Люди житимуть довше... і цікавіше!

Люди житимуть довше... і цікавіше!
Джерело матеріалу:

Цікаві факти зі світу генетики:

 1. Інтелект не передається від батька до сина. Тобто, якщо ви геній, то ваш син 100% не успадкує ваших генів.
 2. Ідіотизм не передається від батька до сина. Якщо ви закінчений кретин, то ваш син не буде таким самим ідіотом, як ви (з чим вас і вітаємо).
 3. Інтелект від батька може передаватися тільки дочці. Й тільки наполовину.
 4. Успадкувати інтелект чоловік може тільки від своєї матері, який вона, в свою чергу, успадкувала від свого батька.
 5. Дочки геніїв будуть рівно наполовину розумними, як їхні батьки, але їхні сини будуть геніями. Якщо їхній батько дурень, то дочки будуть рівно наполовину дурними в порівнянні з їхніми батьками.
 6. Тому геніальних жінок майже не існує, як і не існує стовідсоткових ідіоток-жінок. Зате чоловіків-геніїв і чоловіків-дурнів дуже багато. Звідси і покоління невдах-алкашів, матерів-одиначок, а також нобелівські лауреати (майже всі чоловіки).

Висновки для чоловіків:

 1. Щоб спрогнозувати розумові здібності свого сина, погляньте на батька своєї дружини (якщо він академік, то ваш син теж буде розумним).
 2. Ваша дочка отримає половину вашого розуму. Але і половину вашої дебільності. За інтелектом вона буде ближчою до вас. Її син отримає всі ваші розумові здібності. Хочете розумне покоління — мрійте про дочку.
 3. Ваші розумові здібності від мами, а вірніше, від дідуся [по материній лінії].

Висновки для жінок:

 1. Ваш син за розумом — копія вашого батька, і лаяти його «ти такий же тупий, як твій тато» — не зовсім вірно.
 2. Ваша дочка за вихованням буде як ви, але за розумом як її батько. Її ж сини будуть розумовими копіями ваших чоловіків.

Вважається, що головний результат зростання тривалості життя — те, що люди похилого віку тепер довше живуть. Але це не так.

Головним, величезним, стратегічним наслідком стрибка тривалості життя, що змінює на наших очах все людство, є зовсім не те, що старість тепер довше триває, а те, що вона набагато пізніше починається.

Для тих, кому сьогодні 40, 50, 55 років, старість почнеться тільки років в 75-80. Тобто на добрих 25 років — чверть століття! — пізніше, ніж для покоління наших батьків.

Ще зовсім нещодавно в людському житті було лише 3 основних періоди: молодість, зрілість, старість. Тепер «зрілість» стається в 50 і відзначає собою початок абсолютно нового етапу в людському житті, якого просто не існувало раніше.

Що ми знаємо про нього?

 1. Він триває майже 30 років — з 50 до приблизно 75.
 2. На відміну від колишніх уявлень, фізичні та інтелектуальні можливості людини в цей період при правильному підході не знижуються і залишаються, щонайменше, не гіршими, а в деяких випадках і кращими, ніж в молодості.
 3. Потенційно це кращий, найякісніший період в людському житті, оскільки поєднує в собі здоров'я, сили і життєвий досвід. «Якби молодість знала, якби старість могла» — це більше не про нас. За всіма статистичними даними останніх років, найщасливіший час в житті, його пік настає тепер приблизно в 65 років.
 4. Ті, кому сьогодні 55-65 років, проживають цей період першими в історії людства. Раніше його просто не було, оскільки люди набагато раніше старішали.
 5. У найближчі кілька десятиліть люди віку 50-75 стануть наймасовішою віковою групою на планеті.

Чим відрізняється життя після 50 від усього попереднього життя? Та тим, що до того, як жити після 50, нас ніхто ніколи не навчав!

Коли ми є немовлятами, нас готують до дитинства, в дитинстві — до юності, в юності — до молодості, а в молодості ми проводимо десятки годин, готуючи себе до майбутніх випробувань зрілості. Й тільки межу в 50 років ми перетинаємо, не маючи ані найменшого уявлення про те, як, чим і заради чого жити далі.

Тут немає нічого дивного. Звідки таким знанням взятися, якщо ще для покоління наших батьків в 50 років офіційно починалася старість, і жити далі взагалі не належало, а належало починати потроху вмирати.

Ми рідко усвідомлюємо, що та життєва програма, якої ми неухильно дотримуємося, подорожуючи по життю, насправді закладена в нас попередніми поколіннями. Саме попередніми поколіннями створені ті книги, фільми, система освіти, які в дитинстві та в молодості формують нашу свідомість.

Але у попередніх поколінь не було жодних уявлень про життя після 50 по тій простій причині, що після 50 років життя не було в принципі. Тому немає їх і в програмі життя, яка дісталася нам від них у спадок.

За всією і всілякою статистикою для тих, кому сьогодні 50-55 або близько до того, старість почнеться не раніше 80 років. Це дуже, дуже приємно, звісно. Нам просто взяли і подарували аж 25 років (!) додаткової активної й насиченого життя. Проблема в тому, що як користуватися цим подарунком, не навчили. І в результаті, переходячи межу в 50 і погоджуючись через незнання на передчасну старість, ми ризикуємо втратити добрих 25-30 років, які — без перебільшення — могли б бути кращими в нашому житті.

Після 50 років в житті настає чудовий момент, коли є час, здоров'я, сили, свобода від соціальних зобов'язань, досвід, і до початку старості, за сучасними мірками, ще чверть століття!

Не втрачайте цього часу даремно. Потім будете дуже шкодувати!

Якщо вам за 50, то для вас сьогодні можливо абсолютно все: нові захоплення, нові радості та враження, нова кар'єра, нове кохання, нові подорожі. Причому якість цих життєвих вражень набагато перевищує все, що було доступно в зеленій, невмілій юності або обтяженій зобов'язаннями зрілості. Ура! Жити та жити!

Автор — Євген Левітов

+2
400
RSS
22:24
+2
Фактично, це 2 різні матеріали-«коротуни», зведені докупи. Але як вони подавалися, так я їх і переклав. Заголовок придумав, орієнтуючись на другу частину.
Цікавий матеріал.
В першій частині виправте «ти-ви» узгодження в реченях.
Зробив, бо в оригіналі таки справді спостерігається деяка неузгодженість _божевільний
07:27
+2
Отже таланти або недоліки передаються від матері до сина і від батька до дочки. Хочемо побачити, яким стане синок, поглянемо на батька його матері. Хочемо побачити, якою стане дочка, то озирнемося на матір її батька. Мого діда по матері звали Степаном. Він був хорошим столяром і щось від нього передалося й мені. На жаль, помер мій дід молодим — якраз в день народження своєї дочки — моєї матері.

Випадкові Дописи