17 васальних правителів

17 васальних правителів
Джерело матеріалу:

Індійська притча

У одного могутнього царя було сімнадцять васальних князівств зі своїми правителями. Він вважався потужним і непереможним володарем. Водночас, був у нього супротивник, який давно хотів загарбати всі його володіння. І цей супротивник звернувся до брахмана за порадою:

— Я хочу завоювати володіння мого сусіда, але у нього сімнадцять васальних князів в підпорядкуванні, і у кожного своє потужне військо. Що мені робити?

І брахман порадив йому відправити вночі до столиці сімнадцять челядників, кожному з яких дати по скрині золота. Брахман навчив їх, що їм потрібно робити і говорити.

Коли вночі вартові один за іншим схопили всіх цих челядників, останні, після деяких погроз на їхню адресу, зізналися, що несли ці скрині васальним князям на знак подяки за їхню службу від сусіднього царя.

Коли ця інформація дійшла до правителя, він дуже злякався. Він зрозумів, що всі васальні йому князі вже давно служать ворогові, що, найшвидше, готується заколот. Злякавшись за своє життя, він таємно полишив столицю.

Чутка про затримання людей з золотом для васальних князів дійшла і до них. Вони теж злякалися, тому що розуміли, що правитель не розбиратиметься, винні вони або ж ні, а скарає їх негайно. І кожен з васальних князів також таємно зник, полишивши свої володіння.

Сусідський же цар, виконавши вказівку свого брахмана і дочекавшись результату, з легкістю захопив омріяне царство без будь-яких втрат.

+2
396
RSS
12:03
+2
Суть гібридної війни на давньоїндійський манер, або китайська стратагема №20:

Стратагема 20:
«Ловити рибку в каламутній воді»
(Стратагема хаосу)
Бажано навмисне організовувати безлад в стані ворога з метою створення сприятливої ситуації для досягнення власних цілей.

Відмінність від Стратагеми 5 полягає в розходженні сценаріїв: не сам ворог (як в Стратагемі 5), але його оточення, довкілля перебуває в ненормальному стані. Такий спосіб риболовлі широко використовувався в середньовіччі: в каламутній воді рибі складніше відрізнити наживку від безпечного корму.
12:04
+3
Думаю, що справжні брахмани таким не займаються _розгублений
Нууу… Може, то був НЕДОбрахман?!
_сміюсь
А може, тому брахману було до лямпи, які кшатрії (царі та князі) володіють тими чи іншими землями, отож брахман і вирішив: краще я пораджу своєму кшатрію, як вдовольнити його жагу до влади, уникнувши кровопролиття — аби тільки мене у спокої залишив!..
_сміюсь
Той брахман проаналізував ситуацію і вирішив, що ЙОГО правитель для тої землі зробить більше корисного ніж її власний, разом з усіма васалами.
12:49
+2
Скоріше, то був не брахман, а мудрець — політтехнолог.
10:17
+1
Тут не заслуга брахмана, а тупість правителя і його васальних князів, про що був добре поінфіормований брахман.

Випадкові Дописи