєш себе і як стає легко, але самоусвідомленість не триває довго і знову ловиш в собі цю хаотичну розумову діяльність. І так постійно іде боротьба за увагу. Потрібна постійна практика і практика.
12:27
+3
Так… А коли вдається, бодай на якийсь час, огорнути себе тишею, та ще й розслабити кожен м'яз тіла і відчути контакт з клітинами… наступає блаженство.
18:14
+3
Практика тиші має ще і повсякденне значення. Вона піднімає життя до нової якості сприйняття навколишнього оточення. Передає його ніби у руки більш вищої істоти, посилюється інтуїція, виробляється незалежність від непотрібних афектів, приходить рівновага, а коли людина дещо готова, то і усвідомлення Себе.
19:14
+3
Вірно говорите, Олександре. Це дійсно так. Основа будь-якої практики — спокій/тиша всередині себе, відключений діалог і відкритий серцевий центр (Анахата).
19:44
+3
Цінний допис, Наталю. Дякую. Словесний Потік свідомості зупинити зовсім — важко. Можна витіснити хаос певним порядком роботи мозку, наприклад, наспівуванням улюбленого. Або читанням ЖИВОГО СЛОВА.
20:51
+2
Суть — відмовитись від любого порядку роботи мозку. Повна пустота і тиша.
21:14
+2
Важко… але не неможливо. Навіть якщо ВД (внутр. діалог) вдасться вимкнути на короткий час, то різниця між станами — буденним і тим, який є внутрішньою тишею, — дасться взнаки і буде раз-по-раз спонукати увійти в цей стан ще і ще раз...
Ні наспівувань, ні читань, ні молитов не треба — тільки тиша. Саме так, як сказав п.Олександр:
Суть — відмовитись від любого порядку роботи мозку. Повна пустота і тиша.
19:46
+2
А що це за квітка така гарна? Мабуть лотос?
21:05
+1
Квітка — так, лотос. Рожева чистота.

Випадкові Дописи