До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

20 відволікаючих маневрів (частина 4)

20 відволікаючих маневрів (частина 4)
Джерело матеріалу:

20 відволікаючих маневрів, за допомогою яких нарциси, соціопати і психопати маніпулюють вами і затикають вам рота

(Закінчення. Початок тут)


15. Заманити і прикинутися безневинним

Деструктивні особистості створюють помилкове відчуття безпеки, щоб їм було простіше продемонструвати свою жорстокість. Варто такій людині втягнути вас в безглузду, випадкову сварку — і вона швидко переросте в розборки, тому що йому невідоме почуття поваги. Дрібна незгода може виявитися приманкою, і навіть якщо спочатку ви будете стримуватися в рамках ввічливості, то швидко зрозумієте, що ним керує шкідливе бажання вас принизити.

«Заманивши» вас безневинним на перший погляд коментарем, замаскованим під раціональний аргумент, вони починають грати з вами. Пам'ятайте: нарцисові відомі ваші слабкості, неприємні фрази, що підривають вашу самовпевненість, і болісні теми, що розкривають старі рани, — і вони використовують ці знання в своїх інтригах, щоб спровокувати вас. Після того, як ви проковтнули наживу цілком, нарцис заспокоїться і буде безневинно запитувати, чи «все гаразд» із вами, запевняючи, що «не хотів» ятрити вам душу. Ця удавана невинність заскакує вас зненацька і змушує повірити, що він насправді не збирався завдавати вам болю, поки це не починає відбуватися так часто, що ви не можете далі заперечувати його очевидної зловмисності.

Бажано одразу зрозуміти, коли вас намагаються заманити, щоб якомога раніше припинити спілкування. Поширені прийоми заманювання — провокаційні заяви, образи, образливі звинувачення або необґрунтовані узагальнення. Довіртеся інтуїції: якщо якась фраза здалася вам якоюсь «не такою», і це відчуття не минуло навіть після того, як співрозмовник її розтлумачив, — можливо, це сигнал, що варто неквапом осмислити ситуацію, перш ніж реагувати.

16. Перевірка меж і тактика пилососа

Нарциси, соціопати та інші деструктивні особистості постійно перевіряють ваші межі, щоб зрозуміти, які з них можна порушувати. Чим більше порушень їм вдасться зробити безкарно, тим далі вони зайдуть.

Саме тому люди, які пережили емоційне і фізичне насильство, часто стикаються з ще жорстокішим поводженням щоразу, коли вирішують повернутися до своїх кривдників.

Ґвалтівники нерідко вдаються до «тактики пилососа», немов «засмоктуючи» свою жертву назад солодкими обіцянками, підробними каяттями і порожніми словами про те, як вони зміняться, тільки щоб піддати її [(жертву)] новим знущанням. У хворій свідомості кривдника ця перевірка меж слугує покаранням за спробу протистояти насильству, а також за повернення до нього. Коли нарцис намагається почати все «з нуля», зміцніть межі ще дужче, а не відступайте від них.

Пам'ятайте: маніпулятори не реагують на емпатію і співчуття. Вони реагують тільки на наслідки.

17. Агресивні уколи під виглядом жартів

Приховані нарциси полюбляють говорити вам гидоти. Вони видають їх за «просто жарти», немов залишаючи за собою право відпускати огидні коментарі, зберігаючи при цьому безневинний спокій. Але варто вам розлютитися на грубі, неприємні зауваження, як вони звинувачують вас у відсутності почуття гумору. Це поширений прийом при словесних образах.

Маніпулятора видає презирлива посмішка і садистський блиск в очах: подібно до хижака, що бавиться з жертвою, він отримує задоволення від того, що може безкарно ображати вас. Адже це всього лише жарт, чи не так? Не так. Це спосіб навіяти вам, що його образи — всього лише жарт, спосіб перевести розмову з його жорстокості на вашу уявну надчутливість. У таких випадках важливо стояти на своєму і дати зрозуміти, що ви не терпітимете такого поводження.

Коли ви звернете увагу маніпулятора на ці приховані образи, він запросто може вдатися до газлайтінгу, але продовжуйте відстоювати свою позицію, що його поведінка є неприйнятною, а якщо не допоможе, припиняйте з ним спілкування.

18. Поблажливий сарказм і заступницький тон

Ображання і приниження інших — сильна сторона деструктивної людини, і тон голосу — лише один з багатьох інструментів в її арсеналі. Відпускати на адресу одне одного саркастичні ремарки буває весело, коли це взаємно, але нарцис вдається до сарказму виключно як до способу маніпуляції та приниження. А якщо вас це зачіпає, отже, ви «зайве чутливі».

Нічого, що сам він закочує істерики щоразу, коли хтось наважується критикувати його роздуте ego, — ні, це саме жертва надчутлива. Коли до вас постійно ставляться як до дитини і оскаржують кожне ваше висловлювання, у вас розвивається природна боязнь висловлювати свої почуття, не побоюючись догани. Така самоцензура позбавляє насильника необхідності затикати вам рота, бо ви робите це самостійно.

Зіткнувшись з поблажливою манерою поведінки або поблажливим тоном, чітко і ясно заявіть про це. Ви не заслужили того, щоб з вами говорили, як з дитиною, і вже тим паче ви не зобов'язані мовчати на догоду чиїйсь манії величі.

19. Присоромлення

«Як тобі не соромно!» — улюблена приказка деструктивних людей. Хоча її можна почути і від людей цілком нормальних, в устах нарциса і психопата присоромлення — дієвий метод боротьби з різними поглядами і вчинками, що загрожують їхній необмеженій владі. Він також застосовується, щоб знищити і звести нанівець почуття власної гідності жертви: якщо жертва наважиться чимось пишатися, то навіювання їй сорому за цю конкретну ознаку, якість або досягнення може знизити її самооцінку і на корені задушити будь-яку гордість.

Нарциси, соціопати і психопати лпоюбляють використовувати ваші рани проти вас самих; вони можуть навіть домогтися того, що вам буде соромно за перенесені вами образи або насильство, завдаючи вам нову психологічну травму. Ви пережили насильство в дитинстві? Нарцис або соціопат навіюватиме вам, що ви це якимсь чином заслужили, або хвалитися власним щасливим дитинством, щоб викликати у вас почуття неадекватності й нікчемності. Хіба можна придумати кращий спосіб образити вас, ніж розколупати старі рани? Як лікар навпаки, деструктивна людина прагне поглибити вашу рану, а не загоїти її.

Якщо ви підозрюєте, що маєте справу з деструктивною людиною, постарайтеся приховати від неї свої вразливі сторони або давні психотравми. Поки вона не доведе, що їй можна довіряти, не варто повідомляти їй відомості, які можуть бути потім використані проти вас.

20. Контроль

Найголовніше: деструктивні люди прагнуть контролювати вас будь-яким доступним способом. Вони ізолюють вас, керують вашими фінансами і колом спілкування, розпоряджаються кожним аспектом вашого життя. Але найпотужніший інструмент в їхньому арсеналі — це гра на ваші почуття.

Саме тому нарциси і соціопати створюють конфліктні ситуації на рівному місці, аби ви почувалися невпевнено і нестабільно. Саме тому вони постійно сперечаються через дрібниці й розлючуються з найменшого приводу. Саме тому вони емоційно замикаються, а потім знов кидаються вас ідеалізувати, тільки-но відчувають, що втрачають контроль. Саме тому вони коливаються між своєю істинною і помилковою сутностями, а ви ніколи не почуваєтеся психологічно безпечно, бо не можете зрозуміти, чим ваш партнер є насправді.


Чим більше влади вони мають над вашими емоціями, тим складніше вам буде довіряти своїм почуттям і усвідомлювати, що ви стали жертвою психологічного насильства. Вивчивши маніпулятивні прийоми і те, як вони підривають вашу віру в себе, ви зможете зрозуміти, з чим зіткнулися, і хоча б постаратися відновити контроль над власним життям і триматися подалі від деструктивних людей.

+1
289
RSS
15:52
+2
Завершальна порція персональних маніпулятивних прийомів з арсеналу деструктивних особистостей _чудово
18:21
+2
Почав читати.
20:38
+2
Підмічено точно, що отрутна людина — це ЛІКАР НАВПАКИ.

Випадкові Дописи