До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

​Анатолій ВИСОТА: ОЛІМПІАДА В КОРЕЇ (1, 2.18)

​Анатолій ВИСОТА: ОЛІМПІАДА В КОРЕЇ (1, 2.18)

9 лютого 2018 р. в курортному місті Пхьонгчхан у Кореї відбулося відкриття зимової Олімпіади. Це Олімпіада за номером 23. Місто на висоті 700 м, а тому довжина олімпійських факелів була рівно 700 мм.
93 країни приїхали на Олімпіаду і навіть із Африки. Не всі знають, що там є гора Кіліманджаро, виблискуюча вічними снігами. Українська команда — це 33 атлетів і атлеток. 

     Олімпійські кільця

Ось вони такі красиві на прапорі і мапі України. Синє (Європа) поєднується із жовтим (Азія), а жовте поєднується із чорним (Африка); чорне поєднується із зеленим  (Австралія і Океанія), зелене з останнім червоним (Америка).

     Відкриття 
Такого я ще не бачив. Корейці збудували величезний пентаграмний стадіон від відкритим небом на 35 тисяч глядачів. От всі звикли, що екрани ставлять вертикально. Кругла арена стадіону має діаметр десь 100 м. І вся вона була горизонтальним кольоровим відео-екраном. 

По ньому натовпом ходили артисти і спортсмени. Дійство будувалося на п’ятірці корейських дітей, які заглядали і в минуле, і в майбутнє. 

Наша делегація йшла в синіх костюмах. Попереду 32-х усміхнених українців несла прапор Олена Підгрушна – майор Нацгвардії – відома Олімпійська чемпіонка по біатлону. 

Попереду них йшла корейська дівчина і несла на якійсь гілці, вмурованій, здавалося, у льодову пластину, назву нашої держави. А поруч неї йшло дівчатко і несло щось схоже на сачок знизу синій, а зверху червоний, мабуть, цим «ліхтариком» освітлювалася дорога.
Всіх здивувала делегація з острівної(?) держави Тонга. Нечисельної, але попереду виблискував голим торсом тонгійський спортсмен. – від не боявся морозу.


Ось ідуть безлико спортсмени з Росії. Без державного прапора, без символіки. Білі шарфи звисали до землі. А чого їм радіти? Держава наказана за порушення допінг-контролю. Зелені чоловічки — безликі спортсмени. Оце такий 4-річний шлях від тріумфу у Сочі в 2014 р. до такої ганьби й ізоляції РФ у світі.

       Олімпійський вогонь
Кожна країна, приймаюча Олімпіаду, щось придумує із цим вогнем, запаленим у Греції на горі Олімп. Ось стадіоном біжать двоє спортсменів і несуть факел. Перед ними крутий такий пандус. Як же вони вийдуть нагору? А, ось перед ними виникають сходинка за сходинкою, як в метро, а за ними ті сходинки знову щезають. Вийшли вони на верхній гребінь стадіону, а там катається на ковзанах олімпійська чемпіонка Мена(?). 

Передали їй факел і всі задирають голову, а у високості десь над ними не чаша, а ніби велетенський горщик. Як же вона на ковзанах туди добереться із своїм факелом? 

А ось як: перед нею ніби із землі появилося якесь півметрове кружало. Ото його вона й підпалила. А те кружало, як змія кільцями раптом поповзло, палаючи у повітрі, до тої чаші-горшка. І запалав від оплески і феєрверки олімпійський вогонь над стадіоном. Такого я ще не бачив…
Додам, що Олімпіада-2018 триватиме до 25 лютого і цей допис я ще доповню. Бо недарма українці поїхали так далеко від дому…

+4
128
RSS
12:03
+4
Ану, товариство, признавайтеся, хто ще дивився відкриття цієї Олімпіади?
13:05
+2
Олімпіаді заважає потужний ураган!
_здивований _здивований _здивований
Почалась евакуація людей зі стадіонів!!!

Змагання жінок-біатлоністок довелось загалом переносити…
_стежу _стежу _стежу
15:25
+4
Корея знаходиться на 37 градусі північної широти. Це переважно гірська країна 75%) і клімат там помірний. Я дивувався, що там у ці дні лютого так холодно і вітряно. А тепер ще й ураган. Он в Лівані (33 град. півн. широти) в горах на тій же висоті зараз тепло і зелено. Олімпіада -18 посприяє тому, що більше дізнаємося про Корею. Наприклад, що там 100 000 км. кв. площі і 51 млн. населення.
20:02
+2
А між тим в Південній Кореї вже роботи на лижах катаються!
_здивований _стежу _здивований


Прикро тільки, що Україні медалі не світять.
А біатлон?! _стежу
22:06
+4
Я надіюся на Юлію Джиму. В неї таке гарне ім'я, а прізвище просто клас!
Завтра біатлон, індивідуальна гонка, жінки — 15 км, чоловіки — 20 км. _здивований От після цього і будете мій камент мінусувати, якщо наші продують… _язик
05:55
+4
Це я, Тимуре, замінусував (-1) твій камент. Вибач. Так вийшло — в мене сенсорна клавіатура на смартфоні. І то вже добре, що Доброслав трохи розніс плюс і мінус.
Буває _вибачаюсь Просто я думав, що то Дзвінка Сопілкарка.
13:07
+4
Стало відомо, що українка Олена Савченко завоювала золоту медаль з фігурного катання. У парі з німцем Бруно. Олена родом з нашого міста Обухова!
Ти мене трохи випередив, бо почитавши УНІАН, щойно хотів написати про це _вибачаюсь
00:25
+3
Та ти що! Як приємно! У на в Обухіві тепер є своя олімпійська чемпіонка!
01:39
+2
На суботу готуємось вболівати…

А сьогодні вночі Владислав Гераскевич на скелетоні кататиметься
07:55
+3
Не уявляю собі, що воно таке той СКЕЛЕТОН?
Ось що каже Вікіпедія:

Скелетон (англ. skeleton, букв. — «скелет, каркас») — зимовий олімпійський вид спорту, швидкісний спуск крижаною трасою на спеціальних санях без рульового керування, також називаних скелетоном (сконструйовані в 1880-і роки в Швейцарії). Спортсмен, лежачи обличчям вниз, керує скелетоном за допомогою шипів на носках черевиків.

Це як ми в дитинстві каталися на санчатах без спинки з гірки, лежачи долілиць і гальмуючи носками черевиків для зміни напряму руху. А дорослі повчали нас, що так їздити не годиться, бо ти несешся головою вперед і якщо впиляєшся кудись — то саме головою!!! Що на санчатах треба тільки сидіти, а не лежати…

Скелетон
А в Швейцарії так з 1880-х років катаються, й нічого!.. _сміюсь
14:43
+3
А от тепер ясно. Дякую, друже Тимуре!
08:02
+3
У куротному місті ПхьонгчХАН знову спокійно. Дізнався, що ХАН з корейської означає НАРОД. А самоназва Кореї «Теханмінгук», і скорочено «ТеХАН».
00:30
+3
На превеликий жаль не маю можливості дивитися Олімпійські ігри. Ліван не транслює, а іші канали $. Хоча дуууже полюбляю саме зимову олімпіаду, біатлон, фігурне катання, стрибки з трампліну. А ще є цікавий вид спорту де такі як гирьки по льоду катають, а перед ними щітками лід розчищають, смішно трішки. Може знаєте?
А ще є цікавий вид спорту де такі як гирьки по льоду катають, а перед ними щітками лід розчищають, смішно трішки. Може знаєте?

Керлінґ, чи що?!
То це «прародитель» хокею.
_стежу _стежу _стежу

21:12
+2
точно, керлінг. дякую
00:38
+3
Дякую татусь, як побувала на відкритті!
А чи є ще медалі у нашої збірної?
Станом на тепер — жодної _шкодую
Сьогодні, в суботу ще біатлоністки змагатимуться (час київський):

13.15 Біатлон. Жінки. Мас-старт

Може, сестрички щось виборють… щоб не зовсім «насухо» було:

Україну в мас-старті Олімпіади представлять сестри Семеренко, Джима залишилася поза гонкою
Все, продули сестрички_шкодую _шкодую _шкодую Ганьба…
08:56
+2
Щодо Олени Савченко — олімпійської чемпіонки з нашого Обухова. Їй 34 роки. Отже вона народжена в 1984 році. Якраз тоді, мабуть, коли я купив нашим дочкам фігурні ковзани і вивів на лід Нижнього озера в Обухові. Покаталися, падаючи, покаталися на морозі, радіючи, — було таке. А от батько маленької Оленки навчив її кататися на ковзанах, коли їй було 3 роки. Потім з 5-річного віку дівчинку возили в Київ на тренування на 7 годин ранку, а для цього треба було вставати о 4=30. І так було роки і роки поки Савченко стала кращою парницею планети. 15 років тому в 2003 р Олена виїхала до Німеччини. Їй 19 і Олена у розквіті сил. Поміняла кількох партнерів і аж на цій Олімпіаді-18 стала чемпіонкою як громадянка Німеччини.
21:14
+3
тепер розумію
громадянка Німеччини
15:37
+1
Я теж дивився і не розумію, чому сестри Семеренко так повільно біжать. А нашу надію Юлію Джиму чомусь не допустили до масстарту.
Чомусь же написала Дзвінка Сопілкарка три дні тому:

Прикро тільки, що Україні медалі не світять.

Мабуть, щось таке знала, чого ми не знаємо…
_втомлений _вибачаюсь _втомлений
Я на кухні щось робила і «брехунець» слухала. Там якийсь експерт про все детально розповідав, а я лише суть запам'ятала.
16:14
+2
Поки що можна повболівати за Абраменка, у якого завтра фінал… але він на 10-му місці. Отже, треба ну дуууже постаратися!.. _шкодую
19:59
+3
А може нашим ПОРОБЛЕНО?
Якщо й «пороблено», то ставленням до спорту з боку Української Держави _шкодую
21:16
+3
точно! яке фінансування та будні, такі і результати!
нажаль
менв цікаво, що Дзвінкарка скаже?
21:17
+3
а ковзани татусь добре пам'ятаю і озеро… Гарні часи були! дитинство…
14:47
+2
Уррраааааааа!!! Я ж казав: стежимо за фрістайлістом Абраменком!!!
_браво _браво _браво
І ось результат:

Фрістайліст Абраменко приніс Україні золото на Олімпіаді в Пхьончхані

Ай, молодець!!! Золото!!! Нехай навіть ніхто нічого більше не виграє — вже не образливо!!!
_браво _браво _браво

P.S. Типовий «чорний лебідь»… чи то пак «сіра конячка»: спочатку не пройшов в основну кваліфікаційну групу, ледь увійшов у додаткову — а в підсумку ЗОЛОТО!!!
16:34
+3
Так, лижна акробатика це ще ТОЙ вид спорту. І дуже небезпечний. Це вам не прямий і далекий політ з трампліна. Радий і теж всіх Вітаю!
22:56
+3
урррррааааа!
вітаююююю з золотом!
23:00
+3
О!!! Нарешті відео виклали:


P.S. Потішила реакція росіянина Іллі Бурова (3:05): «Лучший, бл*дь!»
_нудно _нудно _нудно
От не вміють вони без матюків на камеру обходитись!..
23:08
+3
не дивно мені, у них це «язик»
01:28
+2
Став відомий склад збірної України з біатлону на змішану естафету Пьончхана

  • Ірина Варвинець

  • Юлія Джима

  • Артем Прима

  • Дмитро Підручний (капітан)


_добре _добре _добре
06:49
+3
Нарешті побачимо Юлію Джиму!
Вівторок, 20 лютого, 13:15Біатлон. Змішана естафета (2x6 км + 2x7,5 км) _чудово
01:48
+2
Про вимираючий український фрістайл:

06:47
+1
Всі гарно виконали стрибок, а наш найкраще! Китайцю не допомогло навіть подвійне підстрибування на старті.
01:12
+2
Вручення медалі Абраменку + рішення готуватися до Олімпіади-2022:

14:33
+3
У змішаній естафеті по біатлону ми без нагород — 7 місце і відставання від золота більше хвилини. Хто попереду нас: Франція, Норвегія, Італія, Німеччина, Білорусь, Фінляндія і Україна. Українка Джима прийшла шостою, а українець Прима фінішував сьомим, пропустивши поперед себе фіна. Чого не вистачає нам: снігу, грошей чи духу?
Якщо нас випередила навіть команда Білорусі… Мабуть, цього разу все ж таки духу забракло. Бо, припустимо, Франція, Італія й Німеччина мають безпосередньо на своїй території Альпи (при всьому пієтеті до вітчизняного, українські Карпати не можна з Альпами рівняти), Норвегія й Фінляндія — північні країни. Отже, снігу їм усім не бракує… З іншого боку, Франція, Італія, Німеччина й Фінляндія — члени ЄС, тоді як Норвегія — членкиня EFTA. Тут все зрозуміло без питань.
_шкодую _шкодую _шкодую
Але Білорусь?!
_шкодую _шкодую _шкодую
Отже, духу забракло, а не снігу та грошей.

P.S. До речі, зайвий раз нагадаю, що Україну запрошували в EFTA. В компанію до Норвегії, Ісландії, Швейцарії та Ліхтенштейну. Росія жодного разу (!!!) не виступала проти членства України в цій асоціації. Тим не менш, ми вперто б'ємо себе кулаком у груди і проголошуємо курс на ЄС, чим неймовірно дратуємо росіян… А пропозиції країн EFTA так само вперто ігноруємо. Хоча у них є чому повчитися
_шкодую
17:50
+2
Ще один шанс реабілітуватися:
Визначився склад збірної України в жіночій естафеті з біатлону на Олімпіаді

  • Ірина Варвинець

  • Віта Семеренко

  • Юлія Джима

  • Анастасія Меркушина

Українські біатлоністки вийдуть на старт під четвертим номером.
_мачо _мачо _мачо
Дівчата!!! Повторіть Сочі-2014, цільтесь на командне олімпійське золото!!!
_мачо _мачо _мачо
Юлія Джима та Ірина Варвинець
Україна дивиться на вас із надією!!!
18:00
+2
ДЯКУЮ, ДРУЖЕ ТИМУРЕ! А коли це буде?
Поки що не знаю. Минулого разу склад команди на змішану естафету 2х6 км + 2х7,5 км визначили ввечері 18.02.2018, я повісив повідомлення наступної ночі, а сама естафета відбулася 20.02.2018. Отже, склад команди визначають «на післязавтра». Таким чином, найімовірніше, жіноча естафета відбудеться післязавтра, 23.02.2018. Хоча… побачимо. Раптом завтра?..
_заспокоюю
22:44
+3
Таки завтра 22.2.18 р. о 13=00 по першому національному
14:39
+1
Ой!!!

14:30 Білорусь – олімпійський чемпіон в жіночій естафеті! Швеція – друга. Франція – третя. Далі – Норвегія, Словаччина. Україна – 11-а. На жаль, це сьогодні наша межа.

_шкодую _шкодую _шкодую
16:11
+2
Найкраще бігла і відстрілялась Юлія Джима. А перші Варвинець і Валя Семеренко підвели, бігли по штрафному колу. В команді роздрай, Віта Семеренко плакала 4 години, бо її не поставили на естафету. А стріляти у завірюху справді було важко…
Віта Семеренко плакала 4 години, бо її не поставили на естафету

Віту якраз поставили, натомість Валентину таки прокинули. Однак вона не плаче — вона навпаки розлючена:

Олімпійська чемпіонка 2014 року Валя Семеренко заявила у Facebook, що «не буде мовчати».

А ось тобі думка Меркушиної:

Українська біатлоністка Меркушина: ми всі злі — самі на себе
23:12
+1
нажаль
ця олімпіада не з найкращих для України, у нас так тільки одна медаль?
зате ЗОЛОТА!
А чи ще є шанси щось виграти?
Навряд чи виграємо щось іще. Цьогоріч на «білу» Олімпіаду поїхала, мабуть, найслабша й найменш чисельна спортивна команда за всю історію Незалежної України.
Особисто я понад усе сподівався на біатлон — тут українці до останнього часу демонстрували нібито непогані результати… Але, як сказав друг Анатолій, цьогоріч нашим ніби пороблено. Що ж до фрістайлу, то я сподівався на нього… через «печіночне» відчуття. Як сказав одного разу мій улюблений психолог Капранов, «каждый мужик откуда-то знает, что вот только так, а не иначе, а откуда он это знает — он не знает». Так мій «пейджер» спрацював. І не підвів же!..
_сміюсь

Випадкові Дописи