До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

20 відволікаючих маневрів (частина 3)

20 відволікаючих маневрів (частина 3)
Джерело матеріалу:

20 відволікаючих маневрів, за допомогою яких нарциси, соціопати і психопати маніпулюють вами і затикають вам рота

(Продовження. Початок тут)


10. «Дресування»

Деструктивні люди привчають вас асоціювати свої сильні сторони, таланти і щасливі спогади з жорстоким поводженням, розчаруваннями і неповагою. З цією метою вони як би ненароком допускають принизливі висловлювання про ваші якості й властивості, якими вони самі колись захоплювалися, а також саботують ваші цілі, псують вам свята, відпустки і вихідні. Вони можуть навіть ізолювати вас від друзів і близьких та зробити вас фінансово залежними від них. Вас, як собак Павлова, по суті «дресують», виробляючи у вас боязнь робити все те, що колись робило ваше життя насиченим.

Нарциси, соціопати, психопати й інші деструктивні особистості роблять це, щоб відвернути всю увагу на себе і на те, як ви можете задовольняти їхні потреби. Якщо якийсь зовнішній чинник може перешкодити їм цілком і повністю контролювати ваше життя, вони прагнуть його знищити. Їм потрібно весь час перебувати в центрі уваги. На етапі ідеалізації ви були центром світу нарциса — а тепер нарцис повинен бути центром вашого світу.

Крім того, нарциси по природі своїй патологічно ревниві й не виносять думки про те, що щось може бодай на дещицю захистити вас від їхнього впливу. Для них ваше щастя є всім, що недоступно їм в їхньому емоційно мізерному існуванні. Зрештою, якщо ви виявите, що можете отримувати повагу, любов і підтримку від когось недеструктивного, то що утримає вас від того, щоб розлучитися з ними? В руках деструктивної людини «дресування» — дієвий спосіб змусити вас ходити навшпиньках і завжди зупинятися на півдорозі до мрії.

11. Наклеп і переслідування

Коли деструктивні особистості не можуть контролювати те, як ви сприймаєте себе, вони починають контролювати те, як інші сприймають вас; вони приймають мученицьку долю, виставляючи вас деструктивними. Наклеп і плітки — це випереджальний удар, покликаний зруйнувати вашу репутацію і очорнити ваше ім'я, щоб у вас не залишилося підтримки на той випадок, якщо ви все ж таки зважитеся розірвати відносини і піти від деструктивного партнера. Вони навіть можуть переслідувати і мучити вас або ваших знайомих, нібито щоб «викрити» вас; таке «викриття» — це лише спосіб приховати свою власну деструктивну поведінку, проектуючи її на вас.

Іноді плітки налаштовують один проти іншого двох людей або навіть цілі групи. Жертва в деструктивних відносинах з нарцисом часто не знає, що про неї говорять, доки стосунки тривають, але зазвичай вся правда випливає назовні, коли вони руйнуються.

Деструктивні люди пліткуватимуть у вас за спиною (і в обличчя теж), розповідатимуть про вас гидоти вашим або своїм близьким, розпускатимуть чутки, що виставляють вас агресором, а їх — жертвою, і приписуватимуть вам саме такі вчинки, звинувачення в яких з вашого боку вони найбільше побоюються. Крім того, вони методично, таємно і навмисно ображатимуть вас, щоб потім приводити ваші реакції як доказ того, що саме вони є «жертвою» в ваших стосунках.

Кращий спосіб протидіяти наклепу — це завжди тримати себе в руках і дотримуватися фактів. Це особливо актуально для конфліктних розлучень з нарцисами, які можуть спеціально провокувати вас, щоб потім використовувати ваші реакції проти вас. По можливості документуйте будь-які форми переслідування, залякування і образи (в т.ч. онлайн), намагайтеся спілкуватися з нарцисом тільки через свого адвоката. Якщо йдеться про переслідування і залякування, варто звернутися до правоохоронців; бажано знайти адвоката, який добре розбирається в нарцисичному розладі особистості. Ваша чесність і щирість говоритимуть самі за себе, коли з нарциса почне сповзати машкара.

12. Бомбардування любов'ю і знецінення

Деструктивні люди проводять вас через етап ідеалізації, поки ви не клюнете на приманку і не почнете з ними дружні або романтичні відносини. Тоді вони беруться знецінювати вас, висловлюючи презирство до всього, що їх спочатку в вас привабило. Інший типовий випадок — коли деструктивна людина підносить вас на п'єдестал і починає агресивно знецінювати і принижувати когось іншого, хто загрожує її почуттю переваги.

Нарциси роблять це постійно: вони лають своїх колишніх при нових партнерах/партнерках, і з часом починають ставитися до нових з такою же зневагою. В кінцевому підсумку будь-яка партнерка нарциса випробує на собі все те саме, що і попередні. У таких відносинах ви неминуче станете черговою колишньою, яку він буде точно так само поносити при своїй наступній подрузі. Просто ви цього ще не знаєте. Тому не забувайте про метод бомбардування любов'ю, якщо поведінка вашого партнера з іншими різко контрастує з тією нудотно солодкуватістю, яку він демонструє у відносинах з вами.

Як радить інструктор з особистісного зростання Венді Пауелл, хороший спосіб протистояти любовним бомбардуванням з боку людини, яка здається вам потенційно деструктивною, — це не поспішати. Врахуйте: те, як людина відгукується про інших, може передвіщати те, як вона одного разу ставитиметься до вас.

13. Превентивна оборона

Коли хтось посилено підкреслює, що він (вона) — «хороший хлопець» або «хороша дівчина», відразу починає говорити, що вам варто «довіряти йому (їй)», або ні з тих ні з сих запевняє вас у своїй чесності — будьте обережні.

Деструктивні та схильні до насильства особистості перебільшують свою здатність бути добрими і співчутливими. Вони часто говорять вам, що ви маєте їм «довіряти», без попереднього створення міцної основи для такого довіри. Вони можуть вміло «маскуватися», вдаючи високий рівень співчуття і співпереживання на початку ваших відносин, тільки щоб потім розкрити свою справжню личину. Коли цикл насильства досягає етапу знецінення, машкара починає сповзати, і ви бачите їхню справжню сутність: жахливо холодну, черству і зневажливу.

Справді хорошим людям рідко доводиться постійно хвалитися своїми позитивними якостями — вони швидше випромінюють тепло, ніж говорять про це, і знають, що вчинки набагато важливіші від слів. Вони знають, що довіра і повага — це вулиця з двостороннім рухом, що вимагає взаємності, а не постійного навіювання.

Щоб протистояти превентивній обороні, замисліться, чому людина підкреслює свої хороші якості. Тому що думає, що ви їй не довіряєте, — або тому що знає, що не заслуговує на довіру? Судіть не за пустопорожніми словам, а за вчинками; саме вчинки повідомлять вам, чи відповідає людина, [яка знаходиться] перед вами, тому [образу], за який себе видає.

14. Триангуляція

Відсилання до думки, точки зору або загрози залучення сторонньої людини в динаміку спілкування називається «тріангуляцією». Поширений прийом для затвердження правоти деструктивного індивіда і знецінення реакцій його жертви, тріангуляція часто спричиняє виникнення любовних трикутників, в яких ви почуваєтеся беззахисною і неврівноваженою.

Нарциси обожнюють триангулювати партнера/партнерку з незнайомими людьми, колегами, колишнім подружжям, друзями ба навіть членами родини, щоб викликати в них ревнощі й непевність. Вони також використовують думку інших, щоб підтвердити свою точку зору.

Цей маневр покликаний відвернути вашу увагу від психологічного насильства, а також уявити нарциса в позитивному образі популярної, бажаної людини. Плюс ви починаєте сумніватися в собі: якщо Мері згодна з Томом, отже, я все-таки не права? Насправді, нарциси з задоволенням «переказують» вам гидоти, нібито сказані про вас іншими, при тому що самі говорять гидоти у вас за спиною.

Щоб протистояти тріангуляції, пам'ятайте: з ким би не тріангулював вас нарцис, ця людина також тріангульована вашими відносинами з нарцисом. По суті, нарцис керує всіма ролями. Відповідайте йому власною «тріангуляцією» — знайдіть підтримку третьої сторони, непідвладної йому, і не забувайте про те, що ваша позиція теж має цінність.

(Далі буде)

+1
333
RSS
12:17
+2
Ще 5 прийомів з арсеналу деструктивних особистостей _чудово
12:32
+2
Ця третя частина стосується головно відносин у подружніх парах або в інших парах.
Не обов'язково. З наклепами і переслідуваннями стикається кожен не тільки в подружніх або інших парах _шкодую

Випадкові Дописи