УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

​Можливі творці людства: віруси виявилися ключовою ланкою еволюції

​Можливі творці людства: віруси виявилися ключовою ланкою еволюції
Джерело матеріалу:

Учені вважають, що Marseilleviridae може бути джерелом генів, який кодує гістони, для багатьох організмів.  

Біологи з Університету Айови виявили сімейство вірусів Marseilleviridae, набір генів у яких ідентичний до еукаріотів – організмів, клітини яких містять ядро. 

Вчені з'ясували, що у гігантських вірусів Marseilleviridae містяться гістони — білки, що беруть участь в утворенні нуклеосоми — частинки, навколо якої обертається ДНК — і регулюють активність генів.

Зазначається, що ці білки захищають важливу генетичну інформацію, а це, в свою чергу, дозволяє організмам еволюціонувати у більш складні форми. «Тепер ми знаємо, що еукаріоти набагато сильніше пов'язані з вірусами», – заявив один з біологів. 

Найбільш вірогідним дослідники вважають такий сценарій: віруси заразили протоеукаріотичні організми, обмінялися з ним генетичним матеріалом і отримали від нього гістонні гени. А потім Marseilleviridae заражали інші клітини, поширюючи серед них раніше запозичену ДНК.

Як повідомляв УНІАН, канадським вірусологам вперше вдалося кількісно розглянути всю масу вірусних частинок, які піднімаються вітром з поверхні в тропосферу і можуть переноситися на тисячі кілометрів, обсипаючи Землю «вірусним дощем».

+1
410
RSS
22:00
+1
Життя на Землі — це все ж таки віруси… тільки в більш складній формі! _стежу

Випадкові Дописи