Той, хто приносить нещастя

Той, хто приносить нещастя
Джерело матеріалу:

Індійська притча

Погана слава йшла в Делі про одного чоловіка. Люди казали: «Натщесерце побачиш його — так і знай, весь день голодним лишатимешся». І до того сердилися на нього городяни, що навіть після полудня зустрінуть — відвернуться.

Потроху дійшло це і до падишаха [Акбара]. Захотів він перевірити, чи правдива ця чутка. Велів покликати того чоловіка до палацу і залишив його ночувати під своїм дахом. На ранок, вставши з ліжка, насамперед Акбар пішов подивитися на того чоловіка, а потім зайнявся своїми справами.

Опівдні сіл падишах за стіл, і раптом йому в тарілку зі стелі звалилася ящірка. Падишах не став їсти осквернену їжу і встав з-за столу. Тепер він повірив, що чоловік цей напевно великий грішник. «Я тільки глянув на нього, і ось — весь день нічого не їв. Не годиться такому грішнику на землі лишатися», — подумав падишах і дав наказ повісити чоловіка.

Стражники повели його на шибеницю. Чутка про страту одразу ж рознеслася містом і дійшла до Бірбала. Не міг він допустити, щоб стратили безневинного. Наздогнав його Бірбал на півдорозі до шибениці і сказав тихенько:

— Братику, не бійся, я не допущу, щоб тебе повісили. Тільки запам'ятай, що скажу. Коли під шибеницею стражники запитають, яке твоє останнє бажання, ти відповідай так: «Побачать мене люди натщесерце і залишаються голодними, а я натщесерце глянув на падишаха і потрапив на шибеницю. Окрім падишаха, я сьогодні вранці нікого не бачив. Бажання моє таке: від сьогодні нехай ніхто зранку не дивиться на падишаха, інакше з ним станеться те саме, що зі мною».

Привели чоловіка до шибениці, й перед стратою стражник запитав йому про останнє бажання. Він відповів так, як навчив його Бірбал. Стражник побіг до падишаха і переказав ці слова. Насупився Акбар і занепокоївся, що такі слова можуть його зганьбити. Присоромився він і негайно велів відпустити чоловіка, та ще й винагородив його.

Отак спритна вигадка Бірбала врятувала від смерті невинного чоловіка. А той став дякувати вазіра і, щасливий, пішов додому.

+2
659
RSS
09:30
+2
Скидається на наше повір'я в «чорну кішку» — от тільки чорні кішки самі про себе розповісти не можуть… _не_знаю _не_знаю _не_знаю

11:16
+2
Гарна притча. Ящірка впала зі стелі в тарілку? Хто був у Індії, розповідав, що там ящірки лазять і по стінах, і по стелі.
В Єгипті також — сам фоткав в 2008 році на стелі бунгало, де ми з дружиною жили влітку 2008 року! Хургада, пляжний клуб «Лілліленд»:

Випадкові Дописи