Звички щасливих людей - 10 пунктів

Звички щасливих людей - 10 пунктів
Джерело матеріалу:

Від перекладача: я вже вивішував на Світоч матеріал з назвою "Звички щасливих людей". Однак детальне звіряння обох текстів засвідчило, що вони схожі лише тематично — звідси і збіг назви...


Як перебуваючи в глибокій ямі депресії, всього за кілька тижнів злетіти вгору на крилах щастя, всього лише внісши невеликі, але важливі зміни в свої постійні звички.


«Щастя — це не щось готове, що легко можна знайти. Воно — наслідок наших власних дій».
(Далай Лама)


За останній десяток років ми з моєю дружиною прочитали десь з тисячу книг про щастя, проконсультували тисяч десь із десять людей, що намагаються його знайти, і поспілкувалися з сотнею тисяч наших передплатників, які кожен божий день продовжують ставити нам запитання все про те ж [саме] — про щастя.

Все це дало нам достатньо чітке уявлення про те… ні, не про те, що таке щастя, але про те, що робить людей щасливими. Ми неодноразово спостерігали, як люди, які перебувають в глибокій ямі депресії, всього за кілька тижнів злітали вгору на крилах щастя, всього лише внісши невеликі, але важливі зміни в свої постійні звички.

Отож не дивно, що після того, як ці люди розуміють, що робить їх щасливими, ці «щасливі звички» стають другою натурою. Саме тому вони про них і не розповідають. Ті, хто проходить повз них, бачать, наскільки вони щасливі і задоволені життям, але ніхто з них не може зрозуміти, в чому криється причина їхнього щастя.

Саме про це ми і розповімо в цій статті — про звички, що є у щасливих людей, і про які вони ніколи не розповідають:

1. Вони не втручаються в чужій негатив. 

— Ніколи й нізащо не влаштовуйте безпричинних істерик, драматичних сцен і не перебуваєте поруч з тими, хто це робить. Найщасливіші люди з усіх, яких я знаю, не звертають жодної уваги на те, що про них говорять випадкові люди, особливо якщо вони це роблять брутально. Більш того, часто вони вдячні долі за всіх брутальних, набридливих і важкохарактерних людей, яких зустрічають на життєвому шляху, адже вони — живе і яскраве нагадування про те, ким не можна ставати ні в якому разі. Вони дивляться на них і спрямовують свій життєвий шлях зовсім в інший бік. Вам варто чинити так само.

2. Вони діляться з іншими чим тільки можуть і коли тільки можуть. 

— Хоча те, коли ви просто щось віддаєте, по праву вважається безкорисливою дією, часом це може принести давачеві куди більше, ніж одержувачеві. У багатьох випадках забезпечення соціальної підтримки перш за все робить щасливішими нас самих, а вже після — об'єкт нашої турботи. Щасливі люди прекрасно це знають, і тому завжди шукають способи допомогти тим, хто їх оточує, поки нещасні люди задають собі запитання: «А я-то з цього що отримаю?»

3. Вони піклуються про свої важливі відносини. 

— «У пошуку потоку» — цікава книга про психологію щастя, наводить дані опитувань і досліджень, в яких показано, що ті, у кого є п'ятеро або більше друзів, з якими вони можуть обговорити свої проблеми, виявляються майже на 60% щасливішими від усіх інших. І річ навіть не в кількості друзів — важливі ті зусилля й увага, що ви вкладаєте у відносини з ними. Ті ж дослідження показують, що навіть найкращі стосунки можуть з часом ослабнути, а тому намагайтеся підтримувати тісний контакт з людьми, які вам небайдужі — бо особисті відносини ніколи не можна приймати, як належне. Над ними потрібно постійно працювати.

4. Вони люблять не тільки інших, але і себе самих. 

— Найстрашніше, що з вами може статися — це втратити себе самого через те, що занадто сильно любиш когось ще, забути, що ви теж заслуговуєте любові й щастя. Так, любіть інших — це правильно, це корисно, [та] не забувайте і про себе. Щасливі люди знають, що любити себе — це не егоїзм. Вони ставлять на перше місце свої інтереси, бо тільки так можна знайти в собі достатньо сил, щоб любити всіх, хто вам небайдужий. Піклуйтеся про себе. Адже якщо пожертвувати всіма своїми вимогами і потребами, щоб допомагати комусь ще, незабаром від вас залишиться лише тінь тієї людини, якою ви колись були.

5. Для них ефективність важливіша [від] популярності. 

— Ніколи не плутайте популярність з ефективністю. Популярність — це коли вас всі люблять. Трішки і недовго. А ефективність — це коли ви на щось здатні. І саме друге в кінцевому підсумку щось означає. А популярність — вона минуща.

6. Вони вміють, коли треба, сказати «ні». 

— Погоджуватися на все, що вам запропонують — вірний шлях до того, щоб бути нещасним все своє життя. Якщо ви постійно зайняті, й у вас навіть немає вільної хвилинки, щоб перепочити, подумайте — хіба не тому це, що ви занадто часто говорите «так»? У всіх нас є свої зобов'язання, але не можна бездумно погоджуватися на все поспіль — інакше вам ніколи не домогтися спокійного життя. Кивати головою на все підряд не можна — рано чи пізно хтось цим скористається. Десь потрібно провести межу, а де — вирішувати вам.

7. Якщо вони комусь вдячні — то щиро і від усього серця. 

— Мабуть, подяка — одна з володарок царства щастя. А що з цього приводу кажуть дослідники? У «Посібнику із щастя» [психолог Каліфорнійського університету,] доктор Соня Любомирська пише про це ось що: «Чим більше людина схильна до подяки, тим менша ймовірність того, що вона схильна до депресії, безпричинної тривоги, самотності, заздрості чи неврозів». 

Примітка: Пам'ятайте про те, наскільки вам пощастило. Згадуйте про це кожен божий день. Чим більше ви будете згадувати про ті частинки щастя, що у вас є, тим більше їх у вас буде, і тим повніше вони складатимуться у, власне, щастя.

8. Вони невиправні оптимісти. 

— Найщасливіші з людей — не ті, що живуть в певних обставинах, а ті, хто ставляться до своїх обставин певним чином. Вони самі — творці свого оптимізму. Якою б не була ситуація, успішною людиною неодмінно виявиться та, хто завжди зможе дивитися на своє становище з оптимізмом. Для неї будь-яка помилка — лише шанс для зростання і цінний життєвий урок. Оптимістичні люди бачать світ, як місце, досхочу наповнене нескінченними можливостями, особливо в нелегкі часи.

9. Вони не приймають ні успіх, ані помилки занадто близько до серця. 

— Щасливі люди в кінцевому підсумку виявляються ще й успішними завдяки одній простій обставині — вони інакше сприймають і успіх, і помилки. Вони не приймають свої помилки надто вже близько до серця і не дозволяють успіху запаморочити їм розум. То наслідуйте ж їм! Будьте скромні, вперті й наполегливі. Не дозволяйте помилкам завдати вам відчутного удару, а успіху — запаморочити вам голову.

10. У них завжди є план на той випадок, якщо настануть нелегкі часи. 

— Щасливе життя — зовсім не обов'язково ще й легке життя. Й іноді настають часи, коли бути щасливим дуже і дуже непросто. Але хто, подолавши проблеми, живе після них довше і щасливіше? Ми бачили достатньо труднощів і проблем, щоб дати на це відповідь: ті, кому негаразди в кінцевому підсумку пішли на користь. Ваш характер формує саме те, як ви поводитеся під час навали на вас негараздів. Намагайтесь дивитися на все об'єктивно. Запам'ятайте отриманий урок і рухайтеся вперед. І не дозволяйте неприємностям засмутити вас аж надто надовго.

+3
681
RSS
16:09
+2
На відомому всім сайті мені постійно виносили догани, коли я нагадував про необхідність мати резервний план дій на нелегкі часи: мовляв, таким чином можна лише накликати неприємності й біди на свою голову… Але мені значно більше імпонує п.10 цього матеріалу! Особливо в епоху турбулентності
11:35
+2
Прочитав: ми з дружиною і подумав про вас, Тимуре. Більшість звичок «щасливих» я маю.

Випадкові Дописи