УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Анатолій ВИСОТА: Листопадний ЖОВТЕНЬ, (3, 10.17)

Анатолій ВИСОТА: Листопадний ЖОВТЕНЬ,  (3,  10.17)

Осінь

Другий місяць її є жовтень, коли жовтіє листя. А в листопаді листя в садку опадає. Цього року листя активно  опадає вже в жовтні. 

Мабуть буде рання й сувора зима.

Дубове листя

На початку жовтня перед першими заморозками ми зібрали помідори. І вчасно. Бо наступного ранку заіниїлася трава і почорніло помідорне листя. А 23 жовтня останньою зібрали й капусту. 

Цього засушливого літа на неї неврожай. Зрізали лиш тачку головок — 100 кг. Дав би Бог нам здоров'я її поїсти. Після посадки часнику йду я поруч з кущами ліщини й бачу кілька грибів-піддубників. Появилися після дощів і кількох теплих днів. Дай, думаю, сходжу у Кругляк. Там на горі Льодовитій назбираю грибів. Взяв відро, ножа і пішов. Кругляк — це велике урочище з ярами. Там ми колись у 50-ті роки пасли корови. Суха висока трава. Давно вже нема тут череди корів. Іду схилом угору. На мені резинові чоботи. Оглядаюся на село. Чорні і зелені рядки городів. Потемнілі садки. За ставом видніється Козіївка. Ось і Льодовита, опоясана терасами дубків. Уважно роздивляюся. Грибів нема. Навіть сироїжок і мухоморів. Були дощі, та мало тепла. Зате вогнисто ваблять зір молоді дубки. На них жестяне листя вже з зеленого стало жовтим, оранжевим і  навіть червоним. Чого ж так рано?  Мабуть  таки ранньою буде зима. Дубове листя цьому є свідком.

Нічого. Зате покатаємося по сніжку.

Хай же буде! 

+5
649
RSS
08:48
+4
Отаким є місяць жовтень-17 у нашому Красному. А у вас як?
10:28
+2
Востаннє я виходив з дому, коли їздив до Коростеня. Як осінь розфарбувала дерева на Покрову, видно на перших двох хвилинах цього мого відео:


Я спеціально вставив ці дорожні кадри, бо їхали ми з Києва до Коростеня 2,5 годин, і там багато чудових краєвидів _танцюю
13:23
+3
Так, Тимуре, гарні краєвиди. Наша земля прекрасна у всяку пору року.
13:46
+4
Яка прекрасна пора осінь! Дуже полюбляю її фарби! Особливо на Україні, коли усі листяні дерева вбираються у вогняні шати.
Давно я не була на Україні в цю пору. З Ліваном різниця в півтора-два місяці тут пізніше настає осінь і раніше весна. Літо в українських температурних параметрах тут 6місяців, але ліванці впевнені, що у них чітко виражені 4ри сезони. Не переконаєш. З грибів знайшла тільки маслята, тут ніхто грибів не збирає, бояться отравитись. Вирощують шампіньони. Моя доня Марі дуже чутлива до природньої краси, і коли побачить кольори заходу сонця сльози захоплення котяться по її личику. Також любить збирати кольорові листочки осінні… чудо творця…
16:03
+4
Тлом до розкладеного дубового листя було опале березове листя на траві. Зверніть увагу, що дубове листя разів у 5 більше від березового. А по жорсткості його можна порівняти, наприклад, із пальмовим листям. От що значить дерево дуб…
08:37
+3
Сьогодні 25 жовтня 2017 р. Якраз 100 років тому в Петрограді були вчинили ЖОВТНЕВИЙ ПЕРЕВОРОТ. Це жахливим чином вплинуло на життя моїх рідних і близьких. Пригадую, як нас тягали на демонстрації — святкування того перевороту 7 листопада і в Києві, і в Шостці. Менше в Обухові. Ось тобі й «листопадний ЖОВТЕНЬ». То коли ж те сталося — в жовтні, чи в листопаді 1917 р.?
Це сталося не сьогодні, а все-таки 7 листопада. Адже Російська імперія жила тоді за Юліанським календарем, а весь світ живе за Григоріанським. Через те, що в Григоріанському календарі є певна система корекції часу руху Землі по орбіті довкола Сонця, між цими календарями накопичується розбіжність, що збільшується на 1 добу приблизно раз на століття.
Станом на початок ХХ століття ця розбіжність сягнула 13 діб. Тому Лютнева революція в Російській імперії розпочалася, за загальнолюдським календарем, 1-2 березня. Так само Жовтнева революція сталася за Юліанським календарем 25 жовтня, а за загальнолюдським — 7 листопада.
Православна церква й досі живе за Юліанським календарем: на думку православного священства, він достатньо точний, а переходити на «богопротивну» календарну реформу не обов'язково. Саме тому католицьке Різдво святкується 25 грудня, а православне Різдво — 7 січня. Хоча народився що 25 грудня, що 7 січня один і той самий Ісус Христос.
_сміюсь
І саме тому виник т.зв. Старий Новий Рік, що припадає на Василя — 14 січня, хоча за світським календарем Новий Рік святкується 1 січня. Але в 1917 році ситуація була не така: повсюдно в християнських країнах Новмй Рік наступав 1 січня, а в Російській імперії — саме 14 січня… бо це було 1 січня за Юліанським календарем!!!
_подумай
Я тобі більше скажу: оскільки відтоді минуло чергове століття, то зараз настав час додавати до розходження календарів ще одну добу. Отже, де-факто, православне Різдво тепер треба святкувати 8 січня, а Старий Новий Рік — 15 січня… Але тепер Православна церква заявляє, що не додаватиме ще одного дня, тож за православним Різдвом залишається день 7 січня. Це вже відхід від Юліанського календаря!!! Чому православне священство допускає це, не розумію. Нехай тобі друг Астроном це пояснить, він у нас православний.
_стежу
Я загалом не розумію, чому друг Астроном самоусунувся від Світоча, але це його особисті справи. Мене просто дивує, чому саме я скрізь і всюди маю пояснювати замість православних всі особливості їхнього світогляду. Якісь вони неконтактні…
_стежу _стежу _стежу
Я тут навіть одну дитячу загадку пригадав — тож розважся! _сміюсь _сміюсь _сміюсь
20:01
+3
Дякую, Тимуре, за такий докладний коментар про календарі. Посилання на ЗЕРНА
10:40
+3
Красива осінь на Україні! І гарні світлини! Скрізь по світу міняєтся температура то це видно що оцінь трапила раніше. Насправді це є Листопадний Жовтень.
05:15 (відредаговано)
+2
Що цікаво, сьогодні в нас 18 жовтня 2018 р., а листя з дерев теж опадає. І літо було дощове, хоч червень був посушливий. Я вже хвалився картоплею, яка вродила у нас нівроку.
<img
src="/upload/000/u13/6/3/20180925-165924.jpg" /> як і яблука
Дай Боже, нам здоров'я все це поїсти.
Але якою буде зима-18-19?
Згадав фінал класичного варіанту «Чудової сімки» 1960 року: коли літо посушливе — селяни побоюються, чи не погорить врожай, коли літо дощове — побоюються, чи врожай не згниє… Все точно!!!
_вибачаюсь _вибачаюсь _вибачаюсь

Випадкові Дописи