До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

Аскет і слон

Аскет і слон
Джерело матеріалу:

Індійська притча

Якось царський слон сказився. Він переходив від села до села і все трощив на своєму шляху. Ніхто не насмілювався напасти на слона, адже він належав цареві.

Один дурний аскет вже збирався полишити село, але всі жителі почали умовляти його залишитися, тому що на дорозі з'явився слон, який нападав на перехожих. Однак той зрадів нагоді продемонструвати свою вищу мудрість — адже він тільки-но повернувся з проповіді свого гуру, який вчив його в усьому бачити Раму.

— О ви, бідолашні неосвічені дурні! — крикнув він. — Хіба вам ніколи не говорили про те, що нам потрібно бачити Раму в кожній людині та предметі? Хіба вам не говорили, що в такому випадку Рама сприятиме кожному з нас? Пустіть мене. Я геть не боюся слона.

Люди подумали, що чоловік має ту ж святістю, що і скажений слон. Вони знали, що немає сенсу сперечатися зі святою людиною і дозволили йому піти. Не встиг аскет вийти на дорогу, як слон підбіг до нього, обхопив його хоботом і жбурнув на дерево. Чоловік застогнав від болю. Йому пощастило: в цей самий момент з'явилася королівська гвардія; охорона схопила слона і повела його геть, інакше він прикінчив би цього зарозумілого аскета.

Аскет пішов просто до гуру і сказав йому:

— Твоє вчення виявилося фальшивим. Ти навчав мене бачити в усьому Раму. Саме так я і робив, і, поглянь, що зі мною сталося.

І відповів йому гуру:

— До чого ж нерозумно ти повівся! Як же ти не зміг побачити Раму в жителях села, які попереджали тебе, що слон небезпечний?

+1
368
RSS
08:54
+1
Розвивай гнучкість розуму! Бог — Він скрізь і в усьому… І навіть в колективі!.. _сміюсь

Випадкові Дописи