Гроза в полі

Гроза в полі
Джерело матеріалу:

Індійська притча

П'ятеро селян, чиї земельні наділи були далеко від села, знайшли під час грози притулок під розлогим деревом. Гроза не припинялася. Здавалося, блискавка так і вибирає момент, щоб вразити дерево і їх усіх разом з тим. Вийти під зливу в чисте поле здавалося ще неможливішим, ніж залишатися під деревом. Тоді один з селян запропонував:

— Схоже, що блискавка — посланець смерті, й один з нас — той, кому вона призначена. Не бачу причини, чому ми повинні ризикувати нашими життями, утримуючи його [разом] з нами. Нехай кожен з нас дійде до дерева на іншому боці поля і доторкнувшись до нього, повернеться назад. Кому судилося загинути, той загине, тоді як інші через нього не постраждають.

Так і зробили. Кожен, кому випадало йти, збирав усю свою мужність в очікуванні смерті. Не можна описати того переляку, який він відчував під час цього шляху, але, повернувшись до решти, селянин забував всі тривоги й відчував надзвичайне полегшення.

Ось настала черга останнього, і він уже був напівмертвим від страху. Всі були впевнені, що саме він — жертва, обрана смертю. Він став просити інших дозволити йому залишитися з ними, сподіваючись, що блискавка не вдарить в дерево, поки під ним стоять ті, кому не судилося померти. Але його супутники, побоюючись за своє життя, виштовхали сіромаху на поле. Не встиг він зробити й декількох кроків, як почув гучний тріск. Блискавка вдарила в дерево, де залишилися його супутники, і вони були вбиті на місці. А він залишився стояти посеред поля.

+3
517
RSS
18:15
+2
_сміюсь _сміюсь _сміюсь
Бог має ду-у-уже, ду-у-уже, ду-у-уже своєрідне почуття гумору!
Не можна про те забувати в жодному разі.
_сміюсь _сміюсь _сміюсь
21:07
+2
І нащо було повертатися від іншого дерева? Можна було сховатися від дощу і під ним!
Бо заклалися в «лотерею» зіграти _сміюсь

Випадкові Дописи