До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

Про що говорить аватарка

Про що говорить аватарка
Джерело матеріалу:

Існують дві теорії зв'язку аватари і характеру людини. Перша теорія стверджує, що по аватарі можна дізнатися деякі риси характеру, а друга називається аватаротерапією...

Йдеться не про повне тестуванні людини по його аватарі, подібно до того, як не можна відтворити повний психологічний портрет людини тільки за її одягом, інтер'єром її кімнати і навіть за її фотографією, а про визначення всього лише деяких рис її характеру...

Аватаротерапія розглядає, навпаки, який вплив на Вашу поведінку робить обрана Вами аватара. В теорії аватаротерапії вважається, що за допомогою аватари можна моделювати поведінку людини.

Наприклад, якщо людина вибирає бешкетну аватару, то на форумі починає під цією аватарою частіше пустувати і пустувати. Її так і тягне на пустощі. Якщо людина вибере собі злу аватару, то з неї так і попре злість на інших учасників форуму.

Той, хто обере добру шляхетну аватару, того буде тягнути на добрі шляхетні вчинки. 

(І зустрічається протилежна думка: чим агресивніший аватар, тим людина в реальному житті більш добра і чуйна.)

Практична рекомендація з теорії автаротерапії може бути такою. Треба вибирати собі такі аватари, які у Вас асоціюються з розумом, інтелектом і мудрістю. Саме особисто для Вас, а не для інших. За теорією аватаротерапії, розумна аватара хоч трохи, але стимулює Ваш мозок на видачу кращих відповідей і цікавіших запитань.

Якщо Ви хочете в основному спілкуватися, то теж вибирайте собі неагресивну, доброзичливу і привабливу аватару. 

Але спочатку кілька слів про те, чому вважається, що аватара якось пов'язана з характером. І чи будь-яка аватара має зв'язок з характером людини. Тут Вам важливо зрозуміти, що не за будь-якою аватарою можна визначити характер людини.

Зараз Ви дізнаєтеся, в яких випадках метод визначення характеру за аватарою працює добре, а в яких випадках він не працює взагалі.

Інтернетівська анонімність спричиняє знеособлення особистості. Ми на форумах і в соціальних мережах стаємо невиразними. Тому найперше бажання людей пов'язано з прагненням виділитися на тлі оточуючих.

Зверніть увагу, що потреба виділятися на тлі інших виникає в Інтернеті в будь-яких спільнотах. Якщо немає спільноти, то й немає потреби виділитися. Якщо людина використовує в Інтернеті тільки електронну пошту, що само по собі не створює спільноти, то і немає великого бажання виділитися на тлі інших.

Такий атрибут аккаунта, як нік, не дає можливості повноцінно виділитися на тлі інших членів спільноти. Нік асоціюється з ім'ям, прізвищем, прізвиськом і погонялом. Ми ж звикли розрізняти людей не стільки за їхнім ПІБ, скільки за зоровим образом. Тому головним способом початкового виділення на тлі оточуючих є аватара.

Але чому ж аватару не вибирають просто першу-ліпшу, аби подобалася, але вибирається аватара, пов'язана саме з характером людини?

Дослідження демонструють, що там, де спілкування має одноразовий характер, там користувачі або не мають ніякої аватари, або вибір аватари носить випадковий характер. Наприклад, якщо на форум не пускають без аватари, а треба зробити одне-єдине повідомлення, то береться перша-ліпша аватарка.

Але якщо складається певне більш-менш постійне коло спілкування, тобто спілкування не носить одноразового характеру, то виявляється, що користувачі дуже серйозно ставляться до вибору своєї аватари.

Вважається, що коли у людей складається якесь постійне коло спілкування, то людям вже не потрібна повна 100-відсоткова анонімність і наша підсвідомість намагається дати людям, з якими ми спілкуємося, деяку інформацію про нас. Але не будь-яку інформацію, а деяким чином дозовану.

Це чимось схоже на те, як психологи можуть побудувати психологічний портрет людини за її аксесуарами (авторучка, годинник, краватка, сумочка, гаманець, дрібнички на робочому столі і в серванті). Ті, хто знають про такі речі, можуть спеціальним добиранням аксесуарів створити образ, який не відповідає йому, наприклад, з метою ввести когось в оману.

Отже, не за будь-якою аватарою можна визначити характер людини. Добре визначається характер людини за аватарою, якщо людина активно і давно спілкується в якомусь співтоваристві й не ставить свідомої мети ввести когось в оману своєю аватарою.

Розглянемо конкретні приклади.

Відсутність аватари

Зазвичай відсутня аватара у новачків або у недосвідчених користувачів або у тих, для кого спілкування неважливе, хто вважає, що зазирнув сюди, можливо, вперше і востаннє.

Зараз відсутність аватари на форумах є [явищем] застарілим. На закордонних форумах зазвичай тим, хто не має своєї аватари, примусово видається стандартна аватара у вигляді мультяшного смайлика. (Щось подібне реалізовано на відповідях у Яндексі.)

Причому часто користувачеві надається можливість вибору такого смайлика з декількох стандартних, наприклад, найчастіше можна вибрати стать, вік і настрій. Надалі, щось із цього можна змінювати, найчастіше настрій смайлика.

Реальне обличчя

Реальне обличчя використовується рідко через те, що в Інтернеті надзвичайно цінується можливість збереження анонімності. Фотографії реальної особи у вигляді аватари використовують зазвичай відкриті люди, яким нема чого приховувати.

Відкрите обличчя — це ознака особливої довіри. Використання такої аватари засвідчує готовність до реальної зустрічі. Такі люди можуть бути надмірно довірливими, наприклад, дати Вам свій телефон і домовитися про реальну зустрічі.

В цілому фотографія реальної особи — це ознака чесності, пропозиції дружби, і навіть деяка ознака романтики.

До недоліків людей з такою аватарою відноситься їхня зайва впевненість у своїй правоті, їхня впевненість у правильності свого способу життя і думок.

Як люди прямі, вони найменш схильні прикидатися і, як правило, говорять те, що думають. Це часто стає на форумах джерелом конфліктів.


Від перекладача

Існує ще й така категорія користувачів мережі, як публічні персони. Зокрема, це діячі мистецтв, політики та ін. Вони навпаки зацікавлені в тому, щоб їх впізнавали в обличчя та надійно ідентифікували скрізь і всюди, тому в жодному разі не ховатимуть від форумчан своїх облич.


Тварина

Тварини — це один з найпопулярніших різновидів аватар. Кожна тварина має у свідомості людини певний набір ознак. У кішки це ласка, домовитість, незалежність, у собаки — відданість, чесність, у змії — мудрість, у бика — сила, завзятість...

Зазвичай ці якості вважають в собі головними люди, що ховаються за такими картинками. Це зовсім не означає, що ці якості у них є в реальності. Це їхня думка про себе. Натомість є чи немає у них тих якостей, які асоціюються з тваринами, залежить від того, наскільки добре власники цих аватар знають самих себе.

Герої мультфільмів

Герої мультфільмів — це так звана перспективна аватара. Відмінність перспективної аватари від, скажімо, аватари з твариною, полягає в тому, що за аватарою з твариною Ви можете здогадатися про те, яку свою якість людина вважає найголовнішою вже зараз.

Натомість перспективна аватара показує Вам, які якості господар аватари хотів би мати в перспективі. Він ніби виробляє якості мультиплікаційного героя просто на проекті, щоб бути схожим за характером на героя.

У всьому іншому до мультяшних аватар відноситься все те ж саме, що було сказано про аватари з тваринами.

Тому не варто чекати правдивих розповідей від людини, яка переховується під личиною кролика Банні, зате «коту Леопольду» можна довіритися цілком. «Чебурашки» і «Крокодили Гени» шукають друзів, а той, хто має аватарою стару Шапокляк, готовий на проекті трохи побешкетувати. «Джин Алладіна» хоче бути сильним і доброзичливим.

Традиційні мультиплікаційні аватари найчастіше вибирають підлітки. Для дорослих більш характерні персонажі японського аніме або типу японського аніме. Тому у дорослих людей на мультяшних аватарах не завжди зображений герой якогось реального мультфільму.

Найчастіше це просто зображення в стилі аніме, але марно шукати мультик з таким героєм. Ці аватари служать для психологічного посилення привабливості, примхливості або таємничості власника аватари.


Від перекладача

Ймовірно, те саме, що про персонажів аніме, можна сказати і про кіногероїв — як-от Нео («Матриця»), «агент-007» («бондіада»), клерик Джон Престон («Еквілібріум») та ін.


Знаменитості

Господар аватарки зі знаменитостями, якщо тільки на ній не зображений політик, заявляє про свої пристрасті, захоплення та хобі. Приховане послання, яке вона несе, говорить: «Я дуже сучасний, я в курсі того, що відбувається в світі музики (або спорту, кіно, гламуру тощо). Мені подобається ця тема, я люблю цього героя і з задоволенням спілкуватимуся зі схожими в цьому на мене людьми. Іншим прохання не перейматися».

Аватари із зображенням відомого політика говорить про аполітичність їхнього господаря і про особливе почуття гумору.

Мода на знаменитості змінюється. Разом з модою змінюється і кількість аватар. Пару років тому на проекті Відповіді не було жодного «Медведєва» і жодного «Аршавіна».

Знаменитості минулого (Ленін, Че Гевара, Ейнштейн, Чаплін, Пушкін та ін.) використовуються, щоб висвітлити риси особистості або соціальні проблеми, пов'язані з іміджем знаменитості імідж (чуттєвість, інтелект, влада, корупція, заколот тощо).


Від перекладача

Згідно з моїми спостереженнями, в пункті про нібито «аполітичність» того, хто використовує аватару з портретом чинного політика, автор трохи лукавить, бо зображення Путіна (живого політика) скрізь і всюди використовують саме адепти Путіна.

Окрім того, вже після написання оригіналу цієї статті набрали популярності, так би мовити, «злободенні» аватари з яскраво вираженим національно-подієвим забарвленням. Що це таке, легко зрозуміти, побувавши в українському сегменті соцмереж.


Злі

У кожної людини є злий бік душі. Але тільки деякі люди використовують зображення зла на аватарах. «Злі» картинки на своїх аватарах зазвичай поміщають люди, які прагнуть самотності. Це замкнуті, але водночас чуйні люди. Власників злих аватар часто відвідують агресивні фантазії, або вони мучаться комплексом провини.

Іноді буває, що така аватара використовується не постійно, а тримається про «запас» і «надівається» за настроєм, в моменти найбільшого роздратування.

З такими людьми треба поводитися вкрай обережно. Їх можна легко ненавмисно чимось сильно зачепити і образити. Ви можете і не помітити, що сильно образили людину, а сама вона Вам про це прямо не скаже. Отак на проекті у Вас може з'явитися ворог, про якого Ви навіть не підозрюєте. А ось він щось про Вас пам'ятатиме довго, дуже довго. Не сумнівайтеся!

Деякі люди можуть використовувати злі або агресивні аватари як спосіб (свідомо чи несвідомо) відчужувати або «відкласти» спілкування з іншими людьми. Це може вказувати на деякі тривоги з приводу близькості, або на те, що людина перебуває в якомусь в уразливому становищі.

Як одна з форм самовираження, злі аватари дозволяють людям безпечно, і навіть творчо, висловлювати темні сторони своєї особистості.

Ексклюзив

Власник ексклюзивних нестандартної, самостійно виготовленої аватари — це людина незалежна, яка знає собі ціну.

Її аватара часто буває дуже незвичайного вигляду, хоча іноді зустрічаються і достатньо прості. Аватара для неї щось типу свого бренду чи торгової марки. Як наслідок такого ставлення до своєї аватарі, господар ексклюзивної аватари пильно стежить за тим, щоб його аватару не вкрали.

У разі виявлення факту такого злодійства, господар ексклюзивної аватари починає захищати її будь-якими способами і домагатися, щоб злодій припинив використовувати його аватару. Ні в якому разі не крадіть ексклюзивні аватари — у Вас гарантовано будуть неприємності.

Господарі ексклюзивних аватар нерідко бувають досить зарозумілими. Вони полюбляють сперечатися і при цьому вперто обстоюють свою точку зору до останнього. Не слід затягувати з ними дискусії в коментарях.

В цілому вони легко йдуть на спілкування, розумні, вперті. Образливі, але відхідливі. Більшість власників ексклюзивних аватар мають творчу жилку.


Від перекладача

До аватарок цього типу слід віднести також зображення логотипів та/або банерів, що дають уявлення про реальний бізнес, яким займається прихована за аватаркою людина.


Природа

Натурна аватарка — це аватара із зображенням природних ландшафтів (гори, водоспади, космос тощо), природних явищ (вогонь, блискавка, вибух, бризки тощо), квітів, метеликів і т.ін. До цього ж типу аватар відносяться і зображення архітектурних споруд. Але не автомобілі й не аксесуари. У такій аватарі тло часом означає більше, ніж сам предмет.

За подібною картинкою ховається людина, схильна до нестандартного мислення. Вона не любить розповідати і навіть просто говорити про саму себе. Їй взагалі неприємні конкретні теми. Зате вона завжди готова поміркувати про світоустрій. Політика, філософія, наука, економіка, психологія — ось її улюблені теми, де вона полюбляє теоретизувати.

Легко ранима, полюбляє природу, не терпить тусовок і фамільярності. Романтик. Поважає чужу думку і прагне її зрозуміти. 

Але вперто обстоювати свою точку зору така людина не стане. Це не означає, що вона змінить свою точку зору на точку зору опонента. Просто побачивши, що людину нічим не переконати, вона вийде із суперечки. Такі люди в достатній мірі конформісти, і тому вони найменш конфліктні.

Силовий герой

Багато хто, якщо не всі люди, мають свідомі або несвідомі фантазії всемогутності. Хто б не хотів бути сильним і невразливим?

Майже напевно за аватарою із зображенням «силового» героя (Бетмен, Людина-Павук, Брюс Лі, Ніко, Супермен, різного роду античні боги, лицарі, культуристи тощо) ховається підліток чоловічої статі. Відображення «потужності» на аватарі є свідченням підсвідомої стурбованості почуттям безпорадності й відсутністю безпеки.

Якщо подібну аватару обирає доросла людина, то це ознака того, що вона страждає на яскраво виражений комплекс неповноцінності. У житті цей чоловік самотній, безпорадний і песимістичний. Може стати вірним другом. Але як коханець або чоловік малопридатний.

Часто буває і так, що важко відрізнити силову аватару від злої аватари. Це зазвичай зображення якоїсь потужної нечистої сили, що насолоджується своєю владою — наприклад, дракон, Люцифер, опир, перевертень тощо. Або злий інопланетянин. У цьому випадку все, що було сказано вище про злі аватари і про силові аватари, потрібно скласти докупи.

Оголені

Така аватара в повністю оголеному вигляді зустрічається рідко. Найчастіше ці аватари демонструють якісь еротичні частини жіночого тіла. Це можуть бути як фрагменти фотографій голого тіла, так і фотографії напівоголених пані, або повністю одягнених пані, але в таких позах, що при цьому дещо у них видно.

Там, де велика ймовірність впізнаваності поєднується з дуже великою відвертістю, часто використовуються чужі фотографії, знайдені десь в Інтернеті. Але де немає занадто великої відвертості чи невелика ймовірність, що власницю аватари упізнають в реалі, там цілком можуть застосовуватися і свої власні фотки.

За такими аватарками ховаються пані, які активно шукають нових віртуальних знайомств із чоловіками. Вони легкі й приємні в спілкуванні, ненастирливо, полюбляють компліменти. Вельми прихилисті. 

От тільки на реальний контакт вони не йдуть або йдуть з дуже великими труднощами і при цьому часто сильно шифруються.

Річ у тім, що не можна сказати, що їм бракує сексу або якість наявного у них сексу не влаштовує їх. Насправді, часто у них є і чоловіки, і/або коханці, тобто є частий і технічний секс.

Проблема в тому, що їм хочеться сексу різноманітного і яскраво емоційно забарвленого. А для цього жінкам часом вистачаєь просто віртуальних розмов на цю тему. 

З цими аватарами теж є свої проблеми. Запросто можна зустріти «віртуального транссексуала», особливо якщо на аватарі зображена дуже відверта, повністю оголена жінка.

До речі, така аватара — це доволі рідкісний випадок, бо це якраз і не характерно для жінок. Багато які пані вважають таку аватару просто вульгарною. Але «віртуальний транссексуал», як чоловік, добре знає, що чоловіки частіше за все саме і ловляться на такі вульгарності.

«Віртуальний транссексуал» в реалі може бути звичайним чоловіком з нормальною орієнтацією. Але в Інтернеті він розважається тим, що прикинувшись пані, спокушає чоловіків і потім динамить їх, знаходячи в цьому якесь збочене задоволення.

Шокування

На шокуючих аватарах зазвичай зображені або якісь каліцтва людського тіла, або фотомонтаж неприродних положень тіла (кінцівки, зав'язані вузлом тощо).

Можливі фотографії збочень, екскрементів в невідповідній обстановці (наприклад, в церкві), розчленування людини або тварин, хробаки, що поїдають живу плоть, зображення хвороб тощо. Можуть бути просто дуже дивні картинки, естетично непривабливі.

За таким аватарам розпізнаються люди, які полюбляють дивувати чи навіть лякати інших і викликати їхнє обурення. Такі дивні аватари можуть змусити інших людей замислитися про особу господаря такої аватари і про його психічне здоров'я.

Ці аватари найбільш популярні серед підлітків. Для них така крайня поведінка є способом висловити свою незалежність й індивідуальність.

Абстракція

Абстрактні аватари найчастіше зустрічаються у вигляді красивих геометричних форм з якимись ідеями симетрії.

Таким аватарам віддають перевагу справжні концептуальні мислителі, схильні до візуальних художніх починань. Не дарма такі аватари найчастіше зустрічаються в категоріях, пов'язаних з наукою.

Дошка оголошень

Часом на аватарі розташовується просто якась напис, типу гасла, приказки, афоризму, знаменитого вислову або просто щось на кшталт самоназви себе самого (мабуть, коли ніка недостатньо).

Ці вислови зазвичай бувають філософічного чи політичного характеру, часто з гумором. Але іноді й просто щось особисте, нерідко теж з гумором.

Такі аватари часто використовують користувачі, яким є що сказати цьому Світові, але які не хочуть тут займатися відвертою пропагандою своїх поглядів і теорій.

Стильні

Найчастіше це аватари з якимись аксесуарами. У чоловіків дуже часто це фотографії автомобілів, набагато рідше револьвери, авторучки і годинник. У жінок набір стильних аксесуарів на аватарах набагато більш різноманітний.

Це можуть бути і ювелірні прикраси, і предмети косметики, сумочки, гаманці, автомобілі, годинники, посуд, упаковка дорогої кави, предмети інтер'єру (люстри, каміни, дивани тощо) та ін. Часто жінки демонструють стильні речі на собі (або на комусь ще).

Скажімо, на аватарі своя фотка в чорних окулярах від якогось Гуччі або в капелюшку від якогось кутюр'є. Дуже часто всі ці стильні аксесуари показані на аватарі так, що видно їхні бренди і назви марок.

Ці символи стилю життя описують деякі важливі аспекти життя людини. Як правило, це або робота, або хобі або, особиста звичка. А іноді мрії. Наприклад, чоловік може розмістити на аватарі фотографію Land Cruiser не тому, що він їздить на ньому, а тому, що дуже мріє мати таке авто.

У найзагальнішому випадку стильні аватари є способом залучення аналогічно мислячих людей.


Від перекладача

До категорії «стильних» можна віднести аватарки у «вишиванковій» стилістиці, які дозволяють одразу ж ідентифікувати українців.


Часто замінні

Дуже часта зміна аватари, кожні 2-3 дні (ба навіть щодня і по кілька разів на день), особливо якщо аватари змінюються на зовсім інший тип, засвідчує наявність якогось психічного розладу або, можливо, патології.

Зазвичай у такого учасника всі аватари бувають краденими у інших. Настільки часта зміна аватар зазвичай супроводжується і такою ж частою зміною свого ніка.

Звичайні нормальні користувачі не змінюють аватари настільки часто. І, як правило, не перескакують різко з одного типу на інший. Зазвичай при зміні аватари нормальні користувачі прагнуть зберегти якусь спадкоємність, щоб в новій аватарі вгадувалися або перебували якісь риси старої аватари.

Цими 15-ма типами, звісно ж, не вичерпується все рохмаїття аватар. Крім того, якщо Ви почнете ідентифікувати аватари, то одразу ж зіткнетеся з тим, що багато які з них не надто просто піддаються класифікації за цими 15-ма типам. Є дуже багато змішаних, комбінованих типів.

+2
2004
RSS
17:16
+1
Як на мене, матеріал може стати в нагоді тим, хто часто тусується на різних віртуальних майданчиках, для розуміння певних психологічних особливостей надто «зашифрованих» співрозмовників.
_соромлюсь _соромлюсь _соромлюсь
Разом з тим, я по ходу дещо доповнив цей матеріал результатами власних спостережень.
07:03
+1
Я б розділив усіх користувачів на дві групи:
1. Хто має реальну свою світлину, той ВІДКРИТИЙ до спілкування з доброзичливою метою;
2. Хто має нереальну світлину, той НАПІВВІДКРИТИЙ до спілкування з метою затуманення дійсності.
У другому випадку мета має не стільки свідоме, скільки ПІДСВІДОМЕ походження.

Випадкові Дописи