До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

Розум

Розум
Джерело матеріалу:

Мій погляд на розум, та його ролі в житті людини може вразити вас, як дивне, але я обіцяю, що це цілком відповідає всьому, що я бачив у поточній науковій літературі з цього питання. Тому, будь ласка, зосередьтеся, перш за все, на повному розумінні того, про що я говорю, перш ніж намагатися вирішити, чи згодні ви зі мною, чи ні.

Мій власний розум знаходиться на завершальній стадії дуже довгого відновлення від психологічної хвороби, яка турбувала мене, допоки мій вік не став достатнім, щоб це зрозуміти, і яка зруйнувала перше півстоліття мого життя. Це захворювання — це те, що ми звемо «страхом життя».

В попередні роки я навчився досягати свого, вдаючись до чотирьох основних стратегій: прикидатись, обманювати, відмовляти і уникати. Я прожив перші п'ятдесят п'ять років мого життя, претендуючина те існування, що, як би там не було, у моєму розумінні, убезпечило б мене від сум’яття, чи позбавило б демонів страху

Але я все ж палко жадав деякого відпочинку від безперервної необхідності бути на сторожі від власного життя. Я жив в постійному занепокоєнні, що моє змагання могло якось проявитись.

Я мав дивне життя, але я не буду турбувати вас деталями про нього тут. Деталі досить легко знайти на нашому сайті. Я згадав про своє життя тут, тому що я хочу, щоб ви побачили, що я сам зазнав достатньо психологічного тяжкого дискомфорту, щоб бути у змозі почути все, що ви можете сказати про себе.

З часом, у Карли і мене проявився великий інтерес до людського розуму, і ми багато часу проводили, роздумуючи про те, що ми бачили безпосередньо для себе в світлі того, що ми дізналися з наших досліджень, а також у наших розмовах про розум з пересічними людьми.

Якщо ви дійсно хочете зрозуміти, що ми намагаємося ствердити нашою роботою, вам потрібно зрозуміти наші погляди на мозок, розум і, перш за все, на особистість.

Розум є провідником, в якому ми маємо досвід абсолютно всього: фізичних матерій, психічних матерій, особистих матерій, антипатії і симпатії, тощо. Тільки поспостерігайте за вашим мозком певний час.

Прислухайтесь до фізичного чуття від подиху, який проходить крізь ніздрі, і відчуття вашої грудної клітки, як вона розширяється і розслабляється, коли ви вдихаєте і видихаєте. Тепер, затримайте дихання на мить, і відмітьте зростаючий імпульс для видиху, і знову повторіть.

Ви можете побачити, що всі ці суто фізичні події є досвідом лише у вашому розумі? Чи можете ви зрозуміти, що, хоча відчуття, які ви переживаєте можуть бути як фізичними, так і психічними, ваш досвід їх пов’язаний лише з вашим розумом?

Подібним чином, все ваше відношення і уявлення про себе і ваше життя, а також кожне відчуття, думка, бажання, відраза, і кожна мить фізичного болю і задоволення бачаться лише як події у розумі.

Розум є також єдине місце, де ви маєте досвід смислу себе, як особистості.

Розум, сам по собі, — це місце, де ви маєте своїм надбанням всю радість і страждання, задоволення та незадоволення, щастя і нещастя, і дихання, як таке.

Розум є засобом, за допомогою якого свідомість стає усвідомленістю для себе. Навіть прагнення бути вільним від розуму відбувається тільки в розумі.

Чи можете ви зрозуміти, що навіть сама ідея розуму може бути знайдена лише в розумі?

Ваш розум існує в симбіотичних відносинах з вашим мозком. Мозок є несвідомим тілесним органом, зв'язаним інтимними стосунками з усіма тілесними процесами, і є джерелом первинних відчуттів, які живлять розум.

Розум — це не головний мозок, але без мозку він не може існувати.

Тепер підведемо підсумок того, що ми розглянули до цих пір:

1. Наш розум існує в симбіотичних відносинах з нашими мозком.

2. Наш особистий досвід розуму — це відкритий простір, заселений думками, поняттями, симпатіями, відразами, бажаннями, страхами та усталеним сприйняттям фізичного досвіду. Розум є, інколи, переповненим розумовою активністю, а іншим разом він видається майже порожнім.

3. Мозок є фізичним джерелом ? відчуттів, які спричиняютьрозумову активність, але суто психічні події, що виникають у розумі, можуть також викликати фізичні ефекти в мозку, які можна виміряти. Це може здатися дивним для вас, на перший погляд, але існує значна кількість наукових досліджень, які її підтримують.

Тлумачення слова mind.

Розум — елемент людини, який дає їй змогу усвідомити світ, та свій досвід, мислити і відчувати; здібність самосвідомості і думки. (the element of a person that enables them to be aware of the world and their experiences, to think, and to feel; the faculty of consciousness and thought.)

4. Розум — це не я, і він не впливає, ні в якій мірі, на мене. Це стосується і мозку.

Карла і я — ми не відчуваємо ненависті до наших умів, а також не прагнемо їх стерти, стишити їх, або фіксувати їх. Наші уми, розумієте, більше не є розорені. І насправді, розум не є і ніколи не був проблемою. Це страх перед життям руйнує розум, і це легко лікується лише одним поглядом на ваше фактичне Я. Цей погляд усталює розум і починає процес відродження психологічних механізмів, що є складовими розуму.

І це приводить нас до третього і психологічно найбільш важливого аспекту розуму, що є – особистість. Відповідно до словника «Мерріам-Вебстера» особистість – це «комплекс ознак, які визначають певну особу, або відрізняють її, або які демонструють характерні риси її у відносинах з іншими».

Це визначення досить точне в своїй стислості, але повне розуміння особистості набагато більш персонально значущим і значимим для вас, фактичної особистості.

Особистість — це сукупність психологічних процесів, які взяті у своїй цілісності і є Ви у світі.( Personality is the collection of psychological mechanisms that, taken together, are you in the world.)

З любов'ю, Джон Шерман

Від перекладача.

Можна додати щодо особистості: і все це завдяки розуму і все це не «Я».

І ще, що можна додати. Чуттєвість не є продуктом розуму, але завдячує йому проявленням себе, як фізичного елементу матеріального плану буття.

+3
271
RSS
17:04
+2
Гарний переклад, пане Олександр. Щодо авторського тлумачення розуму, то тут все якось дуже пунктирно, не відчувається глибини проникнення у суть питання автором. В основному він говорить уже відомі речі. Типу, що «розум не є Я».
20:02
+2
Це так, стаття видається простою, але для тих, хто впереше стикається з цією тематикою, думаю, вона є корисною, тим більше, що це практичний досвід. Це в деякій мірі доповнення до попередніх статей. І все таки у ній є своє, хоча б те, що погляд у себе «сцілює» сприйняття — розум.
21:14
+3
Тут проявляється вічна дилема. Напишеш глибше — не сприймається, пишеш простіше — виходить мілко. _вибачаюсь
13:14
+2
Людина має подвійну природу: матеріальну і психічну. Щоб жити, треба управлятися. За адекватність поведінки людини відповідає РОЗУМ. Носієм розуму є мозок, як інструмент і приймач зовнішніх потоків свідомості. Всякі психічні розлади є:
1. Наслідком руйнації мозку;
2. Наслідком зовнішнього управління через свідомість.

Випадкові Дописи