До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

У чому відмінність між божевіллям та просвітленням?

Просвітлення. Прямуємо до Цілісності!

У чому відмінність між божевіллям та просвітленням?
Джерело матеріалу:

Існує величезна відмінність але також і велика подібність. Спочатку потрібно зрозуміти схожість бо без розуміння подібності, буде важко зрозуміти відмінність. І безумство, і просвітлення — за межами розуму. Просвітлення — над розумом, але обидва вони поза розумом. Тому, щодо безумця існує вислів «не в своєму розумі». Той же самий вираз може бути використано відносно просвітленої людини, вона теж не в своєму розумі. Розум працює логічно, раціонально, інтелектуально. Ні безумство, ні просвітлення не працюють інтелектуально. Вони схожі, безумство впало нижче розуму, а просвітлення піднеслося над розумом, але обидва вони ірраціональні, тому іноді на Сході божевільного сприймають за просвітленого. Такі подібні риси.

А на Заході, зрідка — це не щоденне явище, але зрідка — просвітлену людину приймали за божевільну, бо Захід розуміє тільки одне, якщо ви не в своєму розумі, то ви божевільні. У нього немає категорії для того що вище розуму, він має тільки одну категорію — нижче розуму. На Сході неправильне розуміння відбувається тому що століттями Схід знав людей які були не в своєму розумі і в той же час над розумом, отже вони подібні безумцям. Для мас Сходу це створює плутанину, це створює проблему. Вони вирішили що краще помилково прийняти божевільного за просвітленого, ніж прийняти просвітленого за божевільного, бо що ви втрачаєте прийнявши божевільного за просвітленого? Ви нічого не втрачаєте. Але помилково приймаючи просвітлену людину за божевільну ви напевне втрачаєте приголомшливу можливість. А неправильне розуміння можливе через схожість ...

Іноді у божевільного можуть бути проблиски, яких не може бути у раціональної людини, бо божевільний ступив за межі механізму розуму, звичайно не в ту сторону, через чорний хід, адже він все ж божевільний. Але навіть з чорного ходу він може отримати кілька проблисків недоступних тим хто ніколи не виходить з дому. Звичайно, йому не настільки пощастило, щоб вийти через парадні двері, це вимагає величезного зусилля. Божевілля — це хвороба. Вона трапляється з вами — вам не потрібно робити зусилля щоб стати божевільним. Це хвороба і вона виліковна.

Просвітлення трапляється через величезну усвідомленість і напружене зусилля. Просвітлення — це найбільше здоров'я. Вам потрібно уважно зрозуміти слово «здоров'я» (health). Воно не тільки фізіологічно значимо. Звичайно, фізіологічно воно значимо, але не тільки фізіологічно, в ньому є також і більш високий сенс. Здоров'я (health) означає зцілення ран (healing). Воно походить від кореня, який означає зцілення. Якщо ваша фізіологія потребує зцілення, пропонується ліки. Якщо ваша духовність потребує зцілення, пропонується медитація. Дивно, але здоров'я (health) походить від того самого кореня від якого походить слово цілісність (wholeness). Здоров'я означає що тіло цілісне, нічого не відсутнє. А від цілісності (wholeness) походить слово святий (holy), дух цілісний, ніщо не відсутнє. Аналогічно, слова медитація і медицина походять від одного кореня — те, що виліковує. Медицина лікує рани на вашому фізичному тілі, а медитація лікує рани у вашому духовному бутті, у вашій граничній суті…

Суфії називають божевільного masta, маста значить сп'янілий. І божевільний і просвітлений повинні пройти через певний стан, а саме, втратити розум, вийти з розуму. Вони повинні перетнути ту ж грань, через неправильні або правильні двері, але вони обидва перетинають одну і ту ж грань, і під час її перетину вони стають маста — п'яними. Але просвітлена людина незабаром відновлює рівновагу, тому що вона зробила зусилля щоб вийти з розуму, вона готова до того щоб вийти з розуму. Божевільна людина вийшла зі свого розуму непідготовленою. Вона не була готова. Вона просто випала з розуму — це випадковість. Просвітлення ніколи не буває випадковим ...

До того ж просвітлена людина завжди в блаженстві. Я використовую інше слово тільки для того щоб ви не заплуталися. Божевільна людина завжди щаслива. Але є можливість її вилікувати і тоді вона стане нещасною, тоді вона почне турбуватися. Вона буде турбуватися більше за вас, бо зрозуміє що була божевільною, тепер її буде турбувати божевілля. Коли вона була божевільною, її нічого не турбувало, їй було абсолютно все одно. Тепер її буде турбувати те що вона збожеволіла, і її буде турбувати те, що завтра це може статися знову, бо це вже траплялося… Просто зрозумійте суть, навіть якщо ви випадаєте з розуму ви щасливі. Саме розум заподіює вам всякого роду нещастя, страждання, ревнощі, ненависть, гнів, насильство, жадібність, і всі вони продовжують робити з вас все більший тягар для самого себе. Все починає завдавати вам біль, всім все заподіює біль. Ви навіть випадаєте з розуму — тобто падаєте нижче людського рівня, тому що це єдина відмінність між вами і тваринами… Божевільний дійсно повертається назад у світ тварин. Він випав з еволюції. Він повернув назад, він повернувся спиною до Чарльза Дарвіна. Він сказав йому, «Прощавай. Прощавай, твоя еволюція!» Він просто напросто впав назад на долюдський рівень.

Тварини не щасливі, але і не нещасні. Ви коли-небудь бачили нещасну тварину? Так, ви не побачите їх щасливими — вони не можуть бути щасливі тому що вони не знають що таке нещастя. Але коли людина падає з людського рівня на рівень нижче людського, вона стає щасливою тому що вона знає що таке нещастя. Тому вона не є в точності тією ж самою твариною, якою вона була перш ніж стала людиною. Вона — тварина зовсім іншого роду, щаслива тварина. Немає щасливих буйволів, щасливих ослів, щасливих мавп! Тварини не щасливі тому що вони не знають нещастя. Але божевільна людина просто щаслива без жодних підстав. Це служить величезним доказом того чого я вас учив, що якщо ви можете вийти з розуму — але не в результаті випадковості, не в результаті шоку — ви будете в блаженстві… Просвітлена людина не в своєму розумі, але її розум повністю у неї під контролем.

Якщо ви щось ретельно спостерігаєте ви почасти відчуваєте те що відчуває просвітлена людина — не весь досвід цілком, але присмак, як на кінчику язика. Якщо ви ретельно розглядаєте свій гнів, гнів зникає. Ви відчуваєте сильне сексуальне бажання, стежте за ним пильно і незабаром воно зникає. Якщо всього лише за допомогою спостереження, речі випаровуються, що ж сказати про людину, яка постійно підноситься над розумом, просто усвідомлює розум цілком? Тоді всі ті каліцтва від яких вам хотілося б позбавитися просто випаровуються. І запам'ятайте, все це містить енергію. Гнів це енергія, коли випаровується гнів, енергія, що залишилась, перетворюється на співчуття. Це та ж сама енергія. У результаті спостереження гнів пішов — це був вид, форма, яка навколо енергії — але енергія залишається. Тепер, енергія гніву без гніву є співчуттям. Коли зникає секс позаду залишається величезна енергія любові. Кожна потворна річ у вашому розумі зникаючи залишає позаду величезний скарб.

Просвітленій людині не потрібно нічого відкидати і не потрібно нічого тренувати. Все погане відпадає саме по собі тому що не може протистояти її усвідомленості, і все хороше розвивається саме по собі бо усвідомленість є для нього підживленням. Божевільній людині допомогти дуже легко тому що вона скуштувала дещо від «поза розумом», але їй необхідно показати правильні двері. У майбутньому наші лікарні для божевільних будуть не тільки намагатися зробити цих людей нормальними — бо це безглуздо — наші лікарні для божевільних будуть намагатися допомогти цим людям використовувати цю можливість для того щоб вийти через правильні двері. Людина, яка зійшла з розуму, прийшовши в божевільню вийде просвітленою — а не просто тим же колишнім самим собою, нещасним, страждаючим. Тому для мене безумство має величезне значення. Воно може стати дорогою до просвітління.

Автор — ОШО

+2
345
RSS
14:04
+1
Коли усвідомиш що матеріальний світ це лише жест Дерегувальника Всесвіту — зрозумієш що він може бути лише Ідеальним.
Тварини не щасливі, але і не нещасні. Ви коли-небудь бачили нещасну тварину?

Я не пам'ятаю свого пса нещасним, але ЩАСЛИВИМ я бачила його дуже часто. Треба було бачити як він світився від щастя, коли бачив перший сніг і ловив сніжинки, яким щасливим і ГОРДИМ він був, коли його випускали відразу після стрижки. У нього навіть хода змінювалася. А скільки радості й щастя було, коли він знаходив свою іграшку!!!
15:33
+2
Я не пам'ятаю свого пса нещасним, але ЩАСЛИВИМ я бачила його дуже часто.

В публікації все дуже узагальнено. Насправді тварини мають розум (інтелект), просто значно нижчий ніж у людей. Тому теж інколи бувають щасливими та нещасними, або точніше сказати — задоволеними та засмученими.

ОШО просто навів такий приклад, щоб показати, що «щастя» чи «нещастя» — це продукти розуму, наслідок оцінки людиною всього. А те що, над розумом (інтелектом) — це блаженство!
18:24
+4
Тваринна свідомість являється груповою свідомістю, фокус сприйняття якої єдиний з всією природною системою планети, тому всі природні явища тварина знає, що бачимо на прикладі орієнтації тварин в природніх процесах.
Сприйняття божевільного знаходиться в стані страху, саме страх заганяє сприйняття в божевілля, тобто не розуміння самої суті Буття, а отже З ПРОСВІТЛЕННЯМ тут мало спільного.
Просвітлення — дійсно Блаженство стану Єдності всього.
21:37
+1
Рідкісний випадок, коли я таки вдячний ОШО за таке його мудрування! Хоча перша половина матеріалу мені сподобалася значно більше від другої. Тепер дещо по пунктах — так би мовити, пунктирно…

Тварини не щасливі, але і не нещасні. Ви коли-небудь бачили нещасну тварину? Так, ви не побачите їх щасливими — вони не можуть бути щасливі тому що вони не знають що таке нещастя.

Перепрошую, це він загилив таке, що на вуха не налазить! Я бачив багато щасливих тварин — не знаю, мені якось незручно казати, що ОШО не вмів дивитися на світ… Або швидше за все, ми таки дивилися на різний світ… чи надто по-різному… не знаю…


Немає щасливих буйволів, щасливих ослів, щасливих мавп, щасливих янкі!

«ЯНКІ» — це американці?! Себто. немає щасливих АМЕРИКАНЦІВ?! Яких ОШО ставить на одну дошку з буйволами, ослами й мавпами…

РыдалЪ!!! Валялсо паццталом!!!
23:32
+2
Мабуть хтось в російському перекладі вирішив посміятися а я пропустив при перекладі на українську. Вже видалив це з публікації.

Випадкові Дописи