До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

Встати, суд іде

Встати, суд іде

«Встати, суд іде» — ця відома фраза стане гаслом наступних двох років.

Сьогодні, 20 грудня 2017 року, транзитний Сатурн зайшов у знак свого управління – Козеріг, і пробуде там до 21 березня 2020. В астрології такий перехід у новий знак називають – інгресія. Сатурн найвіддаленіша планета, яку можна побачити неозброєним оком і відома ще з античних часів. Свою назву вона отримала на честь давньоримського бога землеробства і посівів, а згодом ще й часу. Римляни часто зображали Сатурна як старого, але ще міцного чоловіка з довгою сивою бородою, з серпом або косою в руках, і цей атрибут став знаком планети в астрології. 

Орбітою Сатурна обмежувався відомий древнім всесвіт. Це все і стало основою символіки планети в астрології. В гороскопі Сатурн відповідає за багато речей:

 • Усе тверде і міцне – камінь, землю, кістки
 • Все, що обмежує – стіни, шкіру, тюрми, ями, печери і підземелля
 • Те, що лежить знизу – фундамент, п’єдестал, основу
 • Усі правила і закони, а заодно праведний суд та покарання, випробування і перешкоди
 • Владу – батька, царя, правителя, начальника
 • Дисципліну, відповідальність й обов’язки
 • Вчителя і процес навчання
 • Сухість, старість, бідність і «Велике нещастя»
 • В процесах – зменшення, концентрацію, охолодження, кристалізацію

В традиційній середньовічній астрології це була найзліша планета, бо навіть Марс називали лише «Малим нещастям», але сучасна західна астрологія значно переосмислила і пом’якшила символіку Сатурна і знайшла достатньо багато позитивних проявів:

 • Перетворення вуглинки на алмаз
 • Талант скульптора і архітектора
 • Внутрішній стрижень, як фізичний, так і духовний
 • Зовнішній захист – усі панцирі, мушлі, броня, кордони і силові структури
 • Підтримка і опора
 • Відновлення справедливості та захист скривджених
 • Структуризація і система
 • На відміну від Юпітера, який дає ерудицію й енциклопедичні знання, Сатурн розкладає їх на полички і формує світогляд
 • Досвід, мудрість і стійкість у життєвих бурях
 • Заслужену винагороду, почесті й визнання
 • Все те, що загартовує і робить нас сильнішими

Без усіх цих якостей ми навряд чи змогли б чогось досягти. Період його обертання навколо Сонця становить 29,46 земних років. За циклом Сатурна східна філософія поділяє людське життя на три етапи:

 • Перші 30 років людина вчиться, вона поглинає досвід попередніх поколінь
 • Наступні 30 років – продукує матеріальні цінності, створює сім’ю, народжує і виховує дітей
 • Останні 30 років – займається власним духовним розвитком і навчанням молоді

Тому завершення першого циклу Сатурна в 29-30 років в житті більшості людей супроводжується підведенням певних підсумків, перевіркою обраного шляху. Це свого роду екзамен на зрілість.

Друге повернення Сатурна кожна людина переживає приблизно в 59 років. Традиційні астрологи вважають, що невиконання свого кармінчого призначення по лінії Сатурна може привести до передчасної смерті, як раз у цьому віці.

Але Сатурн повільна планета, тому його аспекти до будь-якої точки гороскопу завжди будуть відчутними і тривалими (від кількох тижнів до кількох місяців). Особливо це стосується тих періодів, коли він проходить по Козерогу. Знак Козерога вважається домівкою Сатурна, тут він найповніше може розкрити усі свої сили, тут він «суддя і вершитель доль». Тому найближчі 2,5 роки мають бути, певною мірою, випробуванням для кожного, хто має якісь важливі точки гороскопу в цьому знаку Зодіаку. А ще це буде дуже відповідальний період для нашої країни.

В натальній карті Україні в знаку Козерога стоїть аж п’ять важливих точок: асцедент, Уран, Нептун, Ліліт і Північний вузол. Чотири з них мають чіткі координати, бо рухаються повільно і за одну добу проходять лише кілька кутових мінут. А от щодо точного місця розташування асцедента в гороскопі України астрологи до сих пір сперечаються, бо кожен з них зафіксував свій час голосування у Верховній Раді і момент проголошення Незалежності. Загалом це проміжок 17.34-18.06 24 серпня 1991 року. Цілих 32 хвилини. За цей час асцедент проходить майже 9 градусів, з 9°28’21’’ до 18°18’35’’ Козерога. Отже:

 • Асцедент — 9°28’21’’ — 18°18’35’’ Козерога
 • Уран — 10°06’24’’ Козерога
 • Нептун — 14°16’00’’ Козерога
 • Північний Вузол — 18°22’05’’ Козерога
 • Ліліт — 13°22’56’’ Козерога

Асцедент в Козерозі, управителем всього гороскопу є Сатурн, хазяїн Козерога. Може тому українці як нація мають таку схильність до песимізму і депресій. Зараз нам усім доведеться напружитися і мобілізуватися, на нас чекає довга екзаменаційна сесія. Дитинство закінчилося, пора дорослішати.

На День незалежності цього року астрологи чомусь мовчали і не давали жодних прогнозів на наступний рік для нашої держави. По крайній мірі мені нічого не потрапило в руки. Мене зацікавило чому. Може ми надто нестандартні й непередбачувані, і всі астрологи просто бояться зіпсувати собі репутацію, бо всі їхні прогнози не справджуються? А може ми наближаємося до важливої точки у своєму розвитку з погляду астрології, і астрологи мовчать, щоб не наврочити?

А ви вже відчули на собі вплив Сатурна? Пишіть в коментарях

Дзвінка Сопілкарка

+2
363
RSS
Стаття вийгла трохи сумбурна. Але я дуже гостро відчула зміну в потоці енергії, може тому, що маю Сатурн в першому домі гороскопу?
02:18
+2
Ну, я Козеріг, а Сатурн — управитель мого знаку.

Сатурн (310°20') в Водолії (10°20').
Сатурн у Водолії вказує на серйозне ставлення до соціальних обов'язків, справжнє реформаторство, надійність в дружбі, абстрактне мислення. Хороша здатність до концентрації, до наук: геометрії, математики. Уміння піддавати всі прояви життя глибокому аналізу. Легко розлучається з застарілими поглядами, методами. Такий стан планети сприятливий для діяльності в громадських організаціях, які пов'язані національними рамками (можлива активна діяльність в закритих товариствах).

Сатурн в VIII-му домі — пошуки глибокого сенсу життя, гнітюча самотність, фіксація на питаннях смерті (Tanatos), випробування через смертельну небезпеку.

Сатурн є управителем VII-го дому — вдалий з матеріальної точки зору шлюб. Партнер надає трансформуючий або руйнівний вплив, можливі схильності до окультизму. У гіршому випадку — боротьба до повної капітуляції, втрата майна.

Сатурн є управителем VIII-го дому — тяжіння до екстремальних ситуацій, життя неможливе без ризику. Аспект каскадера або мага, імунітет до небезпеки. У гіршому випадку — екстремальні події навколо людини, надмірна небезпека ризику.

=====

Ще:

IX дім Водолій, Меркурій, Сатурн.
Інтерес до філософії, який може дати і глибоку релігійність. Полюбляє пожартувати, іноді навіть жорстоко, жарти не завжди приймаються оточенням. Різко реагує на пряму критику. Буває іронічний і саркастичний на шкоду собі. Хороші магічні здібності, так чи інакше, матиме справу з потойбічним світом.

Опозиція Марс — Сатурн.
У професійному плані щось (або хтось) серйозно заважає просуванню. Таємні недоброзичливці з близького оточення.

Квадратура Венера — Сатурн.
Постійні конфлікти між «хочу» і «треба».

Квадратура Місяць — Сатурн, Місяць — МС.
Складнощі у відносинах з родиною, дім шкодить роботі (конфлікт), меланхолія, важко переживає розчарування.

=====

А Ви що скажете?
Це все активізується з боку Сатурна, стане яскравішим і об'ємнішим.
Але більше значення мають планети і куспіди домів, які стоять в Козерозі, бо по них потопчеться Сатурн наступні 2 роки.
Це все активізується з боку Сатурна, стане яскравішим і об'ємнішим.

_сміюсь _сміюсь _сміюсь Ух ти, як кльово!!! _сміюсь _сміюсь _сміюсь
Нє, я ж не проти… Навіть не проти випробувань!..
_сміюсь _сміюсь _сміюсь
Але більше значення мають планети і куспіди домів, які стоять в Козерозі, бо по них потопчеться Сатурн наступні 2 роки.

Сонце в Козерозі (13°29') — це насамперед
Південний Вузол в Козерозі
Куспід VIII дому в Козерозі
Куспід ІХ дому в Козерозі

За другим гороскопом:
Сонце в Козерозі (13°28')
VII дім в Козерозі (22°54')
VIII дім в Козерозі (3°42')

За третім гороскопом:
Куспід VIII дому в Козерозі (11♑03'35'')
Куспід ІХ дому в Козерозі (28♑17'27'')
Сонце в Козерозі (13♑25'53''), дім VIII, сила 3,8
Південний Вузол (29♑45,4R), дім ІХ, сила 4,5
І що воно означає? _стежу _стежу _стежу
03:04
+2
Щодо впливу Сатурна на мене?..

Довкола все через пень-колоду, але саме сьогодні буквально «вилетіло з-під пера» завершення чергової глави, яке не клеїлося. Бо в одному епізоді я раптом додумався прибрати «зайвого» персонажа, який лише плутався під ногами й гальмував сюжет.
Немов у «Кін-дза-дза!»: «Скрипач не нужен» ©В другому епізоді придумав, чим міг займатися декан товарознавчого факультету Українського державного інституту радянської торгівлі в вересні 1940 року. Річ у тім, що на той час цю посаду займав Петро Франко — син Івана Франка. Коли складав план розділу, не міг второпати, якого дідька мене так і тягне втулити Петра Франка у вересень 1940 року?! Що йому там робити — ХЙЗ… Аж сьогодні спробував уточнити день… І раптом побачив по «вічному» календарю, що у вересні 1940 року була «п'ятниця, 13-те». Це зафіксувало мою увагу, немовби магнітом. І негайно слідом за цим відкрилося, що в неділю, 22 вересня 1940 року виповнилася перша річниця здачі польського Львівського гарнізону радянським військам. А рівно через місяць — 22 жовтня 1939 року відбулися вибори до Народних Зборів Західної України, делегатом яких став, зокрема, і Петро Франко. НЗЗУ закріпили наявний статус Західної України та передали напрацьовані документи Верховним Радам УСРР та СРСР…
І пазли епізоду склалися: в п'ятницю, 13 вересня 1940 року у декана товарознавчого факультету до біса роботи — але його терміново викликають до ректора, бо в неділю, 22 вересня по всіх львівських вишах (попри вихідний день!) мають бути проведені урочисті збори на честь першої річниці «звільнення» Львова героїчною Червоною Армією, й колишній делегат НЗЗУ Петро Франко неодмінно має там виступити з промовою! Йому не хочеться кидати справи факультету — але він змушений, бо товариш парторг наглядає за порядком…

Третій епізод мав бути про хлопця, який пішов на Фінську війну, там втратив ноги й тепер лежить безпорадний вдома… Що там було з тим хлопцем?! Я не бачив… Як раптом сьогодні побачив два важливі елементи. По-перше, лист від його шкільного друга — тепер теж солдата. Лист абсолютно фальшивий, бо друг був трієчником і не міг на письмі двох слів зв'язати, а тут все написано «правильними» патріотичними фразами. Тоді інвалід раптом второпав, що «правильного» листа йому надиктував політрук… що спричиняє розчарування. До того ж, коли цей хлопець-інвалід виповз вперше з кімнати в коридор комуналки, то зіткнувся з вагітною сусідкою, яка здійняла рейвах: мовляв, їй не можна на калік дивитися — погана прикмета, отож інвалід нехай повзе до себе… Через осінній дощ у сіромахи жахливо болять кукси ніг, і він не знає, як жити далі. Бо йому ще 20-ти нема, а він вже висить каменем на шиї у батьків і старшої сестри…

Всі три епізоди склалися саме сьогодні й чудово, на одному диханні написалися.

До того ж, сьогодні я сам придумав і зготував на вечерю бризолі за оригінальним (своїм!!!) рецептом! Дівчата їли — аж за вухами тріщало:
Сатурн допомагає надавати форму чомусь аморфному, він сприяє кристалізації. От ваші гарої і проявилися. Зрештою, для вас цей період пройде спокійно. У вас в Козерозі лише Сонце, куспід 8 дому і Південний Вузол.
З'єднання з Сонцем буде в середині січня 2019, тоді можна чекати на якусь заслужену нагороду або підвищення соціального статусу.
По куспіду Сатурн пройде в кінці січня 2019, треба буде бути обережним зі здоров'ям, є ризик перелому, і з грошима, які захочуть перекочувати до чужої кишені.
А з Вузлом Сатурн зустрінеться в березні 2020, тоді може актуалізуватися якась неприємність з минулого.
08:06
+2
Дзвінко, така цікава стаття! Асцеденти, градуси й мінути. Відчуваю, наскільки ти в темі. Спочатку гадав, що це передрук — настільки все фахово. Чи впливає на мене Сатурн зараз? Може і став впливати, бо зараз дізнався, що це зла планета. А от є питання. Земля рухається навколо Сонця зі швидкістю 30 км/с. А Сатурн з якою швидкістю? Його оберт навколо Сонця триває майже 30 земних років.
Може і став впливати, бо зараз дізнався, що це зла планета.

Планети не бувають «злими» або «добрими». Різні планети по-різному впливають на різні аспекти різних людських душ — ото й усе!.. А «добра» планета чи «зла» — це, друже Анатолію, надто людське…
_вибачаюсь
От чого не знаю, так це швидкості Сатурна. Але її можна вирахувати.
Відстань від Сатурна до Сонця — 1427 млн.км. Це радіус кола, бо то середня відстань, а не крайні точки еліпса.
Вираховуємо довжину кола
P = 2 π r = 2 π 1427000000 = 2854000000 π ≈ 8966103568 км
Тепер ділимо
8966103568 км:29,46 років =304348389,9524779 км/рік
А Сатурн з якою швидкістю?

Теж мені біном Ньютона! © _сміюсь _сміюсь _сміюсь
Тут написано: орбітальна швидкість — 9,69 км/с
Тут те ж саме: 9,69 км/с

Порівняємо з розрахунками Дзвінкої Сопілкарки:

304348389,9524779 км/рік

1 рік = 365,25 дня = 8766 години = 525960 хвилин = 31557600 секунд
Ця тривалість року підтверджена тут, а також в статті "юліанський рік".
Отже: 304348389,9524779/31557600 = 9,64 км/с
Помилка щодо довідкових даних:
(9,64-9,69)/9,69х100=-0,5%
_чудово _чудово _чудово От що таке професійний астролог!!! _чудово _чудово _чудово
08:10
+2
Ой, друже Тимуре, трохи розкрив ти свою кухню творчості. Твоя уява є наслідком взаємодії твоєї свідомості з Божественною. А от щодо БРІЗОЛІ, то розкажи докладніше. Щось схоже на голубці?
Твоя уява є наслідком взаємодії твоєї свідомості з Божественною.

Моя творчість — це наслідок розмови з духами цієї землі, я про це давно писав. Я творю для цієї землі та для людей, які на ній живуть.
Вже колись писав, що на початку «лихих 90-х» вихід моєї першої авторської збірки планувався в Ленінграді/Санкт-Петербурзі. До неї мали б увійти 5 творів: "Диверсія", "До комунізму залишалось років п'ятнадцять-двадцять", "Місячний сонет", "Пацючатики" і "Повість про чотири квітки". Такий собі «вінегрет» від молодого київського автора… В лютому 1992 року я востаннє зробив генеральну вичитку відновленого по пам'яті «До комунізму...» + наклацав усе на машинці. Сформував рукопис книги й надіслав у видавництво «Северо-Запад». Завдяки Борису Міловідову та Геннадію Бєлову мене поставили в чергу на видання. Я тоді час від часу мотався до СПб у відрядження, ми працювали з «Невськими заводами».


Під час одного з візитів я побував у видавництві, отримав порцію зауважень, повернувся до Києва, щоб попрацювати над рукописами… Проте в жовтні 1993 року пітерський Будинок письменників згорів. Оскільки згодом на те місце прийшли «багаті буратіни» — утилітарна мета «несподіваної» пожежі стала зрозумілою. Біда в тому, що разом з пітерським БП згоріло видавництво «Северо-Запад», розташоване на площах Будинку письменників. А разом з «Северо-Западом» згоріли й мої рукописи, які перебували на стадії підготовки до друку…
Саме тоді у мене в душі з'явилося відчуття, яке приблизно можна оформити в наступну сентенцію:
=====
Дурень, що ти накоїв?! Роман «До комунізму...» має вийти друком в Києві, а ти націлився на Санкт-Петербург! Бачиш, що буває внаслідок непродуманих кроків?! Роби висновок. Твоя перша книга має вийти в Києві чи десь в іншому місті України, а не за кордоном. Тому кінчай дурити… бо в іншому разі підуть на попіл інші видавництва.
=====
Тому я й доклав усіх зусиль, щоб «До комунізму...» вийшов на нашій землі:


Не хочу повторно переказувати цю історію — ти її знаєш і без того.
Головне в іншому: я вже неодноразово торкався різноманітних питань моєї «творчої кухні». Тут, на Світочі друг Анатолій Коноваленко негативно висловлювався про еґреґори. Не знаю яким чином (ймовірно, через свою кісту), але я підключаюся до цих еґреґорів. Для мене вони є своєрідними «банками», де зберігається безцінна інформація про події та людей, людські думки, задуми, надії й наміри — як реалізовані, так навіть і нереалізовані. Про все, що було + про все, що могло би бути, але не сталося.
Для мене головне — поставити героя в «правильну» вихідну позицію, відчути і вірно зрозуміти його (хоч позитивного, хоч негативного) — тоді герой розкриється і сам розкаже, що з ним відбулося! Моє ж завдання — переповісти це людям адекватними словами.
Приклад — той-таки Петро Франко. Спочатку я планував його на 1937 рік (вихід монографії про батька — Івана Франка), потім на 1939 рік — «звільнення» Львова РСЧА або участь в Народних Зборах Західної України. Але в обох випадках герой «вперся рогом», обидва епізоди пішли димом… Таким чином Петро Франко «сповз» на 1940 рік. Я спробував прибрати його з вересня (бо це доволі банально — початок навчального року в виші, це по ходу сюжету у нас вже зустрічалося)… однак герой несподівано «вперся рогом»: ну, не бажав він «прибиратися» з вересня 1940 року ні на весну, ні на літо, ані на інший місяць осені!!! Тоді лишилося зрозуміти причину цього небажання… От вчора це і сталося!
_вибачаюсь

UPD. А ще колись я писав, що стопорнувся на розділі про 1916 рік просто тому, що одного з персонажів (закарпатця) змусив розмовляти «нормальною» літературною українською мовою. Й лише коли він заговорив у мене з тамтешнім акцентом, сюжет «розблокувався». Це явище називається "бунтом героя", письменники про нього знають віддавна. Суть в тому, що літературним героєм, який нібито є плодом письменницької фантазії, не можна «управляти» просто так, як того хоче письменник. У кожного персонажа є свій реальний характер, своя логіка дій. Персонаж виглядає тим природнішим і живішим, чим реальніше письменник відображає всі ці речі. Коли ж письменник змушує свого героя поводитися всупереч його внутрішній логіці, всупереч характеру — герой «закривається» і стає неприродним, «картонним». Тоді твір «не чіпляє» читача.
А от щодо БРІЗОЛІ, то розкажи докладніше. Щось схоже на голубці?

За визначенням, бризоль (італ.) — це «тонко відбитий шмат м'яса або птиці, запаніруваний в борошні й обсмажений». Отже, класична «свина відбивна», яку занурили в яєчний кляр, обваляли в борошні й засмажили — це також «бризоль».
Однак коли йдеться про сучасні кулінарні рецепти бризолів, то все виглядає трохи по-іншому: засмажується дуже тоненький (буквально з одного яйця на всю сковорідку) омлет, а потім в цей «яєчний млинець» завертається рулетиком м'ясне начиння.
Зокрема, я додав до курячого фаршу трохи напівзвареної (ще твердуватої) гречаної каші, дрібно порізаних грибів, натертих сирих моркви та кореню селери, трохи спецій і зробив з цього суміш. Потім засмажив 3 «яєчні млинці» (на кожного з нас), розклав на кожному тоненько по порції суміші, завернув рулетиком. Щоб рулетики вмістилися в формочки з фольги — порізав кожен навпіл. А зверху притрусив «напіврулетики» натертою морквою, селерою, дрібно нарізаними грибами, зеленню та зеленою цибулею. Щоб воно не горіло — долив трохи води. Запікав в духовці 45 хвилин. До бризолів була ще й гречана каша, але дівчата її не дуже-то їли: їм і самих бризолів майже вистачило ))) Зокрема, дочка загалом кашу не накладала — просто полила свої бризольки гострим кетчупом )))
Я й раніше бризолі готував, але з іншим начинням і без овочево-грибної присипки. Ось бризолі з курятиною за чужим рецептом:


А ось з курятиною і грибами вже за моїм:


Головні проблеми попередніх рецептів в тому, щоб (1) не порвати тоненький (з 1 яйця на сковорідку!) «яєчний млинець» в процесі виготовлення і (2) додати якийсь гарнір. Отже, вчора я засипав бризольки овочево-грибною сумішшю й тим вирішив проблему гарніру — бо дочка кашу загалом не брала. До того ж, якщо підливати на дно формочки воду, то бризолі не підгорають, як стається у випадку лише змащування форми олією. Порівняй зовнішній вигляд:

12:42
+2
Помітив, друже, що ти любиш готувати страви з яйцями. А брізолі виходять в тебе, схожими на піццу. Але м'якші і смачніші. Ви вже наквасили капусти? Ми збираємося це робити на початку наступного тижня.
Квашеною капустою мама займається, а не ми. Вона привозила — отже, давно вже наквасила.
12:41
+2
Отже орбітальна швидкість Сатурна 9,69 км/с, а Землі до 30 км/с. Мала б бути якась залежність орбітальної швидкості планет від відстані до Сонця та від їхньої маси. А не видно… Доба на Сатурні й Юпітері всього 10 годин. Планети-гіганти. Лінійна швидкість точки поверхні колосальна. Сходиться до того, що кожна планета мала індивідуальний проект творення.
Сходиться до того, що кожна планета мала індивідуальний проект творення.

Кожна планета — це одне, а Сонячна система в цілому — це вже геть інше! Має значення не тільки кожна планета окремо, але також всі планети (великі й малі) з супутниками, поясами автероїдів і Койпера, з хмарою Оорта, з кометами… І звісно ж, із Сонцем!
Це дуже складна система, погодься _стежу _стежу _стежу

Випадкові Дописи