Дарунки долі

Дарунки долі
Джерело матеріалу:

Позитивна психологія запевняє: удачу можна залучити на свій бік. Як зробити так, щоб нам частіше щастило? Пояснює психолог Філіп Габійє, професор психології Вищої школи комерції, автор книг «Похвала удачі» і «Похвала оптимізму», один з піонерів позитивної психології у Франції.

Удача — це і об'єкт жадання, і предмет забобонів. Зокрема, вважається, що існує два типи щасливчиків: ті, хто «колекціонують» сприятливі випадки просто тому, що народилися під щасливою зіркою, і ті, на кого впав подарунок з неба (лотерейний виграш, доленосна зустріч, незрозуміле зцілення)...

Психолог Філіп Габійє вважає, що цей постулат потребує доповнення, інакше ми залишимося в межах магії й фаталізму. «Дійсно, випадкове везіння зустрічається, але є й інший вид удачі, яку можна «підштовхнути» і культивувати, і така удача доступна всім».

Цей підхід відповідає поглядам Річарда Вайзмана, психолога з британського Хертфордширського університету, фахівця з «фактору удачі». Вивчення сотень щасливих людей дозволило йому встановити, що існує два види удачі: пасивна (виграти в лото) і психологічна, яка виникає в результаті вольового рішення, усвідомленого формулювання особистої позиції. Інше його відкриття полягає в тому, що удача другого виду може відновлюватися, тому психолог і називає її «довготривалою удачею».

І той, і інший різновид удачі має п'ять складових, вважає Вайзман: 

  1. своєчасна зустріч(правильна людина в потрібний момент); 
  2. ключова інформація, яка виявилася доречною; 
  3. відкритість новому (можливість набуття позитивного досвіду); 
  4. несподіваний запит; 
  5. доленосна подія, що порушує звичний плин життя. 

«Щоб продовжити удачу, — уточнює Філіп Габійє, — потрібно підготувати ґрунт, в якому зерна сприятливих можливостей зможуть розвинутися і зміцнитися».

Це можливо, тільки якщо ми зможемо засвоїти наступні чотири установки.

1. Поставити завдання

«Щоб генератор удачі запрацював, він має бути запрограмований і відрегульований в залежності від обраного нами напряму, — стверджує психолог. — Тоді він надасть сенсу тим подіям, які з нами відбуваються, і «згенерує» удачу: саме наші цілі, які забезпечують роботу генератора, дозволять нам її виявити».

Канадський психолог Альберт Бандура, відомий своєю концепцією самоефективності, писав майже 30 років тому: «Наша людська природа частково керується тим вибором особистих цінностей і норм, який ми робимо. Механізми того, в чому ми вбачаємо свою цінність як особистості, частково визначають вплив наших зустрічей на напрямок нашого соціального розвитку».

Зокрема, якщо немає завчасно зрозумілої інтенції, немає і тривалої удачі. Це не означає, що треба починати з детального планування проекту. Йдеться скоріше про те, щоб визначити свої бажання, відчути, в якому напрямі хотілося б розвивати своє життя, який вкласти в нього сенс. Позитивна інтенція — це квінтесенція життєво важливих бажань, і щоб визначити їх, потрібно зрозуміти, що дає нам відчуття внутрішнього розквіту, що може стати рушійною силою всього життя. «Що відгукується в мені? Чого я потребую, чого хочу?» Ось ті запитання, які ляжуть в основу нашого шляху до успіху. Потім кожному належить конкретизувати свої очікування, надати плоть своїм намірам: завести щоденник, здобути освіту, зустрітися з тими, чиї бажання схожі на нашими.

2. Відкритися світові

Це означає внутрішньо бути готовим помітити нове, максимально сприйняти те, що відбувається довкола нас. «Це загальна установка на уважність і постійне пильнування, що дозволяє нам вловити цікаву інформацію, миттєво побачити перспективи нового знайомства, спрямувати енергію в певному напрямі. Таким чином ми багаторазово підвищуємо наші шанси, незалежно від того, вважаємо ми себе причетними до появи цих можливостей чи ні». Роблячи час від часу паузу, щоб відключитися, ми дозволяємо працювати нашій інтуїції і звільняємося від влади супротивників удачі — рутини і автоматичного мислення.

3. Використовувати невдачі

«Найщасливіші не позбавлені ударів долі або несподіваних неприємностей, але вони вміють ефективно і з довгостроковим результатом «переробляти» свої невдачі, — продовжує психолог. — Не віддаючись на поталу гніву, суму або злопам'ятності, вони шукають в собі причини невдачі, знаходять вірну оцінку, враховуючи обставини, і, нарешті, піддають свій провал «вторинній переробці». Для початку вони відокремлюють випадкове або неминуче від того, за що вони самі (нехай частково) несуть відповідальність. «Вони також можуть парадоксальним чином виявити в самому серці своєї невдачі зародки удачі, адже майже завжди все могло бути гірше».

Нарешті, вони задаються єдиним значущим в такій ситуації запитанням: що я можу винести з цієї неприємності? Або, інакше кажучи, як і за яких умов я зможу перетворити її в щось позитивне? Як мені слід зараз вчинити, щоб обернути її на свою користь? Чому мене навчила ця подія? Як я можу використовувати ситуацію, щоб зустріти нових людей, отримати нову інформацію, відкрити нові світи? Останнім етапом «переробки» стає «перезапуск» генератора шансів, з тим щоб він зумів тепер відкрити нові двері, знайти інші шляхи.

Зайнятися новою справою, відновити відносини з колишніми знайомими, приймати і посилати запрошення, збирати інформацію на цікаву для нас тему… Кожному належить самому знайти спосіб впустити свіжий вітер в свій світ і додати до своєї удачі нові інгредієнти, як би вони не називалися — «своєчасна зустріч», «ключова інформація», «новий світ», «несподіваний запит»...

4. Стати талісманом для інших

«Удача — це інші», — стверджує Філіп Габійє. Чим ширшою є мережа наших особистих контактів, чим більше тих, з ким ми знайомі, тим вища ймовірність того, що з нами станеться щасливий випадок. Річард Вайзман уточнює: щасливим людям «властиво очікувати, що їхні стосунки з іншими будуть плідними». За умови, звісно, що, вступаючи в стосунки, ми проявляємо великодушність, увагу до іншого і надаємо послуги безоплатно, інакше знайомства зводяться до корисливого і егоїстичного поповнення списку
контактів. Ось чому окрім зв'язків як таких нам потрібна енергія дарування себе, інакше основу для тривалого везіння закласти не вдасться. Це означає, що ми самі повинні стати для інших талісманами, приносити їм удачу.

«У любові, знань і удачі є щось спільне: вони створені, щоб безперервно циркулювати в суспільстві, пов'язувати людей і створювати загальнолюдські цінності, — стверджує психолог. — Щоб приносити удачу іншим, достатньо приділити їм увагу і час, бути готовим їх вислухати. Повідомити співрозмовнику важливі відомості, відкрити йому нове поле можливостей, але також бути поруч в разі невдачі, щоб допомогти обернути її на шанс для зміни на краще». Виявляючи співчуття і солідарність, ми не тільки забезпечуємо собі запас майбутніх успіхів, але і наповнюємо життя сенсом і глибиною, спростовуючи сумнозвісну максиму «Людина людині вовк».

Джерело — econet.ru

+2
602
RSS
21:15
+2
Виявляється, є різні типи везіння! _здивований
22:58
+1
Везіння не буває. Буває тільки закономірний результат, який через нашу неможливість побачити цілісну картину може здаватися везінням.
08:42
+2
Запишу спочатку важливе: енергія дарування себе . Ми ж знаємо, що є УДАЧА і є НЕВДАЧА. І не буває так, щоб все життя людину супроводжували лише удачі, тобто суцільний УСПІХ. Щоб відчути вповні вранішній УСМІХ Сонця, треба перед цим відчути ніч.
І не кожна людина має ЕНЕРГІЮ ДАРУВАННЯ СЕБЕ. Може якусь її частку. А от наш друг Тимур точно має і постійно ділиться з товариством цією енергією.
І не кожна людина має ЕНЕРГІЮ ДАРУВАННЯ СЕБЕ. Може якусь її частку. А от наш друг Тимур точно має і постійно ділиться з товариством цією енергією.

От тому пан Тимур і має стільки енергії, бо постійно ділиться нею з іншими. Енергія як і вода не може стояти на місці, бо зіпсується.
Вірте чи не вірте… але так і є!!! _стежу
Ось навіть матеріал накропав!..
До речі, ось і стаття на цю тему підвалила! _чудово
08:59
+2
Доброслав каже, що нема ВЕЗІННЯ, а є закономірний результат ; додам: «діяльності людини для досягнення персонального успіху». Може бути й так, що людина майже все життя готувала себе до чемпіонства. І у вирішальний момент здолала планку на висоті 3 метри. Отримує золоту медаль і славу. Тріумфує. Минає час. Аналіз допінг-проби вказує на наявність стероїдів. Золоту медаль відбирають і тріумф змінюється ганьбою. Насправді допінг-пробу ПІДМІНИЛИ. В житті це називається «зробити підніжку». Це є зовнішній вплив на людину і він буває як позитивним, так і негативним.

Випадкові Дописи