УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

​Учені зафіксували дощ із вірусів

​Учені зафіксували дощ із вірусів
Джерело матеріалу:

Учені вперше оцінили кількість вірусів, які циркулюють з вітром, і виявили, що ми перебуваємо під постійним «вірусним дощем». 

Канадським вірусологам вперше вдалося кількісно розглянути всю масу вірусних частинок, які піднімаються вітром з поверхні у тропосферу і можуть переноситися на тисячі кілометрів, обсипаючи Землю «вірусним дощем». 

Про це йдеться в статті Кертіса Саттла і його колег з канадського Університету Британської Колумбії у журналі Міжнародної спільноти мікробної екології The ISME Journal, передає Naked Science. 

«Близько 20 років тому ми стали виявляти генетично ідентичні віруси в абсолютно різних областях по всьому світу, – пояснює Саттл. – Легко уявити собі, що віруси піднімаються в атмосферу на одному континенті і „випадають“ на іншому».  

За оцінкою вчених, щодня на кожний квадратний метр поверхні Землі опускається близько 800 млн вірусних частинок. 

Вітер відносить віруси й бактерії разом з частинками пилу, а ще краще – з мікрокраплями води океанів. Вони можуть підніматися на висоту понад 2,5–3 км, де дмуть стабільні й сильні вітри, що несуть мікроби на велику відстань. З урахуванням крихітних розмірів вірусів, їхні частинки переносяться ефективніше: Саттл і його колеги встановили високо в горах Сьєрра-Невада спеціальні платформи й зареєстрували цей «дощ», показавши, що вірусів «випадає» в 460 разів більше, ніж бактерій.

+2
408
RSS
21:37
+2
А хтось вважає дощову воду чистою… _стежу
Українські бабки, які рекомендують нею голову мити. _допоможіть
А чого самі тільки бабці?! _стежу
("Бабки" — це "стрекозы"...) _сміюсь
Мій покійний тато те саме рекомендував… _язик
Так, «стрекози» — це «бабки», але є ще й «бабки-шептухи» — відунки, і вони бувають різного віку, це не завжди старенькі бабці.
07:11
+2
Тепер можна зрозуміти, як виникають і поширюються епідемії, наприклад, грипу. Людина постійно дихає — ось тобі й обмін не лише киснем і вуглекислим газом, а й мікробіологією. Мий руки! А як щодо дихання?
А як щодо дихання?

Ну, як, як… Носи ВМП!

Курс цивільної оборони зі школи пам'ятаєш?..
_браво _браво _браво
Отож і вважай, що ти на біологічній війні з вірусом грипу!
Краше імунітет посилювати. Мені морська вода допомагає, два тижні похлюпатися в соленій воді і про застуди можна забути. А минулого року мені й тижня вистачило, правда в Туреччині. Зима вже закінчується, а я жодного разу навіть не пчихнула.
А тепер я собі замовила тібетську чорну сіль, це залишки морів Юрського періоду. Її треба в розчині пити.

Випадкові Дописи