До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

Астрологічна молитва

Астрологічна молитва
Джерело матеріалу:

З історії елективної астрології епохи ренесансу

Є багато правил елективної астрології, тієї, яка прагне вибрати найкращий час для виконання певних дій (див. В. Робсон, Елективна астрологія). Ці правила варіюються від дуже простих, легких у використанні, таких як планетарні години, фази місяця, місячні аспекти, аж до значно складніших, які вимагають складання гороскопу з дотриманням складних правил і принципів, що на практиці робить це мистецтво дуже складним і, таким чином, вибір конкретного часу для початку певного проекту може бути складним і вимагає нудного аналізу.

У стародавніх астрологічних трактатах, проте, можна виокремити постулат, який зараз дозвольте мені називати «елекція над елекціями». Він посилається на рідкісну планетарну конфігурацію на небі, час існування якої може бути використаний для будь-якого проекту, а найкраще для подання прохань чи благальної молитви до Бога, з огляду на те, що це такий час, коли здійснюється все, що людина захоче.

З проханням про визначення такого періоду звернулася шляхетна герцогиня Феррари, Елеонора Арагонська (1450-1493) до Пеллегріно Прісціані (1435-1510), італійського вченого, бібліотекаря і придворного астролога, що працював для відомого сімейства д'Есте. Прісціані, який був знавцем відомих астрологічних праць, відразу зрозумів, що герцогині може допомогти одне конкретне розташування планет, яке описували давні і сучасні йому мудреці. Знаходимо його одночасно як в афоризмах Альбумасара, Альмансора, так і в Conciliatora П'єтро д'Абано. Прісціані знав ці писання і в листі до герцогині, між іншим перефразовує Альмансора наступним чином:

«Якщо хтось звернеться з проханням до Бога, коли Голова (Дракона) зустрічається в середині неба з Юпітером, а Місяць наближається до нього, не залишиться непоміченим, який коротко просить» [перек. Р. Касперович].

Читаючи уважно Альмансора (бл. IX) в латинській версії Платона з Тіволі, який за допомогою Авраама бар Хія, зробив в 1136 році переклад з арабської мови, ми можемо побачити, що в афоризмі 108 автор є більш точним. Альмансор зазначає:

«Якщо хто-небудь попросить щось, коли Голова Дракона разом з Юпітером є на Medium Coeli (Середині Неба) і Місяць прямує до цього з'єднання, або відділяється від нього, але доходить до управителя Асцендента, особливо якщо управитель Асцендента приходить до Юпітера і Глави Дракона, то цей уклад не розчарує того, хто просить, і зробить так, що в цей короткий період часу отримає те, що він хоче» [пер. з латині на англ. J. H. Holden].

Таким чином, мова йде про таку кофігурацію планет, де Юпітер знаходиться в з'єднанні з Північним Вузлом Місяця (Голова Дракона), який має місце один раз в 5-7 років, разом з Місяцем, який наближається до цього з'єднання. Таким чином, має бути потрійне, таке, що сходиться, з'єднання Місяця, Юпітера і Голови Дракона на Medium Coeli. Але якщо трапиться, що Місяць уже відділяється від цього з’єднання, то він повинен робити наступний аспект до управителя Асцендента. Нарешті, ще один варіант передбачає, що якщо не вдасться підтримати з'єднання Юпітера з Головою Дракона Місяцем, то нехай хоч управитель Асцеденту робить аспект до цього з'єднання.

Пеллегріно Прісціані з радістю побачив, що така конфігурація планет буде через кілька днів після того, як до нього звернулася з питанням герцогиня Феррари. У листі від 26 жовтня 1487 року Прісціані пише до Елеонори, що таке з'єднання Місяця, Юпітера і Голови Дракона відбудеться в день Венери (п’ятницю), 2 листопада 1487 року три чверті години після 24:00. Ні, це не близько опівночі за нашим звичним годинником (бо тоді з’єднання опинилося б в шостому домі, в той час як в текстах йдеться, що воно було на Medium Coeli), але протягом останньої години дня, тобто де-факто, 24:00, яка співпадає з моментом заходу сонця. Іншими словами, ми говоримо про 45 хвилин після заходу сонця!

Згідно сонячного часу в Феррарі Сонце сідало 2 листопада о 16:59 LAT. Якщо ми додамо до цього часу 45 хвилин, то герцогиня повинна була почати молитву о 17:44 LAT (це за сьогоднішніми стандартами відповідає 16:42 GMT).

Гороскоп, розрахований на той момент, показує Асцедент в знаку Тільця (управління Венери), і славетне з’єднання Місяця, Юпітера і Голови Дракона в десятому домі поруч з MC. Це з’єднання відбулося у Водолії, в якому жодне з цих небесних тіл не має есенційного достоїнства (крім Юпітера, який є лише третім управителем трипіцитету повітря). Проте Пеллегріно Прісцйіані посилається на четверту книгу Astronomica Марка Маліні, в якій говориться, що людина побожна, чиста і чесна народжується, коли сходить знак Водолія. Тому астролог визнає, що знак Водолія не тільки пасує до цього з’єднання, але й також для прохань і молитви герцогині Елеонори.

У цьому гороскопі звертає на себе увагу не тільки на потрійне з'єднання Юпітера і Місяця з Вузлом близько до Medium Coeli, а й також знак управління Венери на Асцеденті, коли Венера разом з Сатурном (управителем цього з'єднання) підпорядковуються Юпітеру. Врешті виникає взаємна рецепція між Юпітером і Сатурном.

Прісціані інструктує герцогиню не тільки щодо точного часу початку і закінчення молитви (молитва повинна була тривати 15 хвилин, імовірно поки Асцедент залишався під управлінням Венери), але також пояснює їй, як ця молитва повинна звучати. Зміст цієї молитви міститься у листі:

«Всемогутній і одвічний Боже, що з нічого створив речі видимі і невидимі, і небо, упорядковане такою чудовною мірою, оздобив таким, гідним подиву, чином, зірками, нерухомими і блукаючими, додаючи їм світлові промені: блиск, рух, панування і всяку силу; як тобі сподобалося, і котрі оживив силою розуму відірваних і святих ангелів. Ти, хто зліпив нас, людей, на подобу Твою (хоч і з глини земної), так що з самих небес ми можемо черпати численні плоди, вигоди і благодаті (через милість Твою). До Твоєї Одвічної Величі смиренно і з вірою приношу прохання; і навіть якщо не так, як слід було б, з такою покорою розуму, як я можу, смиренно звертаючись до Твоєї нескінченної милості і чудової ласкавості. Щоб відсунув Ти мою мінливість і омильність та вислухав мою молитву в своєму милосерді. І так як та чудова зірка йшла попереду, ведучи Каспара, Мельхіора і Бальтазара, які прийшли зі Сходу і прибули до ясел Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, якого вони шукали. Так і тепер, коли зірка (планета) Юпітер знаходиться в середині неба з Головою Дракона і Місяць наближається до Юпітера: Твої слуги разом зі святими ангелами, які мене підтримують, і мене ведуть. Нехай ця молитва дійде до Тебе. І даш мені тій, хто возносить молитви до Тебе etc. І в цьому місці, Ваша Високість висловить ту благодать, яку очікує від Одвічного (...)»[перекл. Р. Касперович; цитата з: А. Варбурга, Народження Венери, Гданськ 2010].

Здається цілком очевидним, що ця молитва є свого роду змішанням християнської віри, ренесансного гуманізму, магії та астрології.

Як я вже згадував, з'єднання Юпітера з Головою Дракона відбувається приблизно один раз на 5-7 років. Остання відбулася в червні 2016 року (11 червня о 18:00 приєднався до неї Місяць). Наступне буде тільки через сім років в знаку Тільця, але вже тепер можна спокуситися на елекційний гороскоп з використанням правил Альмансора. Цей гороскоп виглядатиме так:

На жаль, якщо це з’єднання має знаходитися в 10-му домі, воно вже буде розходитися. Але, можливо, варто спробувати, оскільки якраз настане година Юпітера.

+2
323
RSS
Кілька тижнів тому я мала честь познайомитися з найвідомішим астрологом Польщі, Петром Пйотровським. Пропоную вашій увазі мій переклад його статті.
08:39
+2
… з'єднання Юпітера з Головою Дракона відбувається приблизно один раз на 5-7 років. Остання відбулася в червні 2016 року (11 червня о 18:00 приєднався до неї Місяць).

Ух ти! Шкода, не знав. не знав… Треба було б відслідкувати, про що саме думалося в той день і час!
Тепер же — «заднім числом» можу сказати лише приблизно, що в суботу, 11 червня 2016 року ми всі морально готувалися до четверга, 16 червня 2016 року. Бо на той день була розписана церемонія «Коронації слова», в ході якої мені вручили літературну відзнаку «Золотий письменник України»:


Мені вийти в літературний світ ще дуже просто — я ж чоловік… Ну, хіба що підстригтися. А от дружині й дочці — то ого-го! То треба себе в «повну бойову готовність» привести. Тим паче, там була купа преси, камери…
_підморгую _посміхаюсь _підморгую _посміхаюсь _підморгую
Певно ваші думки крутилися навколо нових літературних досягнень.
… з'єднання Юпітера з Головою Дракона відбувається приблизно один раз на 5-7 років.

А чи відомі інші дати, коли це відбувалося, наприклад, між 1960 і 2016 роками?! Бо такі дати — це якийсь аналог моментам свистіння рака на горі
14:48
+3

Український астролог
08:23
+2
Дякую, друже Вікторе. Дякую, друже Анатолію, за ТБ-7. За Катерину Іваненко!
11:35
+3
Я б теж не проти скористатися такою молитвою)))

Випадкові Дописи