Скакун ал-Мамуна

Скакун ал-Мамуна
Джерело матеріалу:

Суфійська притча

У багдадського халіфа ал-Мамуна був прекрасний арабський скакун. Чоловікові на ім'я Омах дуже сподобався цей кінь, і він запропонував поміняти його на дюжину верблюдів, однак ал-Мамун нізащо не хотів розлучатися з улюбленцем. Тоді розгніваний Омах вирішив заволодіти твариною хитрістю.

Знаючи, що ал-Мамун проїжджатиме верхи однією з вулиць, він переодягнувся в жебрака і приліг на узбіччі, прикидаючись хворим. Як дуже жаліслива людина, ал-Мамун пожалів сіромаху, зліз з коня і запропонував відвезти його додому.

— Господи! — заплакав жебрак. — Я не їв уже багато днів і не зможу навіть підвестися.

Ал-Мамун дбайливо посадив його на свого коня, маючи намір застрибнути позаду нього. Однак опинившись в сідлі, замаскований бідняк одразу ж пустив коня в галоп. Ал-Мамун помчав за ним бігом, прохаючи зупинитися. Від'їхавши на безпечну відстань від переслідувача, Омах зупинився і озирнувся.

— Ти вкрав мого коня, — закричав ал-Мамун. — У мене до тебе одне прохання.

— Що за прохання? — закричав у відповідь Омах.

— Нікому не кажи, як ти заволодів цим конем.

— Чому це?

— Бо одного разу на узбіччі дороги лежатиме справді хвора людина. Якщо твоя хитрість стане відомою людям, то всі стануть з побоюванням проїжджати повз нещасного, і ніхто не зупиниться, щоб надати йому допомогу.

+2
602
RSS
12:24
+2
Шляхетність, що увійшла в легенду…

Випадкові Дописи