УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Науковці за допомогою комп'ютерного моделювання підтвердили давні міфи

Науковці за допомогою комп'ютерного моделювання підтвердили давні міфи
Джерело матеріалу:

Дев'ята планета у Сонячній системі існує, доводить Майкл Браун, професор планетної астрономії в Каліфорнійському технологічному інституті, пише газета «Експрес». 

Саме вона в період становлення Сонячної системи змусила наше світило повернути свою вісь на шість градусів і була тим важелем, який поволі нахилив Меркурій, Венеру, Землю, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран і Нептун, запустив їхній рух довкола Сонця. 

Майкл Браун і Костянтин Батигін, астрофізики Каліфорнійського університету, вирахували: планета Х віддалена від Сонця на 41 мільярд кілометрів і важить вдесятеро більше, ніж Земля. Один оберт довкола світила дев'ята планета здійснює упродовж 15-17 тисяч років, а її орбіта нахилена cтосовно площини решти планет на 30 градусів. 

Ще донедавна невидима планета Х вважалася міфічною. Як же довели, що ця невидимка існує? 

— Астрофізики змоделювали її присутність за допомогою комп'ютерних розрахунків, так би мовити, вставили дев'яту планету в модель Сонячної системи, — каже Анатолій Відьмаченко, доктор фізико-математичних наук, завідувач відділу фізики тіл Сонячної системи Головної астрономічної обсерваторії НАНУ. — Спостерігаючи завдяки телескопам за об'єктами в поясі Койпера (область за орбітою Нептуна), науковці збагнули: гравітація якогось тіла впливає на орбіти цих об'єктів. Розрахунки дали астрономам масу і загальні характеристики невидимої планети. 

— Чи часто в такий спосіб відкривають планети? 

— Саме так у 1846 році французький математик Урбан Левер'є відкрив Нептун. Науковець звернув увагу на специфічні зміни в орбіті Урана, що, як з'ясувалося, були спричинені гравітаційним впливом восьмої, до того не відомої планети. І аж у 1989 році космічний апарат «Вояджер-2» пролетів поблизу Нептуна та нарешті сфотографував його. 

— Про цю планету існувало чимало міфів… Чи не так? 

— Справді, згадки про загадкову планету, яка лише періодично проходить через Сонячну систему, сходознавці раніше знаходили на барельєфах храмiв зниклих цивiлiзацiй майя, ацтекiв та тольтекiв, і на глиняних табличках на території колишньої Мессопотамії, в долині річок Тигр і Євфрат, — додає Володимир Кажанов, астрофiзик, науковий спiвробiтник Харкiвського планетарiю. — За деякими гіпотезами, саме з візитом планети Х, її потужним впливом, пов'язане зародження величних цивілізацій на Землі.

+2
431
RSS
00:38
+2
Один оберт довкола світила дев'ята планета здійснює упродовж 15-17 тисяч років

Ого!!!

За деякими гіпотезами, саме з візитом планети Х, її потужним впливом, пов'язане зародження величних цивілізацій на Землі.

Якщо так, тоді чекати на появу нових потужних цивілізацій замість наявної доведеться ще довгенько…
_сміюсь
Якщо так, тоді чекати на появу нових потужних цивілізацій замість наявної доведеться ще довгенько…

І слава Богу. Може цього разу ми нарешті покажемо, що ми дійсно розумні істоти, і нас не знищать.
00:44
+2
До речі!.. Чи має ця планета якусь назву в астрології?
Мабуть ще ні. Астрологи народ консервативний, деякі з них не визнають навіть Уран з Нептуном, бо їх не видно неозброєним оком. А інші все ще вважають Плутон планетою, хоч астрономи й понизили його статус. Навіть коли існування планети Х буде доведено остаточно, треба буде ще довгий час спостерігати за змінами в суспільстві, щоб зрозуміти, за які якості відповідає нова планета.
А в принципі, астрологи вважають, що в нашій системі має бути 11 планет, щоб кожен знак Зодіаку мав свого управителя. Поки-що бракує ще дві планети. Це якщо залишити Плутон. Я про це вже десь згадувала на Світочі.
Так, справді згадували. Тому я й запитав про цю планету…
09:09
+2
Може це таємнича планета Нібіру?

Випадкові Дописи