До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

Секрет щасливого життя від Шігеакі Хінохари

Секрет щасливого життя від Шігеакі Хінохари
Джерело матеріалу:

Схід — світове джерело мудрості. Я завжди поважала Японію й її жителів, але Шігеакі Хінохара мене просто вразив. Він прожив щасливих 105 років і працював в клініці до останнього дня. Таких мудреців не було давно, і навряд чи ми їх зустрінемо в найближчому майбутньому.

Його рекомендації для щасливого життя наповнені легкістю, простотою і безмежним милосердям. Читай поради для життя від лікаря Хінохари, захоплюйся і вчись.


Секрет щасливого життя

Радій!

Відчуття радості приносить більше користі, ніж сон і їжа. Ось як пише про це лікар Хінохара: «Людина отримує енергію не з їжі або сну, а з веселощів. Пам'ятаєте, в дитинстві, якщо нам було весело, ми забували поїсти, і сон нам був не потрібен. У дорослих те ж саме. Не варто виснажувати своє тіло надмірно жорстким режимом харчування або сну».

Харчуйся правильно!

Секрет довголіття японця — в помірному споживанні їжі. Філіжаночка кави з ранку, молоко чи апельсиновий сік з оливковою олією — ось і весь сніданок. Обід можна пропустити або зробити його мінімальним. Якщо ти зайнятий корисною справою, їжа тобі не потрібна.

На вечерю краще їж овочі, рибу з рисом. Вживання м'яса потрібно обмежити, двічі на тиждень по 100 грамів цілком достатньо, вважає лікар.

Плануй наперед

Заповнюй блокнот планами на майбутнє. Думки матеріальні — коли думаєш про майбутнє, немає часу озиратися в минуле і засмучуватися над проблемами.

Поширюй знання

Шігеакі Хінохара проводив мінімум 150 лекцій на рік. Тривалість кожної — до півтори години, і весь цей час він читав їх стоячи.

Лікарі не можуть вилікувати все!

«Коли лікар рекомендує вам здати якісь аналізи або зробити операцію, запитаєте його, чи став би він радити те ж саме своїм дітям, дружині або іншим родичам?»

Це твердження лікаря має потужний підтекст. Комерційна медицина перестала бути панацеєю. Навіщо людині зайві страждання, якщо вона (комерційна медицина — прим.пер.) не може її (людину — прим.пер.) вилікувати? Іноді улюблена музика чи тварини допомагають краще, ніж досвідчені лікарі.

Не жалій себе!

Фізичним навантаженням не обов'язково піддаватися в спортзалі. Піші прогулянки, велосипед, сходи замість ліфта — це набагато краще, ніж нічого. Диван — найлютіший ворог, відпочивати потрібно активно. У свої 105 років Хінохара переступав одразу дві сходинки, змушуючи м'язи працювати.

Читай!

Знайди свою книгу для натхнення. Нехай вона допоможе визначити мету в житті. Лікар радить «Абата Фоглера» Роберта Браунінґа: «Треба ставити перед собою великі цілі в мистецтві та в житті. Якщо ви збираєтеся намалювати коло, воно має бути таким величезним, щоб і за все життя не закінчити. Нам видно тільки частину цього кола — дугу, а решта поза межами нашого зору і нашого життя».

Біль — не вирок!

У сучасних лікарнях має бути більше веселощів: музики, танців, тварин. Художня терапія допомагає краще від ліків. Перемкни увагу з болю на щось цікаве, й одразу забудеш про нього.

Переоціни цінності

У гонитві за матеріальним збагаченням людина забуває про найголовніші речі — любов, турботу, милосердя. Слова мудреця з цього приводу: «Пам'ятайте: ніхто не знає, коли проб'є його година. З собою все це не понесеш».

Наука як мистецтво

Науковими формулами і незрозумілими фразами допомогти людині неможливо. Хвороби тісно пов'язані з людською душею. Всі люди різні, й підхід до лікування має бути індивідуальним.

Будь готовий до несподіванок

Наше тіло здатне творити неймовірні речі. Шігеакі Хінохара розповів дивовижну історію про те, як він потрапив у полон і покладався тільки на власні сили. Любов і повага до свого тіла допоможе подолати будь-які фізичні випробування.

Знайди вчителя

Знайди зразок для наслідування. Всіма силами намагайся перевершити його. Героєм для Хінохари був його батько, згодом він надихався іншими особистостями: «Коли я опиняюся в скрутному становищі, я намагаюся уявити собі, що б ці люди зробили на моєму місці».

Жити довго — це прекрасно!

Насолоджуйся життям кожну хвилину, кожну мить. Нехай новий день буде кращим за попередній. Пам'ятай про інших, після 60 років допомагай усім у міру можливості. Не потрібно вимагати нічого натомість. Те, що ти живий, і є найвищою платою.


Лікар Шігеакі Хінохара помер 18 липня 2017 року. Він залишався президентом Міжнародної клініки Святого Луки в Токіо до самої смерті та продовжував приймати пацієнтів. В його блокноті сторінки були заповнені на 5 місяців наперед.

Йому було 105 років. Людина з великої літери! Світла йому пам'ять.

+3
302
RSS
13:40
+2
Щось в цьому є…
14:43
+2
Мобуть більше, ніж щось. Але все-таки головного немає. _посміхаюсь
А що тоді головне?
Жити довго і працювати до останнього дня буде цікаво лише освідченим людям творчих професій, але чи прагне такого життя двірник або прибиральниця?
Двірники та прибиральниці не читатимуть ні цієї статті, ані наших каментів _сміюсь
21:31
+1
те, що ти живий, і є НАЙВИЩОЮ ПЛАТОЮ. Згоден: смерть тіла припиняє досліди і варіанти. Цінуймо, що маємо, і радіймо новому і незвичайному! Побачити в буденності зародки нового і незвичайного — це і є ДАР

Випадкові Дописи