Витівка мандрівника

Витівка мандрівника

Свіжий камент друга Анатолія: «Сьогодні 25 жовтня 2017 р. Якраз 100 років тому в Петрограді були вчинили ЖОВТНЕВИЙ ПЕРЕВОРОТ. Це жахливим чином вплинуло на життя моїх рідних і близьких. Пригадую, як нас тягали на демонстрації — святкування того перевороту 7 листопада і в Києві, і в Шостці. Менше в Обухові. Ось тобі й «листопадний ЖОВТЕНЬ». То коли ж те сталося — в жовтні, чи в листопаді 1917 р.?» — змусив пригадати такий собі епізод з мого радянського дитинства. Це була дитяча загадка, вичитана в якомусь дитячому журнальчику. Хоч як старанно шукав, але так і не зміг знайти її слідів в Інтернеті. Отож переповідаю своїми словами...


Загадка

Один англійський мандрівник полюбляв різноманітні парадокси. Якось він вирішив здійснити новорічну подорож в одну з далеких країн. Отож вирушаючи в мандрівку з Лондона одразу після Нового Року — 2 січня, він завітав на пошту й відправив листа на своє ім'я в кінцевий пункт подорожі. Далі мандрівник сів на корабель, переплив Ла-Манш, потім подорожував по Європі, проїхав декілька країн. Днів через десять він прибув до країни, де його подорож мала скінчитися. Ще пару днів мандрівник витратив на оглядини столиці цієї держави. В останню ніч свого перебування в цій державі він повторно зустрів Новий Рік, а на ранок, коли вже збирався в дорогу додому, йому в готель принесли листа, надісланого ним же самому собі з Лондона майже два тижні тому. На конверті стояв штемпель з вхідною датою: «1 січня». Мандрівник був дуже задоволений власною витівкою. Повернувшись до Лондона, він всім показував листа, відправленого ним 2 січня, а отриманого на день раніше — 1 січня. Всі друзі мандрівника сміялися з того, до чого швидко працює пошта, що встигає доставити листа раніше, ніж він був відправлений.

  • Запитання №1: Чи могло таке статися насправді? Завдяки чому?
  • Запитання №2: Чи добре працювала пошта в ті часи насправді?
  • Запитання №3: Над чим сміялися друзі мандрівника?

Розгадка

Відповідь №1: Таке дійсно могло статися, якщо мандрівник подорожував з Лондона до Санкт-Петербургу на початку ХХ століття. Тому вирушивши у подорож з Лондона 2 січня за Григоріанським календарем, мандрівник проїхав декілька європейських країн і прибув до столиці Російської імперії 30 грудня минулого року… за Юліанським календарем, який відстає від Григоріанського на 13 днів. Ще два дні він оглядав Санкт-Петербург, потім зустрів Новий Рік знов-таки за Юліанським календарем, а вже на ранок 1 січня йому принесли відправленого з Лондона листа, завіреного відповідними штемпелями.

Відповідь №2: Пошта в ті часи працювала вкрай повільно, якщо лист з Лондона до Санкт-Петербургу «повз» аж цілих 12 днів.

Відповідь №3: Друзі мандрівника сміялися над Російською імперією, календар якої відставав від календаря, за яким жив весь цивілізований світ, майже на два тижні.

+2
591
RSS
16:20
+2
Цікаво, чи пам'ятає хтось із завсідників Світоча цю дитячу загадку?! Або я один такий?.. _стежу
19:59
+2
Гарна загадка, друже. А ти її розгадав був у свій час, будучи юним?
Ні, не розгадав. І навіть не розгадував. Я просто прочитав написане в журналі. Це була єдина публікація просвітницького штибу, в якій відповіді йшли одразу ж слідом за текстом. Якби загадка була в одному числі журналу, а відповіді в іншому числі — тоді була б інша річ…
_вибачаюсь
Але звідки радянські дітлахи наприкінці 60-х років могли знати про особливості календаря Російської імперії?! Очевидно, саме тому запитання й відповіді не стали розносити по різних числах.

Випадкові Дописи