"Зірочка" (думка психолога)

"Зірочка" (думка психолога)
Джерело матеріалу:

Від перекладача: в цілому цей матеріал присвячений зовсім іншій проблемі — «чому нібито нормальна Дівчина раптом збігає від Завидного Нареченого». Сам по собі матеріал є аж надто вузькоспецифічним і навряд чи зацікавить завсідників Світоча. Однак розбираючи причини подібної поведінки, авторка наводить в якості прикладу деяких творчих людей — тих, про яких в Одесі кажуть: «Він надто багато з себе має». От саме цей фрагмент я й обрав для перекладу, бо це перегукується з моїми спогадами про таку ментальну хворобу письменників, як "метраїзм"...


Буває багато талановитих письменників, які пишуть «в стіл», і ніяк не можуть видатися (тому і деградують як письменники).

Чому?

Тому що вони вважають себе ВЖЕ ВЕЛИКИМИ письменниками, і не можуть стерпіти грубого ставлення редакторів, нервування з договором і мізерні гонорари. Нездатні стерпіти, що на обкладинку ставлять не ту назву книги, яку ВОНИ хочуть — а яку хоче редактор. Я знаю історію, коли один талановитий письменник посварився через оформлення обкладинки і розірвав контракт з видавництвом. Природно, він більше ніде не видавався — нерви не дозволили.

<...>

Коли справа доходить до роботи або побудови відносин з людьми — тут потрібно шукати компроміси, а свою «велич» притримувати за горло і легенько придушувати. У такі моменти важливим є ЛОГІЧНЕ мислення — його потрібно вмикати, йому слідувати.

Якщо ти ще НЕ ВЕЛИКИЙ письменник — то редактори не бігатимуть за тобою — це ти бігатимеш за ними і будеш погоджуватися на їхні умови, знаходити компроміс (щоб і себе не образити, і книгу видати). Така реальність. От коли станеш видаватися мільйонними накладами — тоді вже самі редактори бігатимуть за письменником і погоджуватимуться на всі твої умови.

Чому одного разу талановиті співаки (відомі вже пару років) раптом кудись зникають зі сцени й екранів? Тому що починають вважати себе геніальними зірками. Продюсери перестають терпіти їхні витівки й відмовляються з ними працювати.

Самого лише таланту занадто мало. Потрібно ще вміти працювати в команді з людьми (розуміти їхні дії, знаходити компроміси, вміти дослухатися до фахівців і погоджуватися з ними) — щоб тебе могли розкрутити і продати.

Уміння працювати в команді — ось що робить з талановитого співака (художника, дизайнера одягу або письменника) знаменитість.

Якщо талановитий художник сидить на вулиці і малює за 2 долари портрети — це не тому, що його не можуть оцінити. А тому, що він не вміє працювати в команді.

Якщо красива, розумна, з величезною кількістю достоїнств дівчина не може притягнути й утримати завидного нареченого — це не тому, що наречені не можуть її оцінити. А тому, що у неї EGO не дозволяє будувати відносини з чоловіком.

Але навіть найзнаменитіші знаменитості вміють душити своє EGO. Я колись читала інтерв'ю з Анітою Цой, де вона розповідала, як її критикували на шоу «Один до одного». Вона зателефонувала А.Ревві (впевнена, що він її критикує дарма, і сам навряд чи так зможе виступити), і запитала, чому той нею незадоволений. А потім знайшла в собі сили вислухати ці зауваження, прийняти їх до уваги і наслідувати його порадам. Ось що робить з талановитої співачки зірку!

Оксана Дуплякіна

+1
556
RSS
18:15
+2
Самого лише таланту занадто мало. Потрібно ще вміти працювати в команді

— золоті слова _чудово
19:47
+2
Як добре тобі, друже, маєш в команді лише дружину-музу.
Це зараз. Але не забувай про два десятиліття в журналістиці на різних посадах, про 4 роки в міністерствах і про 10 років в Інституті ім.Патона… Отож коли треба, в команді я працювати вмію. Ще й неабияк успішно…
_соромлюсь _соромлюсь _соромлюсь

Випадкові Дописи