До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

Полишити зону комфорту

Полишити зону комфорту
Джерело матеріалу:

Ви сподіваєтеся зустріти неймовірного чоловіка, але ви швидше прокусите собі губу, ніж вступите в невелику розмову з незнайомими людьми. Ви хочете започаткувати власний бізнес, про який мріяли все життя, але складнощі, пов'язані з його організацією, миттєво змушують спітніти ваші долоні. Виступ на корпоративній зустрічі міг б значно поліпшити вашу репутацію в очах вашого боса, але ви боїтеся сказати щось неправильне. Подібні речі, які принципово важливі для майбутнього, проте абсолютно жахають в найближчій перспективі, неймовірно поширені. І, звісно ж, найпростішою реакцією на подібне є відхід від вирішення цих питань. Але це величезна помилка!

Насправді, найважливіше, що я зрозуміла, полишивши свою зону комфорту 850 разів поспіль, це:


Ми не натикаємося випадково на повноцінне, приголомшливе життя… ми самі його створюємо. І це завжди пов'язано з тим, що ми залишаємо свою зону комфорту.


До того, як я взялася за свій проект «Рік страху», я була, ймовірно, найбільш нецікавлю, безініціативною і неуспішною людиною на планеті Земля.

Після того, як я десять років провела за вивченням психології успіху і впливу зволікання на наше життя, я вирішила щодня вирішувати по одному питанню за межами своєї зони комфорту.

Тепер я розповідаю, пишу і навчаю студентів з усіх континентів тому, як можна освоїтися в будь-яких дискомфортних обставинах.

Добра новина: вам не доведеться докладати стільки ж зусиль, скільки доклала я, щоб дізнатися про деякі найефективніші способи існування за межами вашої зони комфорту.

Погана новина: ви не обмежитеся тільки читанням...

Після того, як ви подивитесь на декілька уроків, що подарувало мені життя, у вас може не залишитися іншого вибору, окрім як приєднатися до мене і почати експериментувати.

Коли ви дізнаєтеся про реальний «секрет» того, як отримувати від життя все, що хочете, у вас може сформуватися здорова залежність від цього. Все починається з однієї простої дії — потрібно щодня перемагати свій страх, роблячи дрібні справи.

Зона комфорту є найшкідливішим місцем для життя.

Зона комфорту в житті більшості людей працює, як шпалери на «робочому столі» монітора — в фоновому режимі, вона постійно присутня, і ми не замислюємося про це.

І хоча ми, здавалося б, насолоджуємося комфортом і встановленим порядком, найбільше задоволення ми отримуємо, коли кидаємо виклики і досягаємо успіху. І коли ми зобов'язуємося знайти способи свого поступового, щоденного зростання, ми доволі швидко виявляємо чотири речі:

1. Навіть якщо ми перебуваємо на вірному шляху, ми все одно продовжуємо сумніватися в собі.

Перш ніж приступити до виходу за межі своєї зони комфорту, ви можете подумати, що страх — це ознака того, що ви на хибному шляху.

Я добре пам'ятаю, як готувалася до своєї першої поїздки через усю країну з Лос-Анджелеса на Середньому Заході.

І хоча я щодня мріяла про це, я щосили намагалася знайти привід, щоб викреслити цю поїздку зі списку моїх справ протягом чотирьох років. Щоразу, коли я нарешті переконувала себе, що мені час подивитися на моє рідне сонне місто в дзеркало заднього виду, мене зупиняв страх...

«Чи вистачить у мене сил зробити це самотужки?»

«Чи зможу я колись знайти таких же хороших друзів, яких залишу тут?»

«Що робити, якщо я не достатньо класна, аби вписатися в товариство хіпстера в Лос-Анджелесі?»

«Стривайте… а скільки коштує оренда квартири?!»

і тому подібне.

Все, що я виявила після початку свого «Року страху», прекрасно підсумував один з моїх улюблених авторів, Джон Акаффом:«Ми ніколи не будемо достатньо хоробрими, щоб зробити те, що необхідно зробити далі».

Проблема була не в тім, що по ночах я втратила сон і виходила потім від страху. Проблема полягала в тому, що я уявляла собі все, чого не мало статися.

Навіть якщо ви перебуваєте на вірному шляху, ви все одно будете боятися і сумніватися в собі.

Коли ви заздалегідь готові до того, що вас охопить страх, половина битви вже виграна. Не має значення, наскільки важливий крок ви збираєтеся зробити. Якщо це проста прогулянка, комплімент прекрасного незнайомця або сміливе запитання своєму босові з приводу вашого підвищення, коли ви знаходитесь на вірному шляху, сумнів і страх завжди будуть поруч. І я повторю це знов...

Сумнів і страх — завжди поруч, особливо коли ви знаходитесь на вірному шляху.

І потрібен практичний досвід, щоб охопити цю реальність...

Зараз я дивлюся на сумніви і страх не як на червоне світло світлофора, а як на прожектор, який висвітлює мій подальший шлях. Я розумію, що всі хороші рішення, які змінюють наше життя (в тому числі й необхідні для зростання), часто змушують нас трохи втратити свій сон, і це абсолютно нормально.

Які можливі зміни у вашому житті лякають вас найбільше? Прийміть це як знак, що ви перебуваєте на вірному шляху. Визначте, якої мети вам варто дотримуватися або який проект ви могли б знов почати.

2. Ви можете любити інших, не слухаючи їх.

Зроблю одну обмовку: завжди важливо мати поруч кілька людей, на яких ви можете покластися і яким можна довіряти. Проте, як це не дивно, поради тих, хто любить вас найбільше, не завжди йдуть вам на користь.

Коли ви йдете на ризик — особливо в тому випадку, коли ваші близькі не згодні з вами — ви потрапляєте в центр уваги. Це відбувається і тоді, коли вони вас підтримують (що стається рідко). Тоді вони просто підкидають свої капелюхи в повітря і з ентузіазмом кричать:

«Дій!»

«Роби те, що робить тебе щасливою!»

«Кидай свою кляту роботу з продажу, що висмоктує з тебе душу, і йди викладати йогу!»

Чому?

Так вони показують свою турботу і хочуть вас захистити від невдачі.

Але вони можуть також підсвідомо боятися, що якщо ви зміните своє життя занадто різко, то в ньому може не лишитися місця для них. І це теж нормально. Це тільки один з приблизно мільйона дивовижних способів, якими люди демонструють свою любов.

Мені дуже сподобалася цитата моєї подруги Джессі Елдер, яка допомогла мені звільнитися від впливу близьких людей на мої рішення:

«Найбільший подарунок, який ми можемо зробити собі — це стати господарями власного щастя. Найбільша свобода, яку ми можемо дати іншим — це дозволити їм жити своїм розумом і не намагатися контролювати їхнє життя».

Якщо це не варте того, щоб стати головним гаслом нашого століття, то я не знаю, що сказати.

Думка Джессі підкріплюється ще однією з моїх улюблених цитат:

«Якщо у вас є великі цілі та мрії, не чекайте, що інші підуть за вами, тому що ви будете уособлювати ту силу, мужність і прозріння, яких у них ще немає», — Пітер Воогд

Висновок: Якщо ви хочете в свій смертний час не відчувати співчуття і залишити по собі позитивний слід в цьому світі, я закликаю вас йти на прораховані ризики. Нехай чужі сумніви і думки інших людей про те, як вам слід прожити своє життя, будуть їхньою проблемою, а не вашою.

Іноді найбільший подарунок, який ми можемо зробити іншим — це просто у вирішальний момент нагадати їм про їхні можливості.

Ви готові до того, щоб стати господарем свого щастя і дозволити іншим жити власним життям?

3. Вас можуть назвати божевільними, перш ніж визнають «крутими».

Коли ви кидаєте виклик власним побоюванням, чекайте, що оточуючі можуть назвати вас «божевільним», і лише набагато пізніше визнати, що це «круто».

У наші дні «круто» те, що я за допомогою свого Macbook Pro організувала одразу два успішні онлайн-бізнеси. Просто чудово, що мене запрошують виступати зі сцени і прагнуть отримати мої коментарі люди зі всієї земної кулі.

Але ви знаєте, що не було «круто»?

Моя маленька ексцентрична ідея, яка з'явилася у мене в 2013 році. Тоді я вирішила щодня протягом усього року робити щось, що лежить поза межами моєї зони комфорту. Тоді на мене дивилися, як на божевільну, і не тільки друзі та родичі, навіть чужі люди крутили пальцем біля скроні, щоб висловити своє несхвалення.

Коли я вирішила зробити самостійний рейд на поліцейській машині, щоб дістати нові відчуття, диспетчер, який запланував мою поїздку, був спантеличений тим способом, який я вибрала для отримання «задоволення». Тим паче, що для цього мені довелося вдягатися в бронежилет і прокинутися о 4:30 ранку в суботу.

Коли я увійшла в будинок для літніх людей і попросила співробітників проводити мене в якості відвідувачки до їхнього найсамотнішого підопічного, якого ніхто не навідує (я десять років мріяла зробити цю добру справу), співробітники схрестили пальці в надії, що я не була божевільною.

Результат: це стало одним з моїх найсильніших переживань. Моя історія надихнула багатьох людей по всій земній кулі кинути виклик своїй зоні комфорту.

Коли я замовила квиток в один кінець на літак, що летів на північний захід Тихоокеанського узбережжя, і вирішила пожити в місті, в якому я ніколи не була, просто тому, що вважала це «великою пригодою», моя бабуся не спала протягом декількох тижнів.

Результат: у мене було найкраще літо в моєму житті.

Коли я наважилася на 45-хвилинну розмову з Марком та Енджел з приводу участі в конференції «Позитивне мислення — шлях в краще життя», і знала при цьому, що вони за ті ж гроші можуть найняти кращих ораторів, то я і сама себе вважала божевільною.

Результат: я працювала протягом кількох місяців, втратила сон і вийшла на сцену настільки переляканою, що побоювалася, як би цього не помітила знімальна група. Однак, коли мене проводжали зі сцени оваціями і коли я побачила, як посміхаються Марк та Енджел, я була як ніколи горда тим, що вони обрали мене.

Крок за межі зони комфорту може бути невеликим, але він здатен змінити ваше життя.

Деякі з найважливіших завдань, за вирішення яких я взялася, були зовсім нескладними, але дуже доленосними...

Я вирішила завжди бути першою там, де потрібні добровольці.

Я стала носити спідниці, щоб подолати непевність у власному тілі.

Я попросила збільшення на 33% мою зарплатню (і я отримала її).

Подивіться уважно на тих, хто викликає у вас захват. Я гарантую, що більшість тих дрібних вчинків, які в результаті привели їх до того, що називається «круто», спочатку були розцінені як «божевільні».

І це хороша новина для вас і для мене. Ми можемо спокійно ставиться до того, що нас називають божевільними, і ми знаємо, що це просто частина процесу нашого нового становлення.

Ніхто з тих, хто змінив історію, не дотримувався всіх загальновизнаних правил. Які у вас є божевільні ідеї, щоб принести їх у наш світ?

4. Вам не доведеться обирати між пріоритетами і мрією. Ви можете все це поєднати.

Коли ви наважитеся почати ризикувати, це не означає, що ви можете абсолютно не думати про те, як це вплине на оточуючих. Або що вам слід відмовитися від таких важливих речей, як оренда житла, діти або студентський кредит.

Тим не менш, ми часто обдурюємо себе, думаючи, що життя завжди ставить перед нами вибір: або… або. Або я буду матір'ю, або я зможу здійснити свою мрію про відкриття магазину.

Я хотіла б закликати вас зробити одне крихітне, але важливе коригування у ваших фразах: змініть «або» на «і».

Я матір, і я займаюся своїм бізнесом ночами й у вихідні, після того, як заснуть мої діти.

Я народилася з інвалідністю. І я можу подорожувати світом.

Я інженер-програміст, і я збираюся встановити світовий рекорд з гри в гольф у всіх 50 штатах.

Більшість великих ідей, винаходів і бізнес-проектів народжувалися посеред ночі при світлі гасової лампи, без жодних соціальних мереж, реаліті-шоу чи іншої безглуздої діяльності. Facebook? Або Snapchat? А що це таке?

Тому, повірте мені зараз і вірте мені далі: ви можете любити когось, не слухаючи кожної їхньої поради.

Але для цього потрібно проявити твердість. Подолати всі сумніви, в яких зароджуються великі ідеї. Проголосити свої мрії. Любити інших, не слухаючи їх. Змиритися з тим, що вас називатимуть божевільним, поки ваша ідея не принесе свої плоди. І знати в глибині душі, що у вас існують ще й інші завдання, й інші пріоритети.

Найбільша помилка, яку я бачу у більшості людей — це спроба розширити свою зону комфорту, а не перетнути її межу. Після 850 експериментів я твердо раджу зробити протилежне.

Почніть з малого.

Просто зробіть щось таке, що виходить за рамки ваших звичних дії — цього буде достатньо, щоб струсити вас і розбудити ваш мозок.

Розгляньте питання про повернення додому з роботи іншим маршрутом.

Дістаньте той одяг, який ви наважилися купити, але не наважилися надягнути.

Підійдіть до тієї людини, яка вам здасться цікавою і скажіть їй: «З усіх творчих і цікавих людей, яких я бачила сьогодні, ви — кращий!»

Не варто недооцінювати силу крихітних можливостей, щоб розтягнути вашу зону комфорту. Ці невеликі дії допоможуть вам зустріти нових людей і зміцнити віру в себе, вони підготують вас до виходу за межі зони комфорту на тривалий час.

Не має значення, коли ви почнете, важливо, щоб ви почали.

Іншою поширеною помилкою є переконання, що важливим фактором є вік. Для людини, що вирішила жити пригодами, вік не має значення.

Якщо ви літня людина, хіба це не означає, що слід спробувати прожити цікавіше ті роки, які у вас залишилися?

Якщо ви молоді, хіба ви не хочете найближчі 50 років провести якнайкраще?

Знову ж, не має значення, коли ви почнете, важливо ПОЧАТИ!

Щодня ви прокидаєтеся з неймовірними можливостями.

Щоранку після свого пробудження ви отримуєте запрошення жити життям, наповненим подіями і пригодами.

Не відмовляйтеся від нього!

Ваші прагнення і ваші нагороди знаходяться всередині вас, і я сподіваюся, що сьогоднішня стаття не стане просто черговою статтею, яку ви мимохідь прочитали.

Якщо побажаєте дістати один урок з цього посту, то я сподіваюся, що ви оберете наступне:

Ми не натикаємося випадково на повноцінне, приголомшливе життя… ми самі його створюємо.

Ви готові прийняти запрошення?

У вас є така можливість...

Ваше завдання на найближчі 24 години: протягом наступних 24 годин я закликаю вас зробити одну маленьку дію за межами вашої зони комфорту. Ви можете опублікувати свою ідею просто тут, в коментарях.

За статтею KENDRA WRIGHT

+2
535
RSS
18:28
+2
Матеріал великий за обсягом, на його переклад я витратив чимало часу. Перш ніж вивішувати його на Світоч, кілька разів робив пошук і знайшов оці статті:

В усіх цих матеріалах є схожі елементи, але багато й відмінностей. Сподіваюся, цей нинішній матеріал також стане в нагоді іншим. Принаймні мені б не завадили отакі настанови… десь приблизно в 1968 і 1995 роках. Тоді я міг би посилатися на чиюсь сторонню думку. А так довелось доходити до всього власним розумом…
_соромлюсь _соромлюсь _соромлюсь
19:32
+2
Щоб досягати успіху, треба виходити із зони комфорту. Але щоб це зробити, треба спочатку цю зону комфорту СТВОРИТИ для себе.
Колись було щось на кшталт «давньогрецької» серії радянських мультиків — екранізовані в різний час і навіть в різній стилістиці міфи. Зокрема, є там і м/ф "Геракл у Адмета":


Тут дуже добре показано, я так вважаю, що своя «зона комфорту» є у всіх людей! І ніхто за її межі виходити не хоче — навіть сліпий жебрак відповідає Адметові: "І я буваю щасливим… Тому замість тебе в Тартар не спускатимусь, хай яким жалюгідним є моє тутешнє життя!"

Отже, зона комфорту є у кожного! Навіть у хробака, який в лайні повзає, є зона комфорту — його власна купа лайна.

Я народилася з інвалідністю. І я можу подорожувати світом.

Я тільки за. Питання в коштах на квитки і готелі. А ще хочеться мати копаньйона у цій подорожі.
Я вже колись цитував це прислів'я в одному з коментарів, тепер виношу його в "Цитати":

Якщо проблему можна вирішити за гроші, це не проблема, це витрати.
Є ще одне прислів'я: Питання не в грошах, а в їх кількості.
_сміюсь _ура _танцюю
Система приказок і прислів'їв тому і є повною, що на всякий вислів знайдеться контрвислів! Нічого дивного _вибачаюсь

Випадкові Дописи