Вчені пояснили, чому деякі люди успішніші за інших

Вчені пояснили, чому деякі люди успішніші за інших
Джерело матеріалу:

Найуспішніші люди в більшості випадків не талановитіші, не розумніші і не працездатніші за інших, вони зобов'язані своїм становищем волі випадку, вважають дослідники з Університету Катанії (Італія). Про це повідомляє capital.ua з посиланням на портал Science Alert.

До такого висновку вчені прийшли, зробивши детальну комп'ютерну симуляцію життя на основі реальної моделі розподілу багатства в світі. У ній 10 відсоткам світового населення належить 85 відсотків усіх благ, проте талант, інтелект і працездатність в цілому розподілені рівномірно між усіма людьми.

Спочатку комп'ютер змоделював тисячу осіб або агентів середнього рівня обдарованості з невеликим стандартним відхиленням. Таким чином, жоден з агентів в моделі не був розумнішим і працелюбнішим за інших. Благ у них також було порівну.

Потім в модель вносили ряд випадкових подій, якими віртуальні учасники могли скористатися, щоб підвищити свій добробут, якщо їм пощастить. В результаті віртуальні результати розподілу благ майже повторили реальний стан справ — 20 відсотків агентів заволоділи 80 відсотками багатств. Симуляцію повторили кілька разів, щоб упевнитися в міцності результатів.

Вчені відзначили, що найуспішніші люди аж ніяк не виявилися найталановитішими. Швидше, навпаки, до успіху прийшли 20 відсотків учасників з посередніми здібностями. У той же час їм несказанно щастило у віртуальному житті, тоді як в самому низу виявилися ті, кого зовсім не супроводжувала удача.

«Наше дослідження дозволяє з нової сторони подивитися на ефективність системи оцінки заслуг на підставі досягнутих успіхів і підкреслює ризики надання виняткових почестей або ресурсів людям, які могли просто виявитися більш везучими ніж інші», — йдеться в роботі італійських дослідників.

+3
560
RSS
02:10
+3
А удача по-перше є результатом хорошої карми (минулих вчинків людини), яка в великій мірі часто тягнеться ще з минулих життів, і по-друге є результатом готовності людини прийняти і правильно використати певні події (які можна назвати удачею), що в свою чергу визначається гнучкістю мислення і відсутністю жорсткої прив'язаності до шляхів/планів досягнення цілей, котрі раніше були визначені/проплановані розумом людини.
відсутністю жорсткої прив'язаності до шляхів/планів досягнення цілей, котрі раніше були визначені/проплановані

А тому… Нормальные герои всегда идут в обход! ©

08:02
+1
1. Недолік статті — у відсутності визначення термінів «удача» та «воля випадку».
2. І чому всі аж трусяться над матеріальними благами?! Нахрін Діогену палац і золото, коли йому і в діжці комфортно філософствувати?!
3. Якось незручно писати пану Доброславу, що джерело матеріалу Capital.UA вказано неформатно…
_соромлюсь
08:25
+2
Якось незручно писати пану Доброславу, що джерело матеріалу Capital.UA вказано неформатно…

Дякую, виправив _сміюсь
12:12
+3
Знову я бачив під сонцем, що біг не у скорих, і бій не в хоробрих, а хліб не в премудрих, і не в розумних багатство, ні ласка у знавців, а від часу й нагоди залежні вони!
(Екклезіяст 9:11)
_браво _браво _браво
Хоч хтось Біблію (та ще й у перекладі Огієнка) цитує, окрім мене!
Удача — везіння сильно залежить від внутрішнього настрОю людини. Вчені багато разів проводили уксперименти, щоб в цьому переконатися.
Спробую знайти ту статтю.
P.S. Знайшла
Внутрішній настрОй… Якось цього замало, здається! Я схильний відносити це, швидше, на рахунок карми, як каже Доброслав. Або на рахунок того, що людина стає провідником Божої волі в цьому світі — світильником Божим:

І не запалюють світильника, щоб поставити його під посудину, але на свічник, і світить воно всім у домі.
Отак ваше світло нехай світить перед людьми, щоб вони бачили ваші добрі діла, та прославляли Отця вашого, що на небі.

Але це занадто тонкі речі, які не доведеш скептикам (бо то є предмет віри) й не виміряєш чисельно.
_вибачаюсь
Наприклад, я знаю, що у мене є місія. Знаю, в чому вона полягає. Й виконую все це. Однак це моє персональне знання! Я не можу пред'явити ніяких доказів моєї письменницької місії, окрім як «взяти будь-які 5 сторінок з будь-якого роману Тимура Литовченка і переконатися, що ви маєте справу з письменником». У мене немає спеціальної «корочки від Всемогутнього», яка би підтверджувала мою місію. Й я не можу пояснити, чому народився саме тут і зараз, щоб донести людям певні слова. Не можу наперед виміряти це ні в книжках, ні в кількості публікацій, ні в кілобайтах інформації, ні в кількості слів…
_стежу
Тому все це якесь ефемерне…
А вчені таки намагаються це все вирахувати.
08:20
+2
На одному краї УДАЧА, а на іншому НЕВДАЧА. І те й інше треба, бо створює різницю потенціалів між людьми.

Випадкові Дописи