Про мінуси "насиченого" життя і ода паузі

Про мінуси "насиченого" життя і ода паузі
Джерело матеріалу:

Не знаю, як воно було раніше, припустимо кілька десятків років тому, але в наш час (як мені здається) дуже цінується насичене і активне життя. Треба щоб було багато: роботи, відносин, подорожей, тренувань, розваг і ще чого-небудь. Це все звичайно прекрасно, але коли подій стає занадто багато, то такий досвід неможливо буває засвоїти, так само як і неможливо засвоїти їжу, коли сильно переїси. Подій стає занадто багато тоді, коли немає досвіду робити паузи, відчувати і відновлювати свою енергію. Найчастіше дуже активним людям паузи доступні, тільки при виснаженні своїх душевних і фізичних ресурсів.

Пауза є дуже ресурсним феноменом. Для мене вона ділиться на два типи: перед-дію (або преконтакт) і пост-дію (або постконтакт). Якщо не витримувати ці паузи відповідно до своїх потреб, то і дія (або контакт) не буде реалізована повною мірою і потреба залишиться незадоволеною.

Перед-дія — це момент виявлення своєї енергії на тілесному, емоційному та інтелектуальному рівні. Ми відчуваємо всі наші переживання і готові до дії. Це момент відчуття близькості і передчуття. Дуже тонкий момент. У ці миті можна виявити форму реалізації енергії і задоволення потреби.

Пост-дія. Момент засвоєння і перетравлювання досвіду. Час відновлення енергії і розслаблення. Підведення підсумків і відділення від ситуації або від чиєїсь присутності. Час виявлення почуттів, пов'язаних з минулим досвідом і його завершенням.

Уміння своєчасно брати ці паузи на мій погляд, справжнє мистецтво. Без них життя стає рутиною, низкою різного роду дій, в яких немає душі і сенсу. Все в ньому ніби як рівно і зрозуміло, але лейтмотивом йде відчуття, «що щось тут не так», але що не відомо. Тривога витає в повітрі і не знаходить форму у вигляді чіткого уявлення про свою незадоволеність і подальшого шляху.

Чому культура пауз іноді важко приживається в людині, мені з точністю складно сказати. З одного боку, це соціальний фактор, в усіх соціальних інститутах в основному, вітають діяльність і не вітають бездіяльність. З іншого боку це особистісний фактор, уникаючи паузи можна уникнути складних до переживання почуттів. На фазі перед-дії можуть виникати сильний сором і страх, з якими складно впоратися. І тоді є велика спокуса проскочити цю фазу і почати швидко щось робити. На пост-дії може виникати смуток і душевний біль, від яких також часто хочеться «втекти» і почати відразу робити щось нове. Можливо, ці почуття і як наслідок паузи уникаються від того, що спочатку інтенсивність їх занадто велика. Самому з цими почуттями складно впоратися і просто бути, важливо щоб поруч був хтось, з ким можна було б ці почуття пережити.

Ось думаю, чи треба ще говорити, що в просторі психологічного супроводу можна цю паузу зробити ...? Напевно не варто, раптом хтось сам здогадається)))

+3
566
RSS
На фазі перед-дії можуть виникати сильний сором і страх, з якими складно впоратися. І тоді є велика спокуса проскочити цю фазу і почати швидко щось робити.

Якщо я буду робити паузи перед початком якоїсь дії, то є великий ризик, що я взагалі не буду нічого робити, бо СТРАШНО.
Ця пауза може дорівнювати часу, потрібному на глибокий вдих і різкий короткий видих! Глибоко вдихнули, різко видихнули — і понеслося!..
_язик
Ось яскравий приклад перед-дії:
— Видишь цель?!
— Вижу!
— Веришь в себя?!
— Верю!
— Давай, пошел!!!Рівно 6 коротеньких фраз — оце і є перед-дія!!!
_сміх _сміх _сміх
А в таких випадках блондинка каже:
— Пізно, я вже передумала.
_цілую
15:12
+2
Повторно звертаю увагу на те, що на цю тему я також нещодавно розміщував допис "Бранці самодисципліни".
Правильно. Це той же куб, тільки з іншого боку.
19:40
+2
Найкраща пауза — це СОН.
В багатьох випадках може не бути можливості лягти спати.

Випадкові Дописи