Каблучка на пальці

Каблучка на пальці
Джерело матеріалу:

Чи має значення, на якому пальці носити каблучку? Існує багато традицій в носінні ювелірних прикрас. Знаючи символіку носіння перснів, можна «зробити заяву» або дещо дізнатися про його власника. Жорсткого реєстру правил, на якому пальці і на якій руці носити кільце, не існує, і будь-яка людина може носити кільця, як їй заманеться, за винятком обручок.

Але тут є нюанси. Наприклад, більшість жителів Південної і Північної Америки, в тому числі в США, і в більшості європейських країн носять обручку на безіменному пальці лівої руки, а відповідно до православної традиції їх носять на безіменному пальці правої руки. Втім, чоловіки їх часто взагалі ні на якому пальці не носять. Однак досвідчене око легко побачить навіть слід від обручки, якщо інтерес виникне не тільки теоретичний. Як правило, права рука більше розповість про фізичну сторону людини — вона більш активна, домінантна, більше «жестикулює». Ліва зазвичай розглядається як відображення психологічного боку особистості людини — вона більше говорить про характер і переконання. Про що ж повідає нам символіка кілець? Пройдемося по пальцях.


1. Великий палець символізує силу волі і відображає внутрішню суть людини. Якщо ви почнете носити перстень на великому пальці — будьте уважні, у вашому житті невдовзі почнуться зміни. Також носіння персня на великому пальці допомагає розвинути волю.

Кільця на великих пальцях часто викликають подив, але, насправді, це явище в світі доволі поширене. У більшості випадків перстень на великому пальці сприймається як символ багатства і впливу, при цьому персні частіше носять широкі й великі. Раніше на великий палець нерідко переміщалася обручка. Така традиція існувала, зокрема, за часів Георга I в Англії, в середньовічній Європі обручки взагалі носили на різних пальцях. Це також звичайний вибір тих людей, які хочуть носити кілька перснів на одній руці, але так, щоб дещо дистанціювати кільця одне від одного. Обручка, персні на мізинці й середньому пальці разом можуть викликати відчуття надмірності, й у такому варіанті їх не завжди зручно носити. Кільце на великому пальці «розвантажує» композицію.

Великий палець, піднятий вгору, — жест дружелюбності, тому не варто носити на ньому таке кільце, яке дратуватиме інших людей. Немає нічого гіршого, ніж дорогий і позбавлений смаку перстень на великому пальці. Найкраще, коли він сміливий, але простий. І хоча багато авторів вважають, що великий палець не має астрологічних асоціацій і не має покровителя серед давньогрецьких богів, як всі інші пальці, його часто пов'язують з войовничим Марсом. Вважалося, що великий палець відображає характер — сильні прямі пальці характерні для авторитетних особистостей, а криві сприймалися як ознака гріховності. Астрологія пов'язує великий палець із сердоліком, гранатом і рубіном.

Є ще один важливий момент — на великий палець з давніх часів чоловіки надягали кільце для стрільби з лука, спочатку такі кільця були шкіряними. Тому за старих часів наявність кільця на великому пальці асоціювалося з мужністю і здатністю володіти зброєю. Можливо, через це носіння досить великого і широкого персня на цьому пальці залишається донині чоловічою прерогативою і символом мужності.

Лівий великий палецьне зробить заяви про ваш статус, професію або про іншу важливу частину життя. Але це прекрасний палець для «заяви» — виберіть широке кільце, яке не заважатиме на руці, і люди зрозуміють, що ви — людина модна і впевнена в собі.

Правий великий палець також ні про що конкретно не каже — це прекрасний спосіб продемонструвати улюблений перстень або використати [його] для «заяви». Я чула, наприклад, що за допомогою кілець на великих пальцях роблять подібні заяви нетрадиційні меншини.


2. Вказівний палець уособлює владу, лідерство й амбіції. Вважається, що носіння персня на цьому пальці активує саме такого роду енергію. Це було особливо помітно в ті далекі часи, коли на вказівному пальці носили кільце знамениті й могутні королі. Носіть перстень на цьому пальці, якщо хочете розвинути в собі лідерські якості й отримати поштовх для розвитку в цьому напрямі.

Інстинктивно ми частіше за інших використовуємо вказівний палець в жестикуляції (не рахуючи великого). Але, виявляється, перстень на цьому пальці нам менше заважає, ніж на сусідньому з ним середньому. В історії носіння кілець (частіше печаток або перснів) на вказівному пальці було найпоширенішим, за винятком тих випадків, коли в деяких регіонах Європи це було заборонено для осіб нижче певного статусу. Тому на цей палець часто надягалися кільця (особливо чоловіками), що символізують приналежність до якогось товариства, членства в організації тощо. Кільце на вказівному пальці не настільки різко виділяється, як на середньому пальці або мізинці, але, завдяки жестикуляції, доволі помітне. Астрологічна асоціація — Юпітер, який символізує силу, лідерство, авторитет і духовність. Метал Юпітера — олово, але нормальним вибором для кільця буде і срібло. Астрологічні камені вказівних пальців — лазурит, аметист, блакитний топаз.

Лівий вказівний палецьне має стовідсотково-однозначної символіки, хоча це хороший палець для демонстрування важливих перснів. Щоб ваше кільце було помічено — ви можете надягнути на нього ваше особливо цінне або коктейльне кільце тощо.

Вказівний палець правої руки — місце для обручки під час традиційної єврейської весільної церемонії. Як правило, для цієї мети використовується проста золота обручка. Часто наречені після церемонії переміщують обручку на звичний для розуміння безіменний палець, але деякі продовжують носити її на вказівному. Тож придивіться, перш ніж позалицятися за вподобаною дівчиною. Раніше на Русі теж був звичай носити обручку на вказівному пальці.


3. Середній палець — це індивідуальність людини. Розташоване в центрі руки кільце символізує збалансоване життя. А носіння персня на середньому пальці допомагає зробити життя більш гармонійним.

Якщо не брати до уваги загальновідомий жест, то середній палець — це найбільший, найсильніший і найсміливіший палець. Каблучки на ньому носять напрочуд рідко, частково, мабуть, тому, що він знаходиться поруч із вказівним, і два кільця поруч стають перешкодою для різних дрібних дій. Щоб кільце не заважало — краще носити на середньому пальці персні прості й невеликі. Проте, носити на середньому пальці кільце дуже зручно, особливо коли ви вперше надягаєте на нього кільце. Крім того, на відміну від безіменного, або, наприклад, мізинця, символіка цього пальця найбезпечніша, ніякого таємного сенсу або плутанини вона не створює. Завдяки центральному розташуванню середній палець символізує рівновагу, Він пов'язаний із Сатурном, метал Сатурна — свинець, прості сірі метали добре пасують для цього пальця. Сатурн виступає за рівновагу, справедливість, закон, відповідальність і самоаналіз. Його камені — заспокійливі, такі як рожевий кварц, корал, аквамарин.

Лівий середній палець.Якщо каблучку носять на цьому пальці, це може нічого не означати. Але оскільки він займає центральне місце на руці й це найдовший палець — кільце на ньому може символізувати владу і відповідальність. Цей палець — хороший вибір, якщо ви хочете показати перстень, не роблячи ніяких тверджень щодо вашого життя.

Правий середній палець, так само, як і лівий, не має певного сенсу і відкритий для інтерпретації. Ви можете вибрати для себе свій власний символ і значення для кільця.


4. Безіменний палець лівої руки має прямий зв'язок із серцем. З цієї причини на цьому пальці й носять обручку в більшості країн світу. Носіння персня на цьому пальці додасть у ваше життя позитивних емоцій і прив'вязності, а також підвищить креативність і смак до творчості. Носіння кільця на безіменному пальці правої руки зробить вас оптимістичнішим.

У більшості країн світу безіменний палець найчастіше асоціюється з обручкою — в США кільце на правій руці свідчить про заручини, на лівій символізує шлюб. Більшість людей обирає просте золоте або срібне кільце, зокрема, тому, що обручку носять постійно і це зручніше. Але це не означає, що люди не носять перснів з великими каменями або явно художньо-декоративних кілець на безіменному пальці. Найшвидше, в цьому випадку вони просто не сприйматимуться кільцями, пов'язаними із шлюбом. Водночас, кільця доволі простої форми, якщо вони зроблені з різних металів або мають написи — швидше за все, таки сприйматимуться.

Символічно, що безіменний палець асоціюється з місяцем, красою і творчістю, а також, що очевидно, з романтичними стосунками. Метал Місяця — срібло, тому це природний вибір для каблучок, які носять на безіменному пальці, якщо це не обручка. Обручки традиційно частіше роблять із золота. Палець пов'язаний з Аполлоном. Коштовні камені — місячний камінь, нефрит, аметист, бірюза.

Лівий безіменний палець.У більшості випадків на цьому пальці носять обручку. Багато хто вважає, що цей звичай походить від віри древніх єгиптян, а згодом і римлян в те, що кров по венах від цього пальця йде прямо до серця (Апіоном — це нерв). Однак каблучка на цьому пальці може означати, що її власник тільки збирається взяти в шлюб (заручинне кільце). На цьому ж пальці можуть носити перстень обіцянки (романтичної обіцянки), попри те, що за пальцем закріплений статус офіційної пропозиції. Багато молодих людей вважають за краще носити на цьому пальці каблучку чистоти (каблучку цнотливості). Обручку на безіменному пальці лівої руки носять у Франції, Італії, Великій Британії, Ірландії, Словенії, Хорватії, Швеції, Туреччини, Вірменії, Азербайджані. А також в Японії, Кореї, Австралії, Бразилії, Мексиці, Колумбії, Канаді, США, на Кубі та в інших країнах. На лівий безіменний палець, за традицією, переміщують обручку в Росії після розлучення, а дві обручки (свою і подружню) носять вдови і вдівці.

Правий безіменний палець. Хоча в багатьох країнах обручку прийнято носити на лівому безіменному пальці, є країни, в яких для цієї ж мети використовується правий безіменний палець. Це стосується правоcлавної традиції і країн Центрально-Східної Європи — Росії, Біларусі, Сербії, Польщі, Молдови, України. Також на правій руці носять обручку в Німеччині, Іспанії, Австрії, Греції, Норвегії, Грузії, Індії, Казахстані, Чилі та ряді інших країн. Втім, з обручками все відбувається особливо неоднозначно. Є такий анекдот — «Софочко, чому ти носиш обручку не на тій руці?» — «Тому що я вийшла заміж не за ту людину!» Отож якщо ви поставили собі за мету з'ясувати, чи є заміжньою вподобана вам дівчина — потрібно враховувати безліч чинників.


5. Мізинець об'єднує в собі всі взаємини і зв'язок із зовнішнім світом, а також зв'язок з іншими людьми. Носіння кільця на мізинці допомагає поліпшити відносини, особливо в шлюбі, але також і в діловій сфері. Мізинець також відповідає за успіх в творчості, гармонію в емоційній сфері та в матеріальному світі.

Мізинець часто стає вибором людини, яка хоче «заявити» про щось, оскільки мізинець з кільцем буде притягати найбільшу увагу — він менше інших пов'язаний релігознимі або культурними традиціями і асоціаціями, тому несе вашу чисту ідею. Тобто на мізинці носять кільця, коли хочуть привернути до цього факту увагу. Люди, які захоплюються астрологією і хіромантією, сприйматимуть цю символіку через зв'язок з інтелектом і переконаннями. Мізинець символізує ртуть, але це не означає, що потрібно носити каблучку з цього металу — він є рідким при кімнатній температурі й до того ж високотоксичним для людини. Покровитель — Меркурій, який уособлює інтелект, комунікації, переконання й інтуїцію, він протегує ремеслам і торгівлі. Традиційно носіння кілець на мізинці пов'язують як з інтелектом і творчістю, так і з бізнесом. Камені — місячний камінь, бурштин, цитрин.

Мізинець правої руки — в XIX і на початку XX століття в ряді країн два кільця на мізинці показували, що людина була одружена (каблучка розлучення). Нижнє кільце було заручним, поверх надягався перстень. Зараз ця традиція забута, деякі історики стверджують, що такі кільця носив американський президент Франклін Рузвельт. Іноді носіння персня на мізинці пов'язують з традиціями організованої злочинності (кільця мафії), носив такі кільця клан Сопрано, зокрема. У Великій Британії та інших західних країнах чоловіки на лівому мізинці носили кільце-печатку, вік антикварних перснів такого типу — більше 100 років. Зазвичай такі персні мають герб і в багатьох сім'ях вони передавалися з покоління в покоління (фамільні печатки з гербом).

Мізинець лівої руки використовують часто для кілець, що вказують на професійний статус. Це характерно для інженерів ряду галузей, наприклад, машинобудівної, де кільце може позначати досягнення певного освітнього щаблю. Випускники носять кільце не на провідній руці, щоб воно не заважало. Професійні кільця можуть бути простими залізними, срібними, з нержавіючої сталі та інших матеріалів, найчастіше вони мають написи або знаки. Все вищесказане є характерним для правшів, шульги часом вносять плутанину в усю цю символьну систему.


Скільки перснів можна носити? Чи існують обмеження?

Це залежить від кілець. Наприклад, набір з декількох тонких каблучок на одному пальці сприймається як одне. Безпечним максимумом можна вважати 2-3 кільця, розкиданих по обом рукам. Потрібно прагнути, щоб кільця в цілому не виглядали занадто яскраво, щоб це не сприймалося як карикатура. Чоловікам краще носити одне «заявлене» кільце і більше нічого, або в поєднанні з обручкою. Але повторюся — правил на цей рахунок не існує, тут порадниками можуть стати тільки почуття міри і смак.

Я довго перебирала картини художників різних епох, адже коштовності (включно з кільцями) зображені на більшості портретів. Цікаво, що найчастіше у людей на портретах кільця надягнені на мізинець, або на мізинець і вказівний палець. На безіменному і великому пальці кільця зустрічаються майже порівну і найрідше — на середньому. Сподіваюся, Вам сподобаються ілюстрації, вибрані з числа старовинних полотен майстрів живопису.

+2
1887
RSS
17:48
+2
Це можуть бути не просто ювелірні прикраси. Каблучка на пальці може розповісти про її власника дещо цікаве _здивований
19:03
+2
Не ношу ні каблучок, ні перснів. А чи є люди, які носять персні на пальцях ніг?
Повно _сміх _сміх _сміх
Каблучки на пальцях ніг
Каблучки на пальцях ніг
Каблучки на пальцях ніг
19:22
+2
Мабуть на руках уже не вистачає їм пальців на каблучки та персні, тому мусять ще й на ногах носити _сміх
Не «уже». Персні на пальцях ніг носили як мінімум в Давній індії, тому це доволі задавнена звичка _соромлюсь Я про це колись читав…
Ах так! У фараона Тутанхамона теж був свій комплект прикрас на пальці рук і ніг — не персні, а «напальчники»:
Прикраси Тутанхамона
19:48
+2
О, золоте взуття! Це, мабуть, ще крутіше ніж золотий батон чи золотий унітаз Януковича _сміх
Ну, так Тутанхамон же ж — він же ж фараон, в натурі, а не розбишака, який пижикові шапки з голів перехожих тирить _сильно_сміюсь _сильно_сміюсь _сильно_сміюсь

UPD. До речі, «напальчників» таки 19, в натурі — на 20 пальців… Мабуть, таки наш Овоч «попрацював» і тут трохи _сильно_сміюсь

Випадкові Дописи