Все має свій зворотній бік

Все має свій зворотній бік

Щойно закінчила читати третю книжку Дари Корній про дівчинку Мальву і вже не можу дочекатися, коли поштою прийде четверта частина цього циклу. Здається уперше в українській літературі хтось взявся за «олюднення» української міфології. І спроба виявилася вдалою.

Колись в дитинстві я досить непогано знала усі родинні зв’язки між грецькими, римськими і навіть скандинавськими богами та героями. А от про слов’янських, а тим більше суто українських давніх язичницьких богів інформації не було зовсім. З появою інтернету ситуація не дуже покращилася. Все що потрапляло на очі було російською і з ухилом до «руского миру». Можливо й були якісь вузькоспеціалізовані, академічні дослідження й монографії, але до широкої публіки вони не доходили. Книжки про ельфів, гномів, скандинавських чи єгипетських богів читати уже не цікаво. І ось такий подарунок від Дари Корній.

В легкому жанрі фентезі, з сюжетом, що тоненькою ниточкою заплітається в химерне мереживо, розкривається цікава світоглядна концепція на тлі бурхливих пристрастей між українськими рідними богами та простими смертними, що блукають у часі та просторі, переходячи з одного світу в інший. Прості смертні стають безсмертними, але навіть безсмертні час від часу помирають, щоб згодом народитися знову, в новому тілі і з новим завданням. Кожен обирає для себе світлий чи темний бік. Але все на світі має й іншу сторону, зворотній бік, і Світло, і Темрява, і Сутінь, і Світ…

Не буду переказувати сюжету, щоб не зіпсувати насолоду від читання. Додам лише анотації до кожної книжки.

Назва книги та ім’я автора мовою, на якій вона видана (якщо відмінна від української):
Дара Корній. Зворотний бік світла
Анотація до книги:

Здавна між Темними та Світлими немає миру. Стриб покинув рід свого батька, володаря Тьми, заради Світлої жінки, яку кохав понад усе. Та вона, дізнавшись про численні зради, залишила чоловіка й заборонила шукати себе.

А ось його доньку, Мальву, яку в смертельних муках народила королева амазонок, полюбила як рідну. Виховувати дитину вона доручила земним батькам.
Що станеться, коли Стриб дізнається про існування доньки?
Який бік життя обере Мальва — Темний чи Світлий?

Зворотній бік темряви

Разом зі своїм батьком лихим Стрибогом Мальва перейшла до світу темних. Її наставниця свідомо пішла на цей учинок, адже вважає, що Мальва сама повинна зробити вибір, на чиєму боці їй залишитися. Знання Мальви зростають з кожним днем, і темний бік приваблює своєю силою та обіцянками цілковитої влади, адже її батько Стрибог — наймогутніший із темних. Але на світлому боці в неї залишилися близькі люди та коханий...
Від того, чи витримає Мальва випробування, залежить доля багатьох світів, але не можна недооцінювати підступність темної сили...

Зворотній бік сутіні

Здавна між Темними та Світлими немає миру. Стриб покинув рід свого батька, володаря Тьми, заради Світлої жінки. Та вона пішла й заборонила шукати себе. А ось його доньку, Мальву, полюбила як рідну. Минули роки. Разом зі своїм батьком Мальва перейшла до світу темних. Вона повинна сама зробити вибір, на чиєму боці їй залишитися. Сили дівчини зростають… Та світ міняється. Заклопотані боги не одразу помічають постать у сірому каптурі. Чи зможуть Світло і Пітьма здолати сіре павутиння Сутінок?

Зворотній бік світів

Довгоочікуване продовження пригод Мальви Задорожної — сімнадцятирічної школярки, яка одного дня дізнається про те, хто вона є насправді, і переноситься в світ безсмертних прадавніх богів.

Усе на світі має свій зворотний бік, свою протилежність, свою опору… Палке кохання і жагуча ненависть, запальна юність і мудра старість, крижана зима і буйне літо, світ і темрява, добро і зло. Але занадто довго хтось талановито смикав за мотузки почуттів безсмертних. І тепер не завжди друг – друг, а ворог – ворог. Світлі боги підступно зраджуватимуть, а темні будуть жертвувати собою заради порятунку світів, які зупинились над прірвою Хаосу. І, засліплені, готові зробити ще один крок…

+1
23:32
711
RSS
23:37
+1
Здається уперше в українській літературі хтось взявся за «олюднення» української міфології.


Шо-о-о-о?! А «Лісова пісня» Лесі Українки — це хіба не «олюднення» української міфології?!
23:41
+1
А Коцюбинського не враховуєте?..
Про Коцюбинського я й не чула. А «Лісова пісня» описує дрібних духів лісу, поля, води, а не богів вищого рівня слов'янського пантеону.
Цікаво було б почитати якісь науково-популярні описи генеалогії українських, руських богів. З серії, хто кому ким приходиться. Мо' щось порадите?
Треба подумати. Як письмнникові, мені цікаві боги всіх рівнів. Якщо ж тільки вищого… Треба подумати, так.
Богів нижчого рівня наші предки називали духами. Вони мали обмежені сили.

Випадкові Книги