До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

Науковці за допомогою комп'ютерного моделювання підтвердили давні міфи

Науковці за допомогою комп'ютерного моделювання підтвердили давні міфи
Джерело матеріалу:

Дев'ята планета у Сонячній системі існує, доводить Майкл Браун, професор планетної астрономії в Каліфорнійському технологічному інституті, пише газета «Експрес». 

Саме вона в період становлення Сонячної системи змусила наше світило повернути свою вісь на шість градусів і була тим важелем, який поволі нахилив Меркурій, Венеру, Землю, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран і Нептун, запустив їхній рух довкола Сонця. 

Майкл Браун і Костянтин Батигін, астрофізики Каліфорнійського університету, вирахували: планета Х віддалена від Сонця на 41 мільярд кілометрів і важить вдесятеро більше, ніж Земля. Один оберт довкола світила дев'ята планета здійснює упродовж 15-17 тисяч років, а її орбіта нахилена cтосовно площини решти планет на 30 градусів. 

Ще донедавна невидима планета Х вважалася міфічною. Як же довели, що ця невидимка існує? 

— Астрофізики змоделювали її присутність за допомогою комп'ютерних розрахунків, так би мовити, вставили дев'яту планету в модель Сонячної системи, — каже Анатолій Відьмаченко, доктор фізико-математичних наук, завідувач відділу фізики тіл Сонячної системи Головної астрономічної обсерваторії НАНУ. — Спостерігаючи завдяки телескопам за об'єктами в поясі Койпера (область за орбітою Нептуна), науковці збагнули: гравітація якогось тіла впливає на орбіти цих об'єктів. Розрахунки дали астрономам масу і загальні характеристики невидимої планети. 

— Чи часто в такий спосіб відкривають планети? 

— Саме так у 1846 році французький математик Урбан Левер'є відкрив Нептун. Науковець звернув увагу на специфічні зміни в орбіті Урана, що, як з'ясувалося, були спричинені гравітаційним впливом восьмої, до того не відомої планети. І аж у 1989 році космічний апарат «Вояджер-2» пролетів поблизу Нептуна та нарешті сфотографував його. 

— Про цю планету існувало чимало міфів… Чи не так? 

— Справді, згадки про загадкову планету, яка лише періодично проходить через Сонячну систему, сходознавці раніше знаходили на барельєфах храмiв зниклих цивiлiзацiй майя, ацтекiв та тольтекiв, і на глиняних табличках на території колишньої Мессопотамії, в долині річок Тигр і Євфрат, — додає Володимир Кажанов, астрофiзик, науковий спiвробiтник Харкiвського планетарiю. — За деякими гіпотезами, саме з візитом планети Х, її потужним впливом, пов'язане зародження величних цивілізацій на Землі.

+2
275
RSS
00:38
+2
Один оберт довкола світила дев'ята планета здійснює упродовж 15-17 тисяч років

Ого!!!

За деякими гіпотезами, саме з візитом планети Х, її потужним впливом, пов'язане зародження величних цивілізацій на Землі.

Якщо так, тоді чекати на появу нових потужних цивілізацій замість наявної доведеться ще довгенько…
_сміюсь
Якщо так, тоді чекати на появу нових потужних цивілізацій замість наявної доведеться ще довгенько…

І слава Богу. Може цього разу ми нарешті покажемо, що ми дійсно розумні істоти, і нас не знищать.
00:44
+2
До речі!.. Чи має ця планета якусь назву в астрології?
Мабуть ще ні. Астрологи народ консервативний, деякі з них не визнають навіть Уран з Нептуном, бо їх не видно неозброєним оком. А інші все ще вважають Плутон планетою, хоч астрономи й понизили його статус. Навіть коли існування планети Х буде доведено остаточно, треба буде ще довгий час спостерігати за змінами в суспільстві, щоб зрозуміти, за які якості відповідає нова планета.
А в принципі, астрологи вважають, що в нашій системі має бути 11 планет, щоб кожен знак Зодіаку мав свого управителя. Поки-що бракує ще дві планети. Це якщо залишити Плутон. Я про це вже десь згадувала на Світочі.
Так, справді згадували. Тому я й запитав про цю планету…
09:09
+2
Може це таємнича планета Нібіру?

Випадкові Дописи