​Вчені розповіли, чим везучі люди відрізняються від усіх інших

​Вчені розповіли, чим везучі люди відрізняються від усіх інших
Джерело матеріалу:

Багато людей схильні пояснювати свої хронічні невдачі тим, що їм просто не щастить. Але ж бувають щасливчики, які нічим не кращі за інших, а фортуна чомусь їх обожнює. Але вчені не згодні з тим, що удача сліпа, і стверджують, що везіння залежить від самої людини.

Ми зібрали незаперечні докази того, що навчитися бути улюбленцем долі цілком можливо.

Після декількох експериментів дослідники визначили, чим щасливчики відрізняються від всіх інших. Отже, вони:

1. Вміють помічати випадкові можливості

Колишній фокусник, а нині професор психології Хартфордширського університету Річард Уайзман (Richard Wiseman) знайшов 400 осіб, які вважали себе дуже щасливими або дуже невезучими, і протягом 10 років проводив дослідження, за підсумками якого написав книгу «Фактор удачі» (The Luck Factor). Уайзман стверджує, що хронічних «щасливчиків» і «невдах» не існує, просто деякі краще за інших уміють помічати випадкові можливості і користуватися ними.

Професор провів експеримент: попросив учасників дослідження порахувати фотографії в газеті. Ті, хто вважає себе невдахами, витратили на завдання 2 хвилини, а «щасливчики» — пару секунд. Справа в тому, що на другій сторінці газети було велике оголошення «Припиняйте рахувати — тут 43 фотографії», яке вони, на відміну від «невдах», відразу ж помітили.

2. Оцінюють як удачу навіть неприємні події

Уайзман задав всім учасникам дослідження питання: «Якби ви опинилися в банку під час пограбування і грабіжник прострілив вам руку, це було б успіхом чи ні?». «Ні», відповіли ті, кому вічно не щастить. «Звичайно, удача, адже він міг би прострелити і голову!» — відповіли щасливчики.

Ви теж можете перевірити себе, відповівши на питання: «Як ви назвете людину, яка цілих 7 разів опинявся на волоску від смерті, але вижила? Він везунчик або навпаки — адже він весь час потрапляє в неприємності?» Така людина існує насправді. Це сербський вчитель музики Фран Селак, і він, звичайно, вважає себе найвезучішою людиною в світі. Фран пережив аварію поїзда і кілька автокатастроф, а одного разу випав з літака. Вперше купивши лотерейний квиток, він виграв 600 тис. фунтів стерлінгів. Ну хіба не щасливчик?

Неприємності трапляються з усіма, але ті, хто думає про них як про корисний досвід, в результаті позитивно оцінюють себе і власне життя. Це допомагає їм бути оптимістами і дивитися в майбутнє без страху.

Після пережитої невдачі не варто зациклюватися на ній. Краще запитати себе: як я можу використовувати цю ситуацію? Чому вона мене навчила? Як вчинити, щоб обернути її на свою користь?

3. Вірять в своє везіння

Річард Уайзман вважає, що потрібно сприймати удачу як рису характеру, яку можна в собі виховати, — досить вірити в те, що все буде добре, приймати рішення, керуючись інтуїцією, і не зациклюватися на сумнівах.

Ефективність такої поведінки підтверджує і Майя Янг з Каліфорнійського університету. Вона виявила, що студенти, які вірять в своє везіння, набагато частіше беруться за складні завдання і домагаються більш високих результатів, ніж ті, хто вважає себе невдахою, а удачу — простою випадковістю.

4. Постійно намагаються робити щось нове

Річард Уайзман закликає оголосити війну рутині і постійно прагнути до нового досвіду:

  • частіше ламати розпорядок дня, старі справи робити незвичним способом і постійно пробувати щось новеньке
  • змінювати коло спілкування.

Наприклад, для своїх учнів він придумав завдання — щоб на вечірці і конференції не спілкуватися тільки з тими, з ким уже знайомий, потрібно підійти і познайомитися з усіма людьми, хто одягнений в одяг певного кольору.

Професор психології Філіп Габій теж вважає, що чим більше у нас знайомих, тим вище ймовірність щасливого випадку. Досить бути уважним і великодушним по відношенню до інших, і вони віддячать тобі тим же.

5. Використовують талісмани

У 2010 році вчені з Кельнського університету провели дослідження, де запропонували студентам потрапити м'ячем у лунку. Учасників розділили на 2 групи — першій групі дали «щасливий» м'яч, за допомогою якого нібито було зроблено багато влучних кидків, другій групі — звичайний. Середній результат першої групи був на на цілих 36% краще, ніж у другій.

В іншому експерименті студентів попросили взяти з собою свої талісмани, а потім забрали, щоб сфотографувати. Після цього учасники повинні були пройти тест на кмітливість. При цьому першій половині учасників талісмани віддали, а другий — ні, сказавши, що повернуть їх після виконання завдання. Студенти з першої групи знову показали кращі результати.

Так вчені довели, що талісмани допомагають досягати мети: вони збільшують впевненість в собі, знімають напругу і дають відчуття контролю над ситуацією, а значить, дозволяють виконати завдання максимально добре.

+3
643
RSS
22:56
+1
_браво Ага, ага!!! _браво
23:09
+1
А знаєте… May be, may be!

1. Вміють помічати випадкові можливості

"Гостре письменницьке/редакторське/журналістське око" _чудово

2. Оцінюють як удачу навіть неприємні події

+100500 _чудово

3. Вірять в своє везіння

Ню-у-у… Не в везіння, а в незмінну Божу підтримку:

Коли за нас Бог, то хто проти нас?

(Рим. 8:31)

4. Постійно намагаються робити щось нове


Я все життя «стрибаю вище голови».

5. Використовують талісмани

Є таке _сміюсь _сміюсь _сміюсь

Випадкові Дописи