УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

А почали з українців...

А почали з українців...

Світ здригається від дипломатичного скандалу: британська прем'єр-міністр Тереза Мей настільки впевнена в тому, що колишнього співробітника Головного розвідуправління РФ Сергія Скрипаля з дочкою отруїли російські спецслужби, що Велика Британія готується вислати 23 російських дипломатів, а також запровадить процедуру перевірки приватних російських літаків.

При цьому й досі не оголошено офіційно, що Сергія Скрипаля з дочкою отруїли саме нервово-паралітичним газом «Новичок» — є лише підозра. Втім, масове висилання дипломатів — захід надзвичайний, за яким може передувати, в тому числі, оголошенню війни. Отже, голова британського уряду навряд чи наважилась би на таке, не маючи в запасі «залізобетонних» аргументів на свою користь.

Аргументи на кшталт того, що всі запаси газу «Новичок» давно знищені, не діють. Справді, воюючи без розпізнавальних знаків, російські солдати давно привчили весь світ:. Якщо це справедливо для людей — чому не може бути справедливим і для нервово-паралітичного газу?! Тим паче, є підозри, що застосовувався він в публічному місці, через що є й інші постраждалі. Таким чином, отруєння Сергія Скрипаля з дочкою розглядається вже як епізод масової атаки з застосуванням зброї масового ураження. Тому годі й дивуватися висиланню з Великої Британії російських дипломатів, а також заяві НАТО, де отруєння колишнього ГРУшника назвали «першою атакою на Північноатлантичний альянс з використанням нервового агента».

У цьому зв'язку одразу ж почалися згадки про отруєння полонієм іншого працівника російських спецслужб — Олександра Литвиненка. Але якщо розібратися, то подібні акти розпочалися значно раніше — ще шість десятиліть тому.

В 1959 році в Мюнхені був вбитий голова проводу ОУН(б) Степан Бандера.

Ще на два роки раніше в тому ж Мюнхені загинув інший український політичний діяч — Лев Ребет. Обох їх вбив радянський агент Богдан Сташинський. І що особливо показово — із застосуванням отруйної речовини (синильної кислоти), розпиленої спеціальним пневматичним пристроєм. 

Але навіть це ще не все! Якщо у випадку Бандери й Ребета отруєння встановлене й доведено судом, то смерть Данила Скоропадського — останнього українського гетьмана у вигнанні й досі лишається загадковою. Помер він в тому ж таки Лондоні (!) 23 лютого 1957 року, о 7:05 ранку, причиною смерті офіційно вважався крововилив у мозок. Але що саме стало причиною інсульту?! Оскільки посмертний розтин не проводився, не можна відкидати й версію про отруєння гетьмана.

Каяття Сташинського на суді було сприйняте родичами Бандери й Ребета. Смерть Скоропадського належним чином не розслідувалася — теж не в останню чергу через позицію, зайняту родичами. Що ж до Федеративної Республіки Німеччини та Великої Британії, то в 1960-х роках вони не без вигоди для себе розвивали співробітництво з Радянським Союзом.

Але з точки зору нинішнього дня, «перша атака» на НАТО з використанням «нервового агента» на початку ХХІ століття є прямим наслідком «атак» на окремих українців, що мали місце в 1950-х роках. Бо спецслужба та сама: ФСБ, що є прямою спадкоємицею радянського КДБ. Що ж, зам'яли «скандали» тоді — маєте «масову атаку» тепер...

І звісно ж, окреме питання — до українців. Бо якщо агента Сташинського пробачили в ході офіційного судового процесу, то смерть Данила Скоропадського навіть не розслідували належним чином. То може, настав нарешті час розібратися, що ж сталося в Лондоні 23 лютого 1957 року?..

+2
577
RSS
17:36
+3
Хтось має поставити це питання — отож і ставлю, вибачайте… _соромлюсь
17:59
+2
І добре, що поставив. Прийде час і будуть розслідувані всі злочини Москви. Не забудьмо й про отруєння Богдана Хмельницького
16:37
+2
Не даром кажуть, що ведуть вони себе як гопники, але наважитись на використання хімічної зброї у Англії….
Вседозволеність розбещує. З ними ж хотіли по-доброму, однак гопота розуміє добро як вияв слабкості. _шкодую
Якось це не по-чоловічому. Отруєння завжди було жіночим способом вбивства. А тут ціла секретна служба поводить себе як якась гламурна блондинка.
Нюууу… У нас з Оленою в «Принці України» Данила Скоропадського отруїла варфарином жінка. Через ревнощі. Інша річ, що пігулки їй підсунула законспірована радянська розвідниця…

Тому хоча і йдеться про КДБ, у нас за сюжетом таки жінки діяли. Бо воно і справді органічніше виходить.
_чудово

Випадкові Дописи