Дзеркало стосунків

Дзеркало стосунків
Джерело матеріалу:

Людські взаємини — один з ефективних методів здобуття усвідомленості. Завдяки дзеркалу взаємин — всіх відносин без винятку — ми можемо входити в розширений стан усвідомлення. Ми відображаємо одне одного, і ми повинні навчитися бачити в інших себе. Це і називається дзеркалом стосунків. У такому дзеркалі я можу розрізнити свою духовну сутність. Озираючись на всі боки, я бачу відображення себе.

Відносини — це інструмент духовного розвитку, а єдина свідомість — їхня кінцева мета. Всі ми невід'ємні частки загальної свідомості, але справжній прорив відбувається, коли зв'язок, що існує між нами, ми починаємо помічати в повсякденному житті.

Ті, кого ми любимо, і ті, кого терпіти не можемо, — все це наші дзеркала. Хто нам подобається? Ті, чиї риси схожі на наші. Ми хочемо бути до таких людей ближчими, оскільки відчуваємо, що в їхньому товаристві ці риси проявляться ще яскравіше. А ось людей, чий характер нагадує нам про ті наші властивості, які ми старанно придушуємо в собі, ми не дуже любимо. Отож, якщо хтось викликає в вас стійке неприйняття, знайте: у цієї людини є щось спільне з вами, але вам це «щось» дуже не подобається. Якби ви були готові прийняти ці якості, вони перестали б вас дратувати.

Коли спіймаєте себе на думці, що хтось вам симпатичний, визначте, що саме в цій людині вам сподобалося. Краса, витонченість, елегантність, впливовість, сила, розум? У будь-якому випадку, знайте: названа риса властива і вам. Не відмахується від цього — і, можливо, ваше життя стане повнішим.

Сказане справедливо і щодо тих, кому не подобаєтеся ви. Налагоджуючи контакт зі своєю справжньою суттю, ви повинні зрозуміти і прийняти не найкращі риси вашого характеру. Співіснування протилежностей — це основа Всесвіту.

Якщо десь глибоко всередині вас не ховається боягуз, вам ніколи не стати хоробрим. І щедрим вам не бути, якщо всередині вас не сидить скупий. Людина може бути доброчесна тільки в тому випадку, якщо разом з чеснотою в ньому уживається її протилежність. 

Діпак Чопра

+2
360
RSS
12:16
+2
Те, чого терпіти не можемо в інших — це теж ми!
14:40
+2
Але як це хронічний боягуз може стати сміливцем?
Через діалектичні принципи єдності й боротьби протилежностей та спростування спростування _чудово

Випадкові Дописи