Простір Бартіні як простір Дива

Простір Бартіні як простір Дива

На Світочі я вже публікував матеріал про 6-вімірний простір Бартіні. Отже, для початку коротко нагадаю основні тези «червоного барона» Роберто Бартіні, які свого часу привели цього вченого до побудови суто його умоглядної моделі. Отже, базувався він на ейнштейнівському 4-вимірному світі:

Тут час тече лінійно з минулого в майбутнє по вісі Т, а куб 1 та куб 2 — це звичний всім 3-вимірний куб XYZ в два різні моменти часу. Після цього Бартіні добудував ще одну вісь, перпендикулярну Т, й назвав її «віссю можливих варіантів розвитку подій»:

Власне, таким чином він отримав площину, в якій куб XYZ рухається з минулого в майбутнє не лінійно, а в залежності від того, який саме з багатьох варіантів розвитку візьме гору над іншими. Але і цього Роберто Бартіні виявилося замало!!! До двох наявних він добудував третю вісь — «вісь неможливих варіантів розвитку подій»:

Ось що таке. Я не знаю, для вирішення яких суто прикладних проблем «червоний барон» використовував свою модель. Знаю лише, що Бартіні захоплювався аеродинамікою та конструював оригінальні екраноплани. Однак при чім тут 6-вимірний простір, який враховує всі можливі й неможливі варіанти розвитку реальності?! Ні-ні, простір Бартіні придатний для пояснення значно глибших, фундаментальніших речей… І лише сьогодні я зрозумів: за допомогою цієї 6-вимірної моделі можна буквально «на пальцях» пояснити… анатомію дива!!!

Почалося з мого матеріалу "Решта вам додасться"… точніше, з дискусії з другом Олександром під цим матеріалом. Бажаючи уточнити одну його тезу, я намалював наступну схему:

А намалювавши — раптом зрозумів, що вона аж надто нагадує мені отой самий 6-вимірний простір Бартіні!!! Тільки вісі Т2 та Т3 треба перевернути, помінявши місцями:

От саме в такому вигляді обидві схеми легко сумістити між собою:

Справді, площина всіх можливостей — це ніщо інше, як повсякденне життя людей в усьому його розмаїтті. Вертикаль духовності перпендикулярна цій площині. Вона націлена на Всемогутнього — в нескінченність. Чим вище в духовному плані людина піднімається над буденним життям, тим розмаїтіших «площин неможливостей» досягає. Отже, духовна людина може розвиватися не тільки в площині всіх можливостей реального життя, але і в духовних площинах неможливостей. І чим вища духовність людини, тим неймовірніші варіанти розвитку їй доступні.

А що ж таке диво?! Це ніщо інше, як запровадження (імплементація) в реальне життя… чогось апріорі надможливогопозамежного… такого, що підноситься над площиною буденного життя:

Знов-таки, дива бувають різних рівнів. Наприклад:

  • коли маленький хлопчик, який мріє стати, припустимо, письменником, при цьому всі дорослі торочать про неможливість такого варіанту… але той хлопчик буквально «стрибає вище голови» (реально підноситься над можливостями буденного життя) і таки стає письменником — це таке собі «маленьке диво» (найнижчого — першого рівня), досягнуте завдяки слабенькій надможливості...
  • коли в ході Столітньої війни в середовищі французького народу раптом з'являється Орлеанська діва — Жанна д'Арк, яка стає на чолі війська, веде його від перемоги до перемоги і зводить на трон короля — це «середнє диво» (другого рівня), досягнуте завдяки середній надможливості...
  • коли в середовищі єврейського народу з'являється Ісус Христос, засноване яким духовне вчення кардинально змінює історію людства — це «велике диво» (найвищого — третього рівня), досягнуте завдяки потужній надможливості...

Але всі ці «дива» є нічим іншим, як зведенням того чи іншого надможливого варіанту розвитку в площину реального життя!.. От вона яка — анатомія дива. Сказане є, мабуть що, докладним розвитком тези друга Анатолія:

Бартіні, мабуть був проникливим чоловіком, бо побачив те, що й нині не під силу уявити більшості. А саме: глибину ЗОВНІШНЬОГО УПРАВЛІННЯ людьми.

Справді, чим вище перебуває Управлінець над площиною буденного життя, тим більшу частину цієї площини бачить — а отже. може контролювати. До того ж, чим розвиненішим в духовному плані є Управлінець, тим надзвичайніші дива (власне, варіанти розвитку з якомога вищих площин неможливостей — власне, надможливостей) здатен вводити (імплементувати) в реальне життя.

Втім, навіть це ще не все!.. Адже відомо, що людина вимірює, наприклад, температуру не тільки «вище нуля», але й «нижче нуля» також! Себто, є «абсолютний нуль» температури — вже за шкалою Кельвіна, а не Цельсія. Так само вісь духовності можна продовжити в протилежному напрямі. Тоді матимемо… вісь занепаду:

Якщо врахувати розказане в Притчі про існування Бога, то я не схильний говорити про багато рівнів занепаду… хоча, можливо, і варто було б ставити питання саме так. І все ж таки для спрощення я вирішив розглянути один-єдиний рівень крайнього занепаду — рівень «найповнішої відсутності Бога», який можна співвіднести з «абсолютним нулем» температури за шкалою Кельвіна. Отака «найповніша відсутність Бога» й домальована мною внизу вертикалі занепаду:

Таким чином, як неможлива температура, нижча від «абсолютного нуля» за шкалою Кельвіна, так само площина закриття можливостей вказує на кінцеву межу відсутності Бога (руйнації, хаотичності). І навпаки, вертикаль розвитку необмежена, а тому в повсякденне життя можуть вводитися дива (надможивості) все вищого й вищого рівня. Саме це, на мою думку, і забезпечує розвиток: адже можливості «пригасити» життя, закривши його неможливостями, є обмеженими, тоді як вводячи в життя дедалі більше надможливостей, його можна поступово розвивати.


UPD. Для більшої зрозумілості вирішив трішечки впорядкувати термінологію — хоча виправляти великого Роберто Бартіні мені не зовсім зручно… І все ж таки, заради уникнення плутанини, «площини неможливостей N», розташованих вздовж вісі Т3, варто перейменувати в «площини НАДможливостей N». В такому разі, схема набуває більш чіткого і зрозумілого вигляду:

+2
653
RSS
22:27
+2
Продовжую розвивати тему у відповідь на зауваження друга Олександра _сміюсь
22:55
+1
Додав UPD — уточнив термінологію… хоча при цьому й довелося трохи підправити великого Роберто Бартіні!.. _соромлюсь
23:27
+1
Відсутність Бога була в комуністів. І регультат відомий.
Якщо вести мову за комуністів безбожників, то згідно до цієї схеми, вони заперечували будь-які варіанти надможливостей — отже, практично замкнули життя в площині Т1-Т2. З іншого боку, проповідуючи войовничий атеїзм, вони де-факто не відмовилися від переходу в площину закриття можливостей. Баланс непоправно порушився — от тому комуністична система й розвалилася!
_браво
Грубо кажучи, її коріння «виморозив пекельний холод», оскільки площина життя не підживлювалася за рахунок надможливостей.
10:30
+1
Дуже цікава стаття, дякую. І Ваше доповнення-зміна-заміна на мій погляд доцільні
Красно дякую, що оцінили! _троянда _браво _троянда

Випадкові Дописи