Сезон народження

Сезон народження
Джерело матеріалу:

Як місяць народження впливає на людину?

Ніякої астрології, тільки наука!

Вчені зібрали докази того, як час народження дитини впливає на її розвиток, а отже і на подальше життя, пише Time. На формування плоду в череві впливає безліч факторів, перш за все — харчування матері. Діти, зачаті в періоди голоду, зростають більш хворобливими, ніж покоління років достатку. Але навіть в розвинених країнах, де їжі вдосталь, брак білка, вітаміну C і вітаміну D може викликати затримку розвитку мозку, проблеми з серцем і кістковою тканиною зародка. Сезонні віруси, такі як грип, шкодять здоров'ю не тільки матері, але й дитини. Вагітність в зимовий час з коротким днем і найдовшою ніччю підвищує ризик виникнення у матері сезонного афективного розладу (зимової депресії), що означає схильність малюка до депресій через недостатнє вироблення серотоніну.

Довкілля в перші місяці життя істоти здійснює важливий вплив на її організм. Як підтвердили експерименти на мишах, народжені взимку гірше адаптувалися до зміни освітлення з літнього на зимове, що виливалося в нижчий апетит і слабку активність в порівнянні з побратимами, народженими влітку — ті прекрасно звикали до зими. В останні кілька років вийшов ряд досліджень, в яких до сезону народження вдалося прив'язати особливості розвитку людей.

Весна

Для народжених в березні, квітні і травні — є одна добра новина і одна погана. Почнемо з доброї: у вас найвищі показники гіпертимії (загального оптимістичного настрою). Гіпертиміки більше за інших схильні розглядати падіння як прелюдію до чергового зльоту. Тепер погана новина — згідно з дослідженням здоров'я 52 тисяч осіб (Великобританія, 2012 рік) народжені в травні також є рекордсменами за клінічною депресією. А найнижчі шанси на розвиток цього захворювання — у народжених в листопаді.

Літо

Літні іменинники схильні до перепадів настрою, що офіційно має назву циклотимії. Крайня стадія циклотимії — біполярні розлади, маніакально-депресивний психоз (МДП). Тут ситуація схожа на дію щеплення: вводять трохи [послаблених] збудників хвороби, і це допомагає організм побороти сильнішу атаку бактерії або вірусу. Так і тут: легкі перепади настрою вберігають від серйозних «гойдалок» МДП — найнижча захворюваність на біполярний розлад зафіксована у народжених в серпні.

Осінь

Осіннім дітям, народженим на піку продуктового достатку, пощастило: у них до того ж сприятливі світлові умови (і відповідно, низький ризик депресії), вони також рідше страждають на біполярні розлади. Їхня проблема — схильність до дратівливості.

Зима

Зимовим пощастило менше всіх: нібито недостатньо схильності до депресій і біполярних розладів, у них ще й вищий ризик розвитку шизофренії. Втіха — їх не так легко роздратувати, як осінніх, а ще, згідно з дослідженням біографій 300 знаменитостей, зимові іменини підвищують ймовірність прославитися. Народжені в холодну пору року демонструють велику креативність і винахідливість при вирішенні завдань.

+2
600
RSS
01:34
+2
І що скаже на це Дзвінка Сопілкарка?! _стежу
20:27
+1
Скажу, що я оптиміст (квітневий),
а тепер ще бачу статистичне підтвердження цьому. Зимовий Тимур — творча людина! Теж підтвердження!
20:28
+1
Ось все хочу дізнатися, як розподіляється кількість народжених в залежності від пори року! Які в кого гіпотези?
21:59
+1
Не знаючи статистики впевнений, що найбільше людей народжується весною. Тому що літо найгарячіша пора для приємних справ _сміх
Але може я помиляюся. Впевнений, що в Інтернеті легко знайдете статистику.
Раніше пік припадав на літо, тепер рівномірно протягом року.

Випадкові Дописи