10 звичок пар, які мають близькі стосунки

10 звичок пар, які мають близькі стосунки
Джерело матеріалу:

Відчувати справжню близькість зі своїм партнером — це мало не найголовніше, що може бути у відносинах.

«Інтимність стосується відчуття близькості, єднання і прихильності в любовних відносинах. Таким чином, це включає в себе ті почуття, які, по суті, породжують відчуття тепла в любовних відносинах», — Роберт Дж. Штернберґ, професор розвитку людського потенціалу.

Роберт Дж. Штернберґ вивчає відносини протягом десятиліть і є одним з найзатребуваніших експертів із довгострокових інтимних відносин.

Одне з найважливіших досягнень д-ра Штернберґа — це формування «Трикутної теорії кохання». Теорія Штернберґа складається з трьох частин: інтимності, пристрасті та прийняття рішення/прихильності.

Інтимність — це почуття близькості, єднання і прихильності в любовних відносинах. Воно використовується для опису любові й тепла у взаєминах, настільки важливого для партнерів.

Пристрасть, як описує Штернберґ — це стимул, що створює фізичне тяжіння, стійку cекcуальну бажаність і психологічні прояви романтики та спокушання.

Рішення/прихильність відноситься до тих рішень, які робить людина, коли кохає свою другу половинку, і вирішує зберегти це почуття протягом довгого терміну з допомогою дуже високого рівня близькості.

Рішення не обов'язково взаємообумовлені. Можна відчути, визнати і прийняти рішення любити когось, не бажаючи підтримувати довгострокові зобов'язання.

Хоча всі три частини любовного трикутника мають вирішальне значення для інтимних відносин, така річ не буде можливою без основоположного почуття інтимності. Інтимність — це те, що стимулює і підтримує інші два кути трикутника.

Підвищення інтимності

Але близькість, що може підтвердити будь-який, хто перебував у довгострокових відносинах, може доводити глибокі почуття, згасати або триматися на одному рівні.

Головне — не бійтеся! Психологи стверджують, що існує десять перевірених способів для підвищення інтимної близькості.

1. Почніть більш емоційно відкриватися

Деякі пари несумісні, тому що одна людина жадає глибоко відкритого спілкування, а інша — ні. Річ у тім, що в цьому випадку партнери не зможуть повністю висловлювати свої думки і знайти спільну мову для них — складне завдання.

Гарна новина полягає в тому, що доти, допоки теми спілкування емоційно «безпечні», тобто, не містять в собі болісних тем або «кістяків» минулого, тоді ваш партнер з часом стане більш відкритим і вільним для спілкування.

2. Даруйте радість, коли це можливо

Іноді, люди починають приймати свого партнера як щось само собою зрозуміле. І ніхто не помічає тих маленьких проявів турботи, які мають місце час від часу посеред щоденної рутини. Але це не означає, що вони не потрібні.

Постарайтеся розповісти йому або їй, наскільки ви їх цінуєте. Ваш партнер зможе почуватися щасливішим [від того], що розбавить ваші відносини і додасть їм більше позитиву.

3. Навчіться жити з рутиною...

Це природно, коли ваш партнер стає більш передбачуваним. На самому початку ви пізнаєте один одного, вчитеся чомусь новому, і це дійсно захоплює! Потім, трохи занурившись в щоденну рутину, ви дедалі більше на ній зациклюєтесь. Але близькість — це насолода. І навіть монотонність вашого життя може надати імпульс до більш інтимної близькості. Ваше завдання — не дати цій атмосфері зникнути.

4.… а потім переверніть все догори дригом!

Немає нічого інтимнішого, ніж несподіване! Хоч і твердження про те, що рутина тісно пов'язана з відчуттям інтимності, є вірним, трохи іскорок не завадить. Іноді все, що необхідне для додання нового імпульсу у відносинах — це трохи спонтанності та драйву.

5. Уникайте поспішного розставання

Якщо ви точно повинні піти від когось, то ви це і так зрозумієте. Але якщо думка [періодично] приходить і йде, пам'ятайте про ризики поспішного рішення. Спілкування часто є рятувальним кругом для стосунків. І нехай це не завжди допомагає, зате ви зможете вирішити всі питання без зайвих емоцій.

Робіть те, що необхідно, але зробіть собі послугу і уникайте поспішних рішень щодо розставання. Навіть якщо це зажадає від вас тривалих роздумів наодинці з самим собою протягом кількох вечорів поспіль.

6. Продовжуйте відкривати щось нове

Якщо ви, як і багато інших, звиклися з тишею в стосунках, спробуйте знов відродити хоч якийсь інтерес і потяг до відкриттів! Тривала близькість може залежати від бажання розкрити більше цікавих фактів один про одного або знайти нові спільні інтереси.

7. Діліться своїми думками

Так, це ще один важливий показник у відносинах. Як уже було згадано, близькість — це процес відкриття одне перед одним.

Розділяти свої думки — ось що таке близькість. Просто сядьте зі своїм партнером, випийте по чашці чаю і почніть говорити. А якщо ви триматиметесь за руки в цей момент, то це просто чудово.

8. Обіймайтеся щодня

Звичайні обійми протягом, в цілому, 15 хвилин можуть стимулювати вироблення певних гормонів у вашому організмі. Вони дуже позитивно впливають на самопочуття і здатні посилити близькість. А все завдяки окситоцину — «гормону любові».

Відповідно до одного з досліджень, 94% пар, які лягали спати разом і обіймали одне одного, почувалися щасливішими, в порівнянні з 68% тих, хто цього не робив.

9. Проливайте піт разом

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі «Особистість і соціальна психологія», вчені виявили, що партнери, які спільно беруть участь в інтенсивній фізичній активності або певному виді спорту, почуваються більш задоволеними та більше кохають свого партнера.

10. Продовжуйте сміятися разом

Всі чули вислів: «Сміх — найкращі ліки»? Якби ви побачили те, що відбувається в мозку під час сміху, то зрозуміли б, що це дійсно так.

Фізичний акт сміху викликає викид ендорфінів — це природний опіоїд для мозку. Хімічні зміни, що відбуваються в ньому під час сміху і трохи опісля нього, підсилюють емоційний зв'язок пари!

+1
960
RSS
01:04
+1
Переклад (первинний з англійського оригіналу) паскудний, але матеріал може згодитися _соромлюсь

Випадкові Дописи