УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Словничок маніпулятора-початківця

Словничок маніпулятора-початківця
Джерело матеріалу:

Досада, злість, розчарування, образа. Розгубленість, провина, сором. Втома, страх, невдоволення. Це лише короткий список почуттів, які людина може викликати у інших, якщо трохи потренується в мистецтві маніпуляції, чи аб'юзу. Аб'юзер — професія почесна і гідна — враховуючи, скільки людей займаються цим ремеслом.

Для одних це хобі, інші маніпулюють з дитинства, як Моцарт складав музику, деякі роблять це роками і гордовито називають себе ветеранами. Для тих, хто хоче дізнатися, як змусити людей почуватися лайном, не кажучи їм цього в обличчя, я склав короткий словник фраз аб'юзерскою мовою, з коментарями.

Підзаголовки допоможуть класифікувати підходи, комбінувати їх і домагатися кращих результатів: на жаль, багато хто чинить спротив аб'юзу чи просто психічно стійкий; в боротьбі з такими доведеться проявити гнучкість, завзятість і самовладання. В особливо складних випадках просіть поради у гардеробників, працівників музеїв, паспортних столів та муніципальних служб, автоінспекторів, співробітників колл-центрів. 

Критиканство

«Без образ, але ...» і «Умій приймати критику» — відмінний спосіб безпечно плюнути комусь в око під виглядом благих намірів. Якщо хочете принизити когось, але не хочете вивчати предмет його професійної діяльності.

«А ти куди, з твоїми-то даними» і «Це для твого ж блага» — так звана фальшива турбота, працює з недосвідченими клієнтами, наприклад пубертатними підлітками. Тим, хто хоче прив'язати до себе об'єкт і не дати йому сепаруватися.

«А ось у Саші краще» — популярний рецепт зниження самооцінки, на диво добре діє на людей будь-якого віку. Для широкого застосування в шлюбі й вихованні.

«Вічно ти ображаєшся» і «Це ж жарт» — варіанти відступу, якщо об'єкт пручається.

Знецінення

«Інші геть без ніг — і нічого» і «Мені б твої проблеми» — класичний спосіб дати зрозуміти, що почуття іншого вас хвилюють не більше, ніж дефіцит туалетного паперу в Венесуелі.

«Зате ти розумна» і «Такою вже вродилася» — користується попитом в жіночій практиці маніпуляцій, не дає об'єкту відчути себе привабливою. Використовуйте, якщо вам потрібна дармова робоча сила, яка ніколи не вийде заміж, а в разі успіху навіть не втратить невинності.

«Хочеться? Перехочеться», «Я не з тобою розмовляю» та «Твого тут нічого немає» — доволі прості прийоми, проте годяться для заздалегідь пригнічених суб'єктів, які вже здогадуються, що ціна їхнім бажанням — в базарний день п'ятак. 

Ейджизм

«Поживи з моє», «Не сперечайся зі старшими» — елегантно зводить компетентність опонента до нуля. Таким чином ви пояснюєте, що життєвий досвід завжди дорівнює сумі прожитих років, тому думку свою він може тримати при собі. Найкраще, якщо сперечальник при цьому залежить від вас матеріально.

«Подорослішай», «Що ти як маленька» і «Давай серйозніше». Серйозність — ось відмінна зброя для того, у кого немає аргументів. «Серйозна людина» за визначенням краща, розумніша і заробляє більше від несерйозної. Не дивно, що серйозних людей найчастіше зустрічаєш серед гардеробників, працівників музеїв, паспортних столів, автоінспекторів та інших людей з високим рівнем доходу.

«Треба вміти крутитися», «Інші в твоєму віці вже...» і «Давно час зрозуміти, що...» — побутового апломбу героїв Зощенка ніхто не скасовував, і цим треба користуватися. Наголошуйте на загальновідомі норми того, хто і в якому віці має досягти чого. У разі здивування застосуєте конструкцію «Це будь-який дурень знає» — вона незмінно бентежить. 

Сором

«Будь мужиком» і «Не будь бабою» — гасла великої вражаючої сили. Означають вони одне й те саме і не приїдаються, якщо вчасно чергувати. Згадайте, яка частка нашого суспільства ідентифікує себе за допомогою кодексів так званих Мужика і Баби, і ви зрозумієте, що це справжні іменини серця і світле джерело натхнення аб'юзера.

«Давай без шмарклів» і «Зберися, ганчірко» — позбавляють реципієнта можливості проявити емоції. Ви побачите, як він давиться роздратуванням чи образою, заробляючи відмінні безсоння, гастрит і хронічні хвороби. Застосовуйте з обережністю: від частого вживання заклинання втрачають силу, викликають гнів і можуть коштувати аб'юзеру фізичної шкоди. У разі, якщо отримати побої — це і є вашою метою, говоріть частіше і при свідках. Прекрасний інструмент шантажу.

«Поелянь на себе» і «Що люди скажуть?» — популярні серед олдскул-аб'юзерів старшого віку чи патріархальних поглядів. Останніми роками, однак, ефект слабшає через зміну поколінь, поширення інтернету і ліберальних вірусів. Як і раніше, у великій пошані у так званих традиційних суспільств і релігійних фундаменталістів. Якщо ви адепт старої школи і цей спосіб вам дорогий, подумайте про переїзд до зручнішої країни.

«Ти такий егоїст» — в перекладі: «Мої бажання важливіші від твоїх». Головне — не давайте клієнтові замислюватися, чому. Для цього словом «егоїст» треба підгодовувати з раннього дитинства, негативно підфарбовуючи. Частіше говоріть, що егоїст — це мерзенний асоціальний тип, а обов'язок кожної порядної людини — жертвувати собою на користь інших. 

Провина

Фундамент, Євангеліє, періодична таблиця елементів маніпуляції. Обсяг статті не дозволяє привести навіть головних прикладів, але достатньо пам'ятати лише цитату з Букваря Аб'юзу: все, що викликає провину, добре для маніпуляції.

Почавши з теми «Я тебе ось цими руками виростив», клієнт проходить через стадії «Віддала найкращі роки» до надгробного «Все життя на тебе поклав». Тремор, енурез, пригнічені рефлекси, втрата лібідо і ваги, підвищений тиск, інвалідність або самогубство — короткий список наслідків хронічної провини. 

Залякування

«Тобі вже тридцять років» і «А коли ж дітки?» — розігруємо фертильну карту. Дітонародження донині багатьма вважається головною функцією людини (жінки зокрема). Деякі практики вважають, що спосіб застарів; однак, судячи з реакції жертв, як і раніше працює не гірше знаменитих хрестоматійного «годинничка, які цокотить».

«Підеш вулиці підмітати», «Скінчиш на панелі» й «Відучись на юриста і роби що хочеш» — корисні батькам для утримання контролю. Прищеплює дітям скепсис, страх майбутнього і вічне очікування негативного сценарію; розвиває корисне почуття «Старшого», який «знає краще».

Двірники та повії досі перебувають на дні соціальної ієрархії, чому я дуже здивований. Судячи із заробітків і принесеної користі, це шановні й гідні громадяни, які не тільки роблять життя комфортнішим і легшим, але й прислуговуються профілактиці злочинів, чого ніяк не скажеш про юристів. 

Мазохізм

Метод зводиться до парадигми «я постраждав — і ти постраждав». Ідея цінності страждань не нова і в нашій культурі достатньо відображена в літературі й живопису: посилайтеся на роботи Ф.Достоєвського, А.Чехова, І.Рєпіна, М.Гоголя, К.Брюллова та інших.

«Нас *буть, а ми міцнішаємо», «Життя — біль», «Є таке слово — ТРЕБА», «Всі так живуть», «У верблюда два горба, бо життя — це боротьба» — так ви ігноруєте потреби суб'єкта і відключаєте емпатію, зберігаючи собі сили і час.

Традиційно популярним є хід «Розбестите дитину» — важливо з дитинства вчити людину тому, що її бажання і почуття тільки заважають оточуючим. 

Пасивна агресія

«Вгадай, на що я образилася», «Ти мала здогадатися» і «Я знаю, що ти мав на увазі» — так званий телепатичний тест.

Клієнт має пам'ятати, що люди зобов'язані читати думки і без зусиль розуміти, чого хоче аб'юзер і як почувається. На практиці підхід вимагає терпіння, оскільки суперечить відомим зі шкільної програми фактами, однак дає прекрасні результати. Завдання — викликати провину тим, що наші думки не прочитали, а бажання не вгадали.

«А ти завжди» й «А ти ніколи» — докірництво було й лишиться в арсеналі маніпулятора як безвідмовний інструмент приниження і газлайтінґу (див. нижче). Позбавляє шансів виправити ситуацію, клієнт відчуває безнадійність і апатію. Час від часу чергуйте, щоб не приїлося.

«А я тобі казав» — перша частина ударного комбо; розвійте успіх за допомогою «Тепер-то яка різниця» та «Ай, все!», що викликають необхідне почуття провини.

«Та ні, все нормально, просто...» — для поціновувачів непрямого аб'юзу, які бажають мучити повільно й зі смаком. 

Неприйняття

Безсмертна класика «Я хочу, щоб ти був...» оспівана найкращими з маніпуляторів. Під виглядом доброї поради ми домагаємося у клієнта підозр у своїй ущербності. Нехай почне замислюватися, що ж з ним не так.

«Таким людям, як ти, потрібно...» — варіант цього ж заклинання.

Елегантно виглядають «Будь вищим цього» і «Будь простішим» — так ми відучимо об'єкт захищатися як емоційно, так і фізично, а також навіємо, що мати складний внутрішній світ — соромно.

«З тобою неможливо розмовляти» — в перекладі: «Я не хочу тебе слухати». Найкраще працює, якщо при цьому негайно покласти слухавку, як-то кажуть, результати вас приємно здивують. 

Газлайтінґ

Термін, що означає «навіювання клієнту сумнівів у своєму здоровому глузді». У цьому методі вирішальною є непохитна впевненість: заперечуйте, наганяє туману, натякайте, насміхайтеся і принижуйте. Клієнти ніколи не пам'ятають деталей розмови; більш того, вони не готові до того, що їхні слова можуть перекрутити, а події спотворити. Тільки-но жертва «попливла», звинувачуйте якомога абсурдніше, щоб вона відчувала, що божеволіє: «Цього взагалі не було», «Я такого ніколи не казав», «Це не я, це ти», «Ти це вигадав», «Тобі здалося», «Ти забув, а я пам'ятаю» і «Ти все брешеш».


І бонус: легендарний клич аб'юзера, даний нам Олексієм Балабановим у фільмі «Брат-2». Згадаймо Данилу Багрова, який завалює бабу в ліжко з безсмертними словами: «Та ну тебе!»

Застосовуйте сміливіше й удачі у відносинах!

+2
847
RSS
13:59
+2
Все, виділяю тему маніпуляцій в окрему теку… _дідько
14:35
+2
Ну от не можуть люди жити, щоб сприяти одне одному. Навпаки, треба комусь чимось докорити, принизити. А газлайтінг — це взагалі людиноненависництво в дії.
Навпаки, треба комусь чимось докорити, принизити. А газлайтінг — це взагалі людиноненависництво в дії.

Так працює природний відбір _божевільний

Випадкові Дописи