Швеція - країна прогресу

Швеція - країна прогресу
Джерело матеріалу:

Шведський король встановив на даху палацу сонячні батареї


Король Швеції два роки тому на день народження отримав 600 сонячних батарей. Нині він наказав встановити їх на даху королівського палацу в Стокгольмі.

Екологічно свідомий король: король Швеції Карл XVI Густав встановив на даху свого палацу 600 сонячних батарей.

Про це повідомляє DW.

Королівський палац у Стокгольмі — об'єкт культурної спадщини. Попри це, на його даху встановлять 600 сонячних батарей. Їх загальна площа — 1000 кв м.

Сонячні батареї монарху Карлу XVI Густаву на 70-річчя подарував державний завод. Сталося це ще два роки тому, та лише зараз король дочекався дозволу на встановлення.

Карл XVI Густав особисто взяв участь у монтажі перших батарей.

«Щасливий, що легко їх встановити. Він (дах, — ред) наче для них зроблений. Правильний кут і напрямок, сонце прямо за нами. Ідеально! Все працюватиме чітко», — зазначив монарх.

Струм з даху забезпечить 12% загального споживання палацу. Це 170 мегават-годин на рік.

Знизу батареї на палаці не буде видно, але з літака їх можна буде побачити. Отже й естетики будівлі не зіпсують і внесок у захист довкілля буде зроблено.

Ціль короля — не тільки скоротити споживання електроенергії, але і дати сигнал суспільству: за відновлювальною енергетикою — майбутнє.


UPD. На сайті УНІАН є ще й відео від DW. На жаль, на Ютубі я його не знайшов — отже, якщо захочете, можете переглянути його на сайті інформагенції...
+2
471
RSS
14:19
+2
Ач, який прогресивний монарх у шведів! _чудово
18:09
+2
Якщо монарх справжній, то це позитив для нації.

Випадкові Дописи