УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Астрономічні події листопада 2017

Астрономічні події листопада 2017
Джерело матеріалу:

У листопаді можна буде спостерігати одразу два метеорні потоки Оріоніди і Леоніди, планети, комету C/2017 O1, а також покриття Альдебарана Місяцем.

6 листопада очікується покриття Місяцем яскравої зірки Альдебаран у сузір’ї Тільця. Покриття освітленою частиною Місяця відбудеться перед сходом Сонця о 5:15, а знову з’явиться зоря о 5:59, вже поряд з неосвітленою частиною диску.

До 7 листопада продовжує діяти метеорний потік Оріоніди. З 6 по 30 листопада діє інший метеорний потік – Леоніди. Він утворений кометою 55P/Tempel-Tuttle. Пік потоку очікується 17 листопада, коли кількість метеорів за годину може збільшитись до 15. Радіанти потоків Оріоніди і Леоніди, тобто напрямки, звідки візуально вилітають метеори, знаходяться відповідно у сузір’ях Оріона і Лева. Насправді вони рухаються приблизно в одному напрямку за орбітами комет, які їх утворили.

23 листопада – східна елонгація Меркурія, коли він відхилиться на схід від Сонця на найбільший кут в 22 градуси. Але кут площини його орбіти до обрію ввечері буде досить малий, а тому його можна буде спостерігати після заходу Сонця менше години.

У листопаді протягом усієї ночі можна спостерігати Уран і Нептун. Сатурн можна спостерігати деякий час одразу після настання темряви. Він наближається до сполучення з Сонцем у грудні, тому тривалість його видимості зменшується. На світанку можна спостерігати три яскраві планети: Марс, Венеру і Юпітер, які вишукуються приблизно в одну лінію.

В листопаді також можна буде спостерігати комету C/2017 O1 (ASASSN). Її блиск очікується близько 8m, тобто комета буде доступна для спостережень в біноклі. Пошукові карти і додаткову інформацію можна знайти на сайті: http://cometchasing.skyhound.com.

Щотижневий огляд яскравих комет, оцінку блиску, майбутні комети та безліч іншої інформації можна переглянути на сайті Seiichi Yoshida: http://www.aerith.net/comet/weekly/current.html.

+2
424
RSS
Останнім часом цікавих статей з астрології мені не траплялося, тож вирішила подати суто наукову інформацію про найближчі події у нас над головою.
_сумний
Все на століття Жовтневої революції Жовтневого перевороту — 7.11.2017 _вибачаюсь
09:04
+2
Ось питання: всі планети сонячної системи обертаються навколо Сонця в одній площині, то чи в цій же площині обертаються й комети навколо Сонця? Метеорні потоки леоніди+ свідчать, що це саме так!
Ні.
Леоні́ди (від лат. Leonis) — інтенсивний метеорний дощ, пов'язаний із кометою Темпеля-Таттла. Метеорний дощ можна спостерігати щороку близько 17 листопада. Вважається, що він утворюється з речовини, яка втрачається кометою, коли вона проходить поблизу Сонця. Коли Земля проходить через метеорний потік, його частинки (розміром із пісчинку) спалахують у атмосфері і він стає видимим у вигляді вогняного дощу.

Леоніди отримали свою назву від латинської назви сузір'я Лева, у якому розташований радіант метеорного потоку (уявна точка на небосхилі, де перетинаються траєкторії метеорів).

Леоніди зажили слави через те, що вони є найсильнішим регулярним метеорним дощем, а також тому, що раз на 33 роки (пов'язано із орбітальним періодом комети Темпеля-Таттла) спостерігаються надзвичайно рясні дощі, які утворюють справді величне явище. У пікові роки, дощі можуть складатись із тисяч метеорів на годину. Видатні дощі спостерігались 1698, 1799, 1833, 1866, 1966, та 2001 року.
Пане Анатолію, більшість комет прилітає з поясу Койпера, а він значно ширший ніж пояс астероїдів між Марсом і Юпітерром. Тому комети можуть залітати і внутрішню частину Сонячної системи під будь-яким кутом.

Випадкові Дописи