Закон Неприв'язаності - отримати те, що хочете

Просвітлення. Прямуємо до Цілісності!

Закон Неприв'язаності - отримати те, що хочете
Джерело матеріалу:

Закон Неприв'язаності стверджує: для того щоб досягти чогось у фізичному Всесвіті, ви повинні відмовитися від своєї прив’язаності до того, чого ви хочете досягти. Це не означає, що ви відмовляєтеся від свого наміру реалізувати своє бажання. Ви не відмовляєтесь ні від наміру, ні від бажання. Ви відмовляєтеся від своєї прив’язаності до результату.

Це має дуже сильний вплив. У той момент, коли ви відмовляєтеся від своєї прив’язаності до результату, поєднуючи точно спрямований намір з неприв'язаністю, ви отримуєте те, що хочете. Все, чого б ви не побажали, можна досягти завдяки неприв'язаності, тому що неприв'язаність спирається на абсолютну впевненість у силі вашого справжнього Я.

З іншої сторони, в основі прив’язаності лежить страх і почуття невпевненості — а потреба в упевненості випливає з незнання свого істинного Я.

Джерело багатства, достатку і всього іншого в фізичному світі — ваше Я; це свідомість, яка знає, як задовольнити будь-яку вашу потребу. Все інше — тільки символи: автомобілі, будинки, гроші, одяг, літаки. Символи минущі: вони приходять і йдуть. Погоня за символами подібна заселенню карти замість реальної території. Це створює занепокоєння і в кінцевому рахунку призводить до спустошення, тому що ви міняєте своє Я на символи свого Я.

Прив’язаність народжується бідністю свідомості, тому що прив’язаність — це завжди прив’язаність до символів. Неприв'язаність — синонім багатої свідомості, тому що неприв'язаність створює свободу для творчості.

Радість і сміх можливі тільки при відсутності прив’язаності до скрутного становища. Тоді символи багатства створюються спонтанно і без зусиль.

Якщо немає неприв'язаності, ми стаємо бранцями безпорадності, безнадійності, земних потреб, дрібних турбот, повного безглуздя і надмірної серйозності — всього, що характерно для пересічного існування.

Щоб осягнути основи неприв'язаності, потрібно осягнути мудрість невизначеності. У цій мудрості ви знайдете свободу створювати все, що захочете...

Люди постійно шукають впевненості, але ви зрозумієте, що ця впевненість — вельми ефемерна річ. Навіть прив’язаність до грошей — ознака невпевненості. Ви можете сказати: «Коли у мене буде X мільйонів доларів, я буду відчувати себе в безпеці. Я буду фінансово незалежний і зможу піти на відпочинок. Тоді я зможу робити все, чого я дійсно хочу». Але цього ніколи не відбувається.

Той, хто шукає впевненості, буде ганятися за нею все життя, але так і не знайде. Вона так і залишиться ілюзорною і ефемерною, тому що одні тільки гроші ніколи не дають впевненості. Прив’язаність до грошей завжди буде народжувати почуття невпевненості, незалежно від того, скільки грошей у вас в банку. Насправді, багато хто з тих, у кого найбільше грошей, відчувають найбільшу невпевненість.

Пошук впевненості — це ілюзія. Згідно давньої мудрості, рішення цієї дилеми лежить в мудрості невпевненості, або в мудрості невизначеності. Це означає, що пошук впевненості і визначеності насправді є прив’язаністю до відомого. Але що таке відоме? Відоме — це минуле. Відоме — це не що інше, як в'язниця минулої обумовленості. У ній відсутній розвиток — відсутній зовсім. А коли немає розвитку, є застій, ентропія, безлад і в'янення.

З іншої сторони, невизначеність — це родючий грунт чистих творчих можливостей і свободи. Невизначеність означає вступ в невідоме в будь-який момент нашого існування. Невідоме — це поле всіх можливостей, вічно свіжих, вічно нових, завжди відкритих для нових проявів. Без невизначеності і невідомого життя перетворюється просто в безкінечне повторення зношених спогадів. Ви стаєте жертвою минулого, і вашим сьогоднішнім мучителем стає ваше «я», позичене у вчорашнього дня.

Відмовтеся від своєї прив’язаності до відомого, зробіть крок у невідоме — і ви опинитеся в полі всіх можливостей. Ваша готовність вступити в невідоме принесе вам мудрість невизначеності. Це означає, що кожну мить вас чекатиме приємне хвилювання, пригоди, таємниця. Ви дізнаєтеся всю красу життя — його чари, вічне свято сп'яніння життям і торжество вашого власного духу.

Щодня ви будете з хвилюванням чекати, що може статися в полі всіх можливостей. Коли ви відчуваєте почуття невизначеності, ви на правильному шляху, так що не відмовляйтеся від нього. Вам не потрібно мати повне і тверде уявлення про те, що ви збираєтеся робити наступного тижня або в наступному році, адже коли ви маєте дуже чітке уявлення про те, що має статися, і коли ви жорстко прив'язані до цього уявлення, ви перекриваєте для себе весь діапазон можливостей.

Однією з характерних особливостей поля всіх можливостей є нескінченний взаємозв'язок. Для отримання наміченого результату поле може організовувати нескінченну кількість просторово-часових подій. Але коли ви прив'язані, ваш намір фіксується жорсткими установками вашого розуму і ви втрачаєте гнучкість, творчі можливості і спонтанність, властиві полю. Коли є прив’язаність, ви позбавляєте своє бажання гнучкості і плинності, втискуючи його в жорсткі рамки, які заважають всьому процесу творчості.

Закон Неприв'язаності не суперечить Закону Наміру і Бажання — встановленню мети. У вас, як і раніше, є намір йти в певному напрямку, у вас, як і раніше, є мета. Однак між точкою А і точкою Б є нескінченна кількість можливостей. Розкладаючи невизначеність на складові, ви, знайшовши вищий ідеал або щось більш хвилююче, в будь-який момент можете змінювати напрямок. Ви будете менше форсувати вирішення проблеми, що дозволить вам зберігати алертність до сприятливих можливостей.

Використання Закону Неприв'язаності прискорює весь процес еволюції. Коли ви розумієте цей закон, ви не відчуваєте необхідності форсувати вирішення. Форсуючи вирішення проблем, ви тільки створюєте нові. Але якщо ви спрямовуєте свою увагу на невизначеність і спостерігаєте за невизначеністю, чекаючи, коли з плутанини і хаосу з'явиться ваше рішення, те, що з'являється, буває вражаючим.

Цей стан алертності — ваша підготовленість в сьогоденні, в полі невизначеності — стикається з вашою метою і вашим наміром і дозволяє вам скористатися сприятливою можливістю. Що таке сприятлива можливість? Вона міститься в будь-якій проблемі, яка виникає у вашому житті. Будь-яка проблема — це паросток можливості великих переваг. Коли ви це починаєте розуміти, ви стаєте відкриті всьому діапазону можливостей — і це вносить у ваше життя таємницю, диво, приємне хвилювання, захоплюючу пригоду.

На будь-яку виникаючу у вашому житті проблему ви можете дивитися як на сприятливу можливість, що обіцяє вам великі переваги. Дотримуючись мудрості невизначеності, ви можете завжди залишатися в алертності до сприятливих можливостей. Коли ваша готовність зустрічається зі сприятливою можливістю, рішення приходить спонтанно.

Те, що виходить в результаті, часто називають «удачею». Удача — це не що інше, як готовність і сприятлива можливість, що зібралися разом. Коли вони змішуються з алертним спостереженням за хаосом, приходить рішення, яке приносить користь і обіцяє розвиток вам і тим, хто з вами стикається.

Застосування Закону Неприв'язаності

Я хочу змусити працювати Закон Неприв'язаності, взявши на себе зобов'язання зробити наступні кроки:

1. Я даю слово з сьогоднішнього дня зберігати неприв'язаність. Я дам собі і всім оточуючим свободу бути такими, якими вони є. Я не буду дотримуватися твердого уявлення про те, як все повинно бути. Я не буду форсувати вирішення проблеми, створюючи цим нові проблеми. До всього, в чому я буду брати участь, я буду зберігати неприв'язаність.

2. З сьогоднішнього дня я буду розглядати невизначеність, як важливу складову свого досвіду. При моїй готовності прийняти невизначеність рішення будуть приходити спонтанно, без проблем, без плутанини, безладу і хаосу. Чим більш невизначеною буде здаватися проблема, тим впевненіше я буду себе почувати, тому що невизначеність — це мій шлях до свободи. Завдяки мудрості невизначеності я знайду свою впевненість.

3. Я хочу увійти в поле всіх можливостей і передбачаю приємне хвилювання, яке чекає на мене, коли я буду залишатися відкритим нескінченності вибору. Коли я ввійду в поле всіх можливостей, я пізнаю чарівність і таємниці життя, життя стане дотепною і цікавою пригодою.

+4
639
RSS
03:51
+3
Бувають статті, які хочеться перечитати кілька разів, щоб максимально глибоко усвідомити кожне речення. Мені здається, що це одна з таких.
04:31
+3
Хоч яким дивним це видається, однак "Закон Неприв'язаності" таки справді існує і працює! Хоча тема насправді значно глибша, а Закон цей ширший… Але про це іншим разом. В таких випадках я завжди згадую повість Лева Кассіля "Воротар Республіки".

Ситуація наступна. Двоє головних героїв, друзів з дитинства — Антон Кандідов та Євген Карасик, — після розставання зустрічаються вже молодими людьми. За цей час проминули Жовтнева революція та т.зв. Громадянська війна, в ході якої Тошка Кандідов перетворився на «червоного волгаря — матроса Революції», а Женька Карасик став голодним студентом. І от в момент розвитку дії повісті вони згадують нещодавнє минуле. Зокрема, Антон згадує, як захопив у білогвардійців та увів до червоних пароплав «Лермонтов». Раптом Женька каже: мовляв, знаю — про це в газетах писали. Антон вражений тим, бо він все життя хотів, аби «его фамилиЁ в газетах пропечатили» — та нічого путящого з цього не виходило. А тут таки прозвучало прізвище — про що він навіть не відав!.. Далі — показовий монолог:

— Ну, віриш ти, Женько… — заговорив Антон. Обличчя його раптом дивно покращало. — Ну, дивна виходить петрушка! Ось коли пароплав тоді забирали, я ж міг дуже просто з головою розпрощатися… Раз, два — і будь здоров! Віриш ти, чесне слово, забув навіть думати щодо прославитися там… Нас з кулеметів кришать з берега, а я як стрибнув на місток до їхнього командира, по нагану в кожній руці: «Ім'ям революції — повний хід!» Писали там в наказі опісля про героїзм… Ось почитай, документ є.

Він вийняв з кишені посвідчення, розправив акуратно складений папірець.

— А ось, як навмисно, коли стараєшся, лізеш напередки, ну, можеш повірити, ні фіга не виходить, їй-богу...

Це і є робота «Закону Неприв'язаності» в чистому вигляді! Коли Тошка Кандідов навмисно старався стати героєм (себто, діяв «з прив'язкою до результату») — у нього ніц не виходило. І тільки коли він і думати забув про те, щоб прославитися — тільки тоді й здійснив таке, про що в газетах написали!..
_вибачаюсь _вибачаюсь _вибачаюсь
Отже, все точнісінько так і відбувається.
04:48
+2
Про те, як «Закон Неприв'язаності» прописаний в Біблії, можна просторікувати дуже довго. Але щоб бути максимально стислим, наведу лише фрагмент молитви Ісуса в Гетсиманському саду (Матв. 26:39):

І, трохи далі пройшовши, упав Він долілиць, та молився й благав: Отче Мій, коли можна, нехай обмине ця чаша Мене… Та проте, не як Я хочу, а як Ти

Навіть в молитві «Отче наш...» це видно не настільки чітко, як тут: Христос готується здійснити Свою хресну місію, яка є дуже важкою, але від результату якої залежить майбутнє людства — і тоді фразою «Та проте, не як Я хочу, а як Ти…» він відв'язується від результату цієї місії й "перев'язує" цей результат на Всемогутнього.

Між іншим, про це я писав на Світочі в матеріалі «Правила молитви», тільки посилався при цьому на Євангеліє від Луки:

Ще одне важливе правило було продемонстроване під час молитви Христа в Гетсиманському саду:

Отче, як волієш, пронеси мимо Мене цю чашу! Та проте не Моя, а Твоя нехай станеться воля!…
(Лук. 22:42)

Щоправда, контекст тут трохи інший — не «відв'язування» людини від результатів, а невтручання в плани Божі… Але на початку цього коментаря я вже зазначав, що на цю тему можна просторікувати довго, бо вона дуже багатогранна.
16:44
+2
З іншої сторони, невизначеність — це родючий грунт чистих творчих можливостей і свободи. Невизначеність означає вступ в невідоме в будь-який момент нашого існування. Невідоме — це поле всіх можливостей, вічно свіжих, вічно нових, завжди відкритих для нових проявів. Без невизначеності і невідомого життя перетворюється просто в безкінечне повторення зношених спогадів. Ви стаєте жертвою минулого, і вашим сьогоднішнім мучителем стає ваше «я», позичене у вчорашнього дня.

Відмовтеся від своєї прив’язаності до відомого, зробіть крок у невідоме — і ви опинитеся в полі всіх можливостей. Ваша готовність вступити в невідоме принесе вам мудрість невизначеності. Це означає, що кожну мить вас чекатиме приємне хвилювання, пригоди, таємниця. Ви дізнаєтеся всю красу життя — його чари, вічне свято сп'яніння життям і торжество вашого власного духу.

Про те, як цей принцип працює в нашому світі, я писав в матеріалі "Не заважайте Богові!". Нагадую: там йдеться про чоловіка, у якого поцупили гаманця й який не міг через те дістатися на Київський залізничний вокзал. Чоловік зробив собі чітку «прив'язку»: неодмінно нажебракувати 15 копійок для того, щоб купити квиток на трамвай і на ньому дістатися на залізничний вокзал!!! Але саме так — через створену ним же самим «прив'язку» він відмовився від інших — альтернативних можливостей дістатися на вокзал… Зокрема, я надав йому саме таку — альтернативну можливість: відвів до метро, за допомогою місячного проїзного забезпечив можливість проходу через турнікет… і побажав щасливої дороги! При цьому і я не витратив жодної копійки, і чоловікові не довелося жебракувати тривалий час на Контрактовій площі.
_сміюсь _сміюсь _сміюсь

Лабіринт можливостей
17:26
+2
Так, Тимуре, мене вразила та історія з жебраком.
18:00
+2
Це досить таки тонкі матерії, як лезо бритви і у мене склалось враження, що автор, зі сторони неприв'язаності, через ці двері, все-таки хоче пройти до бажань. Я це отримаю тому, що неприв'язаний до нього.
Щодня ви будете з хвилюванням чекати,

На моє розуміння, неприв'язаність — це існування одним днем, навіть тільки даною миттю, без найменшої думки про щось, що наступить. Все сприймається зараз, розглядається, переживається і сприймається як даність, до якої потрібно саме так відноситись — як тут даність. Те, що буде завтра, буде завтра і розглядатись, проживатись і ним насолоджуватись. Але планувати — мати якусь ціль і мету і думати її досягнути тільки тому, що я неприв'язаний (думаю) до неї, а у дійсності приховано прив'язаний — це обманювати себе.
Все не настільки просто. Почитайте оце, прошу пана! _підморгую
09:32
+1
Дякую пане Доброславе! Дуже корисна і потрібна стаття! Спробую скористатися і втілити в життя ці принципи

Випадкові Дописи