До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

Наповненість і ресурсний стан

Наповненість і ресурсний стан
Джерело матеріалу:

Ресурсний стан — це наповнений, збалансований, рівний, гармонійний стан. У цьому стані нам добре, все подобається, все влаштовує, ми задоволені життям. Ресурсність — це про переживання досвіду повноти та цілісності, задоволення і щастя, що я Є!

Коли ми проживаємо досвід наповненості, у нас багато енергії, фізичних і духовних сил, ми в Плюсі. Ми бачимо і помічаємо, що у нас вже є, і нам легко бути Вдячними і Дякувати. Світові нічого не залишається, [окрім] як відображати нам наше [ж] гарне і посилювати свій зворотний зв'язок — що всередині, те стає і ззовні.

Ресурсність — це про наповненість своїх дефіцитів і задоволеність потреб.

Що утримує в ресурсному стані:

Щоб перебувати в ресурсному стані, важливо володіти бодай мінімальним запасом ресурсу. Можна інвестувати, коли є що інвестувати. Коли на нулі, тоді про інвестиції не говорять взагалі. Важливо: піклуючись про себе, утримувати баланс в плюсі. І спиратися на те, що вже є, щоб добудовувати те, чого ще немає.

Важливо усвідомлювати про себе, чого я хочу і чого потребую. І давати собі це, піклуючись про себе. Це про збереження деякого гомеостазу організму і постійне «добудовування» себе до цілісності та стану щастя й задоволення. Постійне підтримування балансу та ефективності між собою і світом. Дбайливий прояв до себе. Коли потреби задоволені — отож я в ресурсі!

Коли ми акцентуємо свою увагу тільки на дефіциті й плачемося про те, чого у нас немає (а де увага, там і енергія), то »провалюємося» в яму — вона стає дедалі більшою й більшою. І дедалі менше ресурсу, щоб її заповнити. Утворюється «діра» і тоді ми не в ресурсі...

Структура ресурсності

Все починається з безпеки, і [при цьому] опори — це базис! Внутрішні опори на себе, на свої корені. Можливість захистити себе і забезпечити свою безпеку, про житло.

Фізичний рівень: все про якісні характеристики — достатній якісний сон, їжа, що задовольняє потреби організму, зручний (якісний) одяг і взуття, здоров'я, відпочинок. Все, що наповнює тіло фізичною енергією. Якісний секс і задоволення для фізичного тіла (масаж, релакс, ванна). Люди, що піклуються про себе, вибирають якість у всьому, що їх оточує.

Психічний рівень: стійкість і цілісність — здоровий внутрішній світ — радісна «внутрішня дитина», стійкий, турботливий «внутрішній дорослий», добрий і дбайливий «внутрішній батько». який дозволяє. Все це досягається в процесі психотерапії, опрацювання травм. Закриття незавершених гештальтів і ситуацій з минулого.

Енергетичний рівень: запобігання витоку енергії — утримувати баланс «брати-давати» в стосунках, витримування особистісних меж. Щоб ресурсність «не витікала», «не зливалася». Усвідомлення і розуміння того, що будь-яка дія або думка, подія або зустріч — вона є значущою для ресурсності: може бути ресурсною, а може бути витратою ресурсу. І тут турботою про себе буде не втрачати енергію, а зберігати, вкладати в потрібне.

Духовний рівень: самореалізація в діяльності, улюблена справа. Заняття улюбленою справою наповнює, коли приходить розуміння своєї місії й того, що зроблене мною є цінним, важливим не тільки для мене, але і для Інших, для світу.

Ми — це складний багатогранний механізм, що вимагає тонкого налаштування і догляду. Так проявляється турбота про себе і про свій внутрішній ресурсі. Енергія там, де увага, але де вона — «тут і зараз» або в минулому? У ментальному діалозі, в мріях, в майбутньому і в тривозі за нього — або в минулому? Куди я спускаю свою енергію?

Ресурсність — це коли ми найбільш ефективні для себе і для інших, роблячи себе щасливішими і більш везучими. Наше завдання — бути щасливими і ділитися своїм щастям зі світом, коли є енергія для обміну зі світом. Переповнюючись, ми можемо давати не вичерпуючись, а примножуючи.

+3
428
RSS
18:39
+3
Нещодавно друг Анатолій написав:

І не кожна людина має ЕНЕРГІЮ ДАРУВАННЯ СЕБЕ. Може якусь її частку. А от наш друг Тимур точно має і постійно ділиться з товариством цією енергією.

— а Дзвінка Сопілкарка йому відповіла:

От тому пан Тимур і має стільки енергії, бо постійно ділиться нею з іншими. Енергія як і вода не може стояти на місці, бо зіпсується.

І треба ж такому статися?! До мене взяла та й припливла от саме ця стаття — про стан наповненості, названий ресурсним станом! І про ресурсність, як «наповненість своїх дефіцитів і задоволеність потреб»!
_ура _браво _ура _браво _ура _браво _ура
Щоправда, над перекладом таки довелося попотіти, бо написано з літературної точки зору безграмотно. Але результатом я задоволений.
_добре _добре _добре
03:01
+3
Постійне добудовування себе до стану цілісності, до стану щастя — так і є.

Випадкові Дописи