УВАГА!   З 1 лютого діяльність спільноти "Світоч" переноситься в Telegram.

Сайт буде доступним ще довгий час, проте без нових публікацій.
Підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями на нашому Telegram-каналі @svitoch_in_ua

Розібратися як користуватися Телеграмом або створити власний канал для подальшої участі в спільноті "Світоч" можете за ІНСТРУКЦІЄЮ. З правилами участі можете ознайомитися тут.

Якщо у Вас є якісь запитання, задавайте їх в групі підтримки в Телеграмі тут.

Послідовники

Послідовники
Джерело матеріалу:

Учні минулого створили організації. Їхні стосунки були, «ми християни», «ми індуїсти». «Ми належимо до однієї релігії, до однієї віри. І так як ми належимо до однієї віри, ми брати і сестри. Ми будемо жити в вірі і вмирати за віру».

Всі організації виросли із відносин між послідовниками. Фактично, два учня зовсім не з'єднані один з одним. Кожен учень пов'язаний з майстром на основі своїх індивідуальних здібностей. Цей майстер може бути пов'язаний з мільйонами учнів, але цей зв'язок особистий, не організаційний.

Учень не повинен мати відносини. Так, там присутня певна дружність, певна любов. Я уникаю слова «відносини», тому, що це обмежує. Я навіть не називаю це дружбою, а дружність, тому що всі ці люди — мандрівники одного шляху, з любов'ю до одного майстра. Але їхні стосунки один з одним відбуваються через майстра. Вони не взаємодіють один з одним безпосередньо.

І найбільш невдалий факт минулого, що учні створили організації і визнали, що вони неосвічені. А неосвічена людина може створити тільки ще більшу нісенітницю в світі, ніж будь-хто інший. Всі релігії як раз і зробили це.

Мої люди пов'язані зі мною індивідуально. І так як вони на одному шляху, природно вони починають знайомитися один з одним. Виростає дружність, виникає атмосфера любові. Але я не хочу називати це будь-яким типом відносин. Ми так багато страждали, бо учні починали безпосередньо взаємодіяти один з одним, створюючи релігії, секти, культи. І тоді починалася боротьба. Вони не могли робити що-небудь ще.

Зі мною, як мінімум, пам'ятайте: ви зовсім не взаємодієте один з одним старим шляхом. Тільки м'яка дружність, не міцна дружба, цього достатньо. І як можна більше принесіть прекрасного, без можливості нашкодити людству в майбутньому.

Автор — ОШО

+4
318
RSS
14:16
+2
Якщо тільки всі учні дослухаються мудрої поради.
Ошо надто різний. Він часто говорить геть протилежні речі. Але відсутність організованої релігійної організації мені подобається.
16:47
+3
Він спеціально говорить різні і навіть протилежні речі, щоб, за його словами, якраз ніхто і не зміг вибудувати якусь одну теорію з того, що він сказав — якусь одну догму.
20:15
+3
Принцип НЕ НАШКОДЬ! — він давній.
07:16
+2
І найбільш невдалий факт минулого, що учні створили організації і визнали, що вони неосвічені. А неосвічена людина може створити тільки ще більшу нісенітницю в світі, ніж будь-хто інший. Всі релігії як раз і зробили це.


По-моєму це відноситься не тільки до релігій, але й до політичних партій. Що таке партія? Це організація зі своєю ідеологією (набором поглядів на різні речі). Що відбувається з людиною яка входить до такої партії? Вона мусить в усьому дотримуватись цією ідеології, інакше стане зрадником. І тут уже не приходиться говорити ні про яку свободу волі, творчість і т.д. Тому я дуже песимістично дивлюся на ідею створення нових партій якими би хорошими намірами вони при цьому не керувались.

Вважаю, що партійна система в політиці — це вже давно деструктивний анахронізм. Хотілось би щоб політика зі сьогоднішньої «політики партій» перетворилася на «політику особистостей», які не сковані ніякими ідеологіями і керуються в кожному окремому питанні здоровим глуздом.
Лишилося визначити, що таке «здоровий глузд»_стежу

Випадкові Дописи