З чого почати створення нового життя?

З чого почати створення нового життя?
Джерело матеріалу:

4 сфери: душа, тіло, справа, відносини — з чого почати створення нового життя?

Людина, яка хоче «все й одразу», як правило, залишається хронічно ні з чим. У всякому разі, доти, поки не перегляне свій підхід. І помилка закралася в слові «одразу», а не в поняття «все», як заведено вважати в суспільстві.

Але бачити таких людей поруч із собою доводиться нечасто. Щоб пред'являти світу претензії на «все й одразу», потрібно мати певну внутрішню ємність і розмах. Набагато частіше зустрічаються приклади [людей], які переконують самих себе, що не так вже й хотілося — багато чого їм не треба, та й взагалі нічого не треба, «був би милий поруч»… Потім з появою милого, постають нові «якби»: «був би закордон поруч», «був би переїзд в іншу країну поруч», «була б шуба поруч», «була б автівка поруч», «була б нова квартира поруч», «був би інший милий поруч» і так далі по колу, в залежності від того, що вже придбали ваші друзі. Головне, що багато чого цій людині як і раніше «не треба». Було б все як у людей. Чесно сказати, допомогти я тут не можу.

Просто «затиканням» внутрішніх дірок питання не вирішуються.

Можна латати потреби і ставити латки, тільки коли виникає протікання, сподіваючись, що такий будинок не впаде тобі на голову (у інших же все нормально — живуть же люди), а можна будувати за власним ескізом. В такому випадку своє життя треба створювати наново, щоб спочатку визначитися з плануванням, дизайном і залити правильний фундамент, що важливо.

— Чому наново? Нам не треба наново. Нам треба просто трохи підштукатурити, а так все чудово.

Наше оточення в дитинстві (сім'я, школа, друзі та інші) заливає фундамент і вибудовує перші стіни (ті самі, що часто бувають розміром 2х2), в яких ми потім живемо все життя, якщо не займаємося плануванням самостійно. Можна піти в прикрашання: нескінченно перефарбовувати ці стіни, розвішувати картини і переставляти меблі, але розміри кімнати від цього не зміняться. Ви все також житимете в тих же рамках, які вписали в вашу картину світу. До речі, ви можете називати це «кармою», «долею», навіть, наприклад, «гороскопом». Ви як і раніше копіюватимете досвід своїх батьків і колег, тому що дизайн двоповерхового котеджу неможливо повторити в однокімнатній квартирі, як не крути. Але можна побудувати новий будинок. Так, саме наново, чорт забирай!

Ви знаєте тих, хто створив себе наново сам. Їх одиниці, але вони серед вас.

 • Іде кохана людина;
 • Хвороба;
 • Звільняють з роботи, якій було віддано стільки сил.

Впізнаєте?

Будь-яке серйозне потрясіння, яке здатне труснути цей картковий будиночок під назвою «моє світле майбутнє», залишає величезний котлован питань до себе:

 • Хто я?
 • Чим я насправді хочу займатися?
 • Чому з відходом близької людини мій світ звалився? Хто я, якщо все моє єство тримається тільки на близькій людині?
 • Чому я нездоровий?
 • Чому я витрачав настільки багато сил і енергії на цю роботу, а вона отак просто мене позбулася?
 • Чому в моєму житті з'являються одні й ті ж граблі? Або це я ходжу одним і тим самим колом, а граблі продовжують лежати на своєму місці?

Такі люди опинилися перед вибором: створити себе [таким], як і раніше (знайти схожу роботу, схожу людину, схожий сценарій розвитку подій і так і не відповісти на ці запитання чесно) — або ж почати жити усвідомленим життям? Існують ті, хто обирає другий варіант.

Є й інша категорія людей, які не готові чекати обвалу і спочатку бачать, що «їхній будиночок малуватий». Вони затівають генеральний ребрендинг життя і починають своє власне будівництво.

Не треба чекати і перевіряти свій фундамент на міцність. Будівництвом можна зайнятися в будь-яку хвилину і жити за власними правилами. 

Як створити себе наново і мати все, що хочеш?

Є чотири сфери життя, які важливі для людини в рівній мірі: 

 • душа, 
 • тіло, 
 • справа,
 • відносини. 

Хотіти «все», тобто здоров'я, краси, грошей, улюбленої справи, сімейного щастя та їжі не тільки для тіла, але і для душі, — більш ніж природний стан для нас.

Найперше рівняння з цього тексту: [формула] «хотіти все й одразу» якомога краще відображає людську природу — сама суть в обгортці невідання.

Людина — унікальна істота, єдина з тваринного світу, наділена правом вибору, а не тільки запрограмована інстинктами. Ми обираємо свій досвід. Хотіти ВСЕ — це підсвідоме прагнення привести життя до оптимального балансу, до достатку у всіх сферах. Хотіти це ОДРАЗУ — форма невідання, нездатність усвідомити причинно-наслідковий зв'язок: по весні посієш, по осені пожнеш.

Універсальний закон природи: спочатку посів, потім догляд за ґрунтом, тільки потім урожай, та й то не в першому сезоні (деякі рослини дають плоди тільки на другий-третій сезон).

Наше бажання мати одразу (не докладаючи для цього належних сил і належного часу) — це відображення глибокої сплячки, в якій ми солодко перебуваємо.

Природа говорить буквально наступне:

Все, але поступово.

Якщо це почути і зрозуміти, більше не потрібно буде страждати і мучитися. Достатньо тільки послідовно робити.

4 сфери життя можна визначити так:

 • Душа — це взаємини з самим собою. Все те, що залишається від вас без інших людей, їхніх думок, речей і справ. Все те, що залишається від вас, в тому числі й після розставань.
 • Тіло — фізичний стан, самопочуття, зовнішність, енергетика, сила як фізична, так і внутрішня.
 • Справа — ваш внесок (додаток сил та енергії на створення будь-чого) і віддача — те, що ви отримуєте в результаті (гроші, емоції, цікаве спілкування і так далі). У цьому ланцюжку віддача так само важлива, як і внесок, бо без одного неможливо продовжувати інше. У цьому сенсі займатися справою, яка подобається, так само важливо, як і заробляти великі гроші на ній.
 • Відносини — це всі взаємини, починаючи від сім'ї та коханої людини, закінчуючи колом спілкування, як близьким, так і далеким. 

З чого ж почати?

Створити себе наново — це залити в фундамент хороші, міцні відносини з самим собою. А потім будувати каркас, виходячи з поточних пріоритетів і термінів. Не все й одразу, а стіна за стіною — етап за етапом — сфера за сферою.

Все поступово — найшвидший шлях до повноцінного результату.

Олеся Власова

+1
529
RSS
17:55
+1
"Все й одразу" — це ще й розбещує людину. "Все і поступово" — так справді краще.
19:24
+3
Душа — це взаємини з самим собою. Все те, що залишається від вас без інших людей, їхніх думок, речей і справ. Все те, що залишається від вас, в тому числі й після розставань.

Можна поставити собі питання так: «Чи зміг би я жити якби був єдиною людиною на Землі?». Якщо зміг би, тоді з Душею все гаразд, якщо ні, то це означає залежність від інших людей, їхніх думок, відносин з ними. В такому випадку треба налагоджувати зв'язок зі своїм внутрішнім Я замість зв'язку з зовнішнім світом.
20:15
+2
Душа — це взаємини з самим собою. Все те, що залишається від вас без інших людей, їхніх думок, речей і справ. Все те, що залишається від вас, в тому числі й після розставань.

Душа — це… все, що лишається від вас без вас. З цього і потрібно починати, чи постаратись почати.

Випадкові Дописи