Магічне мислення

Магічне мислення
Джерело матеріалу:

Пам'ятаю, як в дитинстві з друзями розгорілася суперечка. Ми йшли будувати машину, що літатиме, і тридцять хвилин обговорювали, хто полетить першим. Сам факт створення такої машини не викликав жодних сумнівів. Мені було років сім. Ми прийшли додому, скрутили мотузкою два пласмасових автомати і нам набридло. Вирішили добудувати потім.

За декілька років до цього мої старші брати з друзями розібрали в лісі трактор. На запчастини. Цілі у них були дуже благородні — зробити з трактора машину, що саджатиме дерева.

Ці дві історії — наочний приклад роботи дитячого магічного мислення. Мислення бога.

До певного віку людина відчуває себе всемогутньою. Вона відчуває сили, щоб бігти наввипередки з автомобілем, намалювати картину будь-якої складності, збудувати космічний корабель.

Я добре пам'ятаю це відчуття. Ти, наче супермен, котрий не покидав свою планету. Тебе оточують такі ж Криптонці, і тому твої супер-здібності сприймаються легко, повітряно. Їм не надаєш значення.

В процесі дорослішання, магічне мислення зникає. Спочатку розумієш, что довкола звичайні люди. Потім помічаєш, що і власна чарівна паличка — всього лише гілочка ліщини.

У двадцять років у багатьох ще зберігається відчуття пластичності світу. Легко уявити, як ти в майбутньому на білому коні пануєш над думками людей. Або пливеш пластиліновим світом на яхті власного успіху. На жаль, і ці думки поступово згасають.  

На зміну магічному мисленню дитини приходить тваринне мислення дорослого. Приходить час, чтоб просто виживати: звити затишне гніздечко, наскільки дозволяють можливості, і спостерігати, як старіють руки.

 Я багато раз бачив, як люди втрачають амбіції. Втрачають силу магічного мислення. Таке собі видовище.

Але трапляється й інше. Інколи магічне мислення залишається на все життя. І ось парадокс. Така людина, не зважаючи на рожеві окуляри, завжди, або успішна, або щаслива. Найбільш везучі поєднують обидві характеристики.

Ілюзорне відчуття всемогутності — це одночасно й найкращий антидепресант, і система мотивації і підзарядка.

Такі люди зі сторони можуть здаватися смішними. Вони живуть у світі мрій. У світі майбутнього, де вони досягли усіх цілей. Наприклад, про Стіва Джобса так і говорили: «Він створює довкола сеье поле спотворення реальності Джобса».

«Вір у себе» — це одна з найбільш заїжджених фраз. Манічне заклинання, що з віком втрачає силу. Вірити в себе важко, нелогічно та протиприродньо. Щоб вірити в себе, треба зберегти віру в диво. ВІдчуття, що світ пронизаний магією, і ти тут найголовніший Гаррі Поттер. 

Саме таким дітей інколи вдається. Вдається створити реактивний ранець, щоб літати наввипередки з автомобілями. Вдається спроектувати квадрокоптер, що саджатиме дерева. Вдається збудувати найбільшу компанію в світі, або створити прилад, що працює всупереч законам фізики. Вдається відправити людей на Марс.

Магічне мислення — це позитивне когнітивне спотворення. Збій мозку, що дозволяє деяким людям вірити в себе настільки сильно, що шляхом колосальних зусиль вони таки справді творять дива. 

Віра в себе створює внутрішнє спонукання до дії. Чим сильніше людина вірить, тим більше вона робить спроб, щоб добитися свого. Тим пластичнішим стає світ навкруги. І жодної магії, лише статистика.

Вірте в себе, навіть якщо в цьому немає жодного сенсу. І поділіться з друзями.

+4
1082
RSS
16:37
+2
Вітаю з першою публікацією на Світочі!

Та ще й у перший день нинішньої весни!..
_чудово _чудово _чудово
16:43
+2
Манічне заклинання, що з віком втрачає силу.

Обдруківка за Фройдом _сильно_сміюсь _сильно_сміюсь _сильно_сміюсь

Вірити в себе важко, нелогічно та протиприродньо. Щоб вірити в себе, треба зберегти віру в диво. ВІдчуття, що світ пронизаний магією, і ти тут найголовніший Гаррі Поттер.

Було таке, було… рівно до того дня, як тримав на руках доньку, яка помирала.
_шкодую _шкодую _шкодую
Тоді моя віра в себе остаточно сконала. Не дай Боже таке нікому пережити…
_шкодую _шкодую _шкодую
17:00
+2
Магічне мислення — це позитивне когнітивне спотворення. Збій мозку, що дозволяє деяким людям вірити в себе настільки сильно, що шляхом колосальних зусиль вони таки справді творять дива.

Віра в себе створює внутрішнє спонукання до дії. Чим сильніше людина вірить, тим більше вона робить спроб, щоб добитися свого. Тим пластичнішим стає світ навкруги. І жодної магії, лише статистика.

Вірте в себе, навіть якщо в цьому немає жодного сенсу. І поділіться з друзями.

Можливо, ми говоримо про одне і те саме, але мій рецепт трохи інший:

всі творчі люди, залежно від статі, зберігають в душі «маленького хлопчика» чи «маленьку дівчинку» — без цього створити щось вартісне дуже важко!

Але річ не у «вірі в себе». Я особисто в себе не вірю. Більш того, доки я вірив у себе — нічого у мене не виходило! Можливо, тому, що «плисти пластиліновим світом на яхті власного успіху» — з моєї точки зору, не годиться. Бо це чистісінька маніловщина. Досягати успіху доводиться не в «пластиліновому», але в реальному світі. Тому потрібно переносити свої дитячі мрії в реальний світ, а не жити х дитячими мріями в уявному («пластиліновому») світі. Отже, требі жити й досягати успіху таки в реальності… Але мрії треба берегти — так!
_пиячимо _пиячимо _пиячимо
19:07
+2
P.P.S. Несподівано мені «припливло» чудове відео на тему, підняту Сяною Сяйною. Що ж, зі мною зазвичай саме так все і стається!..
_вибачаюсь
Сяно, вітаю з першою публікацією.
Перечитайте текст, там є кілька описок.
А головна ідея співпадає з моїм світосприйняттям. Це навіть не стільки віра в себе, скільки віра в чарівність Світу, в якому я живу. Я дуже часто просто фізично не можу чогось здійснити, але воно стається саме собою лише тому, що я вірю в таку можливість.
21:37
+3
Трохи відредагував публікацію. Забрав зайвий код, який неправильно відображався, і посилання на сторінку-джерело матеріалу переніс в поле «Джерело», там де воно і має бути. Можете в режимі редагування публікації подивитися як правильно заповнене поле «Джерело» щоб там було пряме посилання на джерело матеріалу, але на сторінці публікації відображалася лише назва ресурсу, а не ціле посилання.
23:44
+2
Дякую, спробую розібратися
22:51
+3
Здається, що це вже другий допис Сяни. Перший був коротшим. Дякую, Сяно! Як на мене, то світ навколо змінюється моїми думками і словами. А давно колись на цей шлях мене була вивела Еліза Гей.
То був не допис, а обговорення теми. Там було "прохання допомогти неофіту", не більше. При всьому бажанні не можу назвати це обговорення повноцінним матеріалом.
Натомість перший допис в блозі зроблено саме зараз:

_троянда _троянда _троянда

Випадкові Дописи